Dünya Rekorları Kıran Süper Büyüklükte İnsan Yapımı Yiyecekler

0
Advertisement

Başta Amerikalılar olmak üzere batı toplumlarının önemli bir kısmı sadece büyük şeyleri seviyorlar. Bu da onları özellikle yiyecekler ile ilgili ilginç şeyler yapmaya yöneltiyor.

TV’lerimiz, arabalarımız, evlerimiz ve hatta yiyeceklerimiz en büyüğü olmalı. Bazı büyük gıda uzmanları en büyük “bu” ya da en büyük “bu” için dünya rekorları kırmaya bile başladılar. Bu yüzden size insanlık tarafından yapılmış en büyük yiyeceklerin bu listesini getirdik ve gülünç derecede büyük olduklarını düşünüyoruz!

En büyük tavuk nugget

En büyük tavuk nugget

Amerikalı Empire Kosher, 2013’te 75. Yılını kutlamak için pişmesi tamı tamına 3 saat süren dev boyutlarda bir tavuk nugget yapmıştır. Ne işe yaramıştır derseniz hiç bir işe yaramamıştır ama işte piyasaya havasını da atmıştır. Sonuçta Amerikalıların büyüklük ile ilgili problemleri var…

En Büyük Burger

En Büyük Burger

22 kilo marul, 22 kilo dilimlenmiş soğan, 18 kilo turşu, 18 kilo peynir ve 27 kilo pastırma kullanılarak yapılmış dev hamburger yukarıda görülmektedir.. Black Bear Casino ve Resort bu çılgın domuz pastırmalı çizburgeri yaptırdı. Toplam pişme süresi 7 saat olan bu burgerin köftesi için tam 4 saat zaman harcanmıştır.

Advertisement

En büyük Nachos

En büyük Nachos

Bu asil rekor girişimi, Kansas merkezli ve aç ve evsizlere ev yapımı yiyecekler veren LINK Kitchen için fon toplamayı amaçladı. 80’den fazla gönüllü bu 24 metre uzunluğundaki Nachos’u yapmak için bir araya geldi.  Kansas Üniversitesi’nde mevcut olan bir sürü insan tarafından peynirli ve salsa yüklü bu cips afiyetle tüketildi.

En büyük Zenceffili Kurabiye Ev

Robert Pelcher adında bir adam, Amerika’da Bloomington şehrinden gönüllülerin yardımıyla cömertçe yenilebilir bir ev inşa etti. Yapının inşası yaklaşık 1.700 saat sürdüve evin yapımında tam 1 ton şeker kullanıldı.

Glutensiz en büyük pizza

Glutensiz en büyük pizza

İtalya’nın Roma kentinde yapılan bu pizza çalışmaların en sonunda 40 metre çapında bir glutensiz pizzaya döünüşüverdi. Ağırlığı ise tam 2324 kiloydu. Bu pizzayı yapmak için tam işinde uzman 5 şef 48 saat boyunca emek harcamıştır. Ve glutensiz yapılması sayesinde alerjisi olanlar bile bu enfes pizzanın tadına bakarak harika bir gün geçirdi.

En büyük çikolata barı

Derbyshire, İngiltere’deki thorthons, çikolata yapımının 100. yılını kutluyordu ve büyük bir şey yapmaları gerektiğini biliyorlardı. Böylece yaptılar! Sonuç, oldukça etkileyici idi… 5792 kilo ağırlığında bir çikolata barı yapmayı başardılar. Kalıbın kendisinin sıvı çikolata ile doldurulması 10 saat ve soğuması ve düzgün bir şekilde ayarlanması ise tam 3 gün sürdü.

Advertisement

En büyük Pancake

En büyük Pancake

Manchester, İngiltere’nin iyi insanlarının kreplerini o kadar ciddiye aldıklarını bilmiyorduk, en büyüğü yapmak için inşaat araçlarını kullanmak zorunda kaldılar. Tam 3 ton ağılığındaki bu pancake için vinç kullanmak zorunda kaldılar.


Leave A Reply