Dünya İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Dünya ile ilgili cümleler. Dünya kelimesi içeren “Dünya” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Dünya İle İlgili Cümleler

 1. *** Fenerbahçe’nin forveti bu karşılaşmada dünyaları kaçırdı ve maç golsüz sona erdi.
 2. *** Bafra tütünü dünyaca ünlüdür.
 3. *** Bu dünyada benden başka hiç kimse bu cihazın arızasını bulamaz.
 4. *** Bunların çoğu, II. Dünya Savaşı’nın ardından kentlere yerleşmiştir.
 5. *** Burası da dünyanın en büyük kömür yataklarından biridir.
 6. *** Kendi çocuklarına daha kaliteli bir hayat sunabilmek isteyen, dünyayı gezmek ve bunu vize sıkıntısı çekmeden rahatça yapabilmek isteyen ya da uluslararası alanlarda ticaret yapma fırsatını yakalamak isteyen kişiler için büyük bir fırsat olan bu antlaşma biraz komplike bir süreçtir.
 7. *** Cincinnati kemeri de Orta Ohio ile Apalaşlar arasında, Lima (Ohio) petrol alam ile birlikte belki dünyanın en büyük kömür rezervi olan Pennsylvania, Batı Virginia ve Kentucky kömür yataklarının bulunduğu geniş bir havza oluşturmuştur.
 8. *** Kıtanın olağanüstü doğal kaynaklarından bir başkası, kıtanın üçte birini kaplayan ve dünya kereste üretiminin altıda birini sağlayan ormanlardır.
 9. *** Parulidae, Passeriformes (ötücükuşlar) takımının Passeres (özötücüler) alttakımından, tümü Yenidünya’da yaşayan 119 türü içeren kuş familyasıdır.

Dünya İle İlgili Cümleler

 1. *** Tıpkı dünyaca ünlü Fransız markası Bioderma markasının Bioderma Sensibio serisi ürünleri gibi.
 2. *** Yukarıda belirtilen tüm bu ürünler uzun süre yapılan araştırmalar sonucu piyasaya sunulan, klinik olarak test edilmiş, eczane güvencesinde satılan, dermatologların önerdiği çok özel ürünler olup, dünya çapında pek çok insanın tercih ettiği çok özel dermokozmetik ürünlerdir.
 3. *** Özellikle batı medeniyetleri başta olmak üzere tüm dünyada boşanma oranlarının arttığı, reel bir istatiksel veri olarak karşımıza çıkıyor.
 4. *** Tüm dünya ile beraber Türkiye’deki resmi rakamlar, aile birliğinin bozulması ve boşanma konusunda olumsuz bir seyirde ilerlemektedir.
 5. *** Araç kiralama alanında bir dünya markası olan firmanın seksen beş ülkede bayiliği bulunup aynı zamanda 9000 ofisi ile hizmet sunuyor.
 6. *** Özellikle son dönemde dünyaya gelen çocuk için de diş çıkaran çocuk için de mevlüt yapma durumları söz konusu olmaya başladı.
 7. *** Dünya moda trendlerini yakından takip ederken, yeni sezonda modelleriyle adından sıkça söz ettiriyor.
 8. *** Dünya moda trendlerini yakalayan yeni ayakkabı modelleri, farklı renk ve ölçülerde tüm satış mağazalarında vitrinleri süslüyor.
 9. *** Başka bir dünya yok. O yüzden gezegenimize iyi bakmalıyız.
 10. *** 3 yaşındaki yeğenim beni dünyalar kadar seviyormuş.
 11. *** Hayattaki en büyük arzum dünya turuna çıkmak.
 12. *** Bu dünyada ailemden başka güvenebileceğim hiç kimsem yok.
 13. *** Dünyamız güneş sisteminde üzerinde akıllı canlıların yaşadığı bir gezegendir.
 14. *** Eğer Dünya‘yı bir futbol topu büyüklüğünde düşünürsek kabuğu da ancak topun üzerine yapıştırılmış bir posta pulu kalınlığındadır.
 15. *** İngiltere Kraliçesi, Dünya topraklarının 1/6’sının yasal sahibidir.
 16. *** Dünyadaki en yüksek bölümü Everest dağı, zirvesi ise 8.848 m. dir.
 17. *** Bu dünyadaki en mutlu kişi mutluluk verendir..
 18. *** Benim dünyama ne zaman ve nasıl girdiğini hiç bilmiyorum.


Leave A Reply