Dünyanın En Perili Yerleri, Hayaletlerin Cirit Attığı Lanetli Mekanlar

0
Advertisement

Dünyadaki hayaletleri ve paranormal olayları ile tanınmış en lanetli yerlerin listesi. Bu mekanlar ziyaretçilerini korkutuyor.

Dünyanın en perili yerleri, kanıt arayan hayalet avcıları ve doğaüstü araştırmacıları cezbeder. Bu perili alanların çoğu, trajedinin, işkencenin ve ölümün zaman içinde devam eden kozmik bir iz bıraktığı yerleri işaret ediyor.

Dünyanın En Perili Adası – Poveglia Adası (Venedik, İtalya)

Dünyanın en perili yerlerinden biri olduğu iddia edilen Poveglia Adası’nın lanetli olduğu söyleniyor. Adanın hayaletlerle ilgili ünü, yerel hükümeti halkın girişine kapatmaya zorladı. Ada daha sonra bir aile tatil evi yaratmak isteyen özel bir partiye satıldı. Ancak yeni satın alanlar mülkte geçirilen sadece bir gecenin ardından, aile bir daha geri dönmemek üzere adadan kaçtı. Adaya kimse giremez.

Adanın geçmişi işkence, taciz, insan deneyleri ve hayal edilemeyecek acılarla dolu. Hıyarcıklı veba kurbanları adaya götürüldü. Adada yaklaşık 160.000 veba kurbanı öldü. Cesetler siperlere atıldı ve yakıldı. Birçok kurban ateşe verildiğinde hala hayattaydı. Yanık kurbanlarının yapışkan siyah külü toprağa nüfuz etti. Balıkçılar, ağlarından insan kemiklerinin çıkması korkusuyla çevredeki sulardan kaçınırlar. Daha sonraki yıllarda adada bir akıl hastanesi kuruldu. Hastalara işkence yapıldı ve üzerlerinde deneyler yapıldı ve sık sık öldürüldü.

Poveglia Adası’nda Doğaüstü Etkinlik

Bildirilen paranormal aktivite türleri şunları içerir:

 • Bedensiz çığlık sesleri olağandır.
 • İnsanlar ceset ve veba kurbanlarının görüntülerini görüldüğü bildirilmiştir.
 • Ada binalarında gölge figürler görülmüştür.
 • Ruhların ziyaretçileri ele geçirdiği bildirildi. 2010 yılında adada bir Ghost Adventures bölümünün çekimleri sırasında şov sunucusu Zak Bagans ele geçirildiğini iddia etti.

En Perili Han – Ancient Ram Inn (Wotton Under Edge, İngiltere)

Ancient Ram Inn

Advertisement

Ancient Ram Inn, 1000 yaşın üzerindedir ve aslen bir kilisedir. 1145 yılında rahipler tarafından inşa edilen St Mary Kilisesi’nin yapımında köle emeği kullanılmıştır. Kilise 1930’da satıldı ve özel mülk oldu. Bina, 5.000 yıl öncesine dayanan bir Pagan mezar alanında oturuyor. Çocuk iskeletlerini de içeren şeytana tapınma ayinlerinin izleri, kalıntılar arasında bulundu. Sahadaki kazıkta bir cadı yakıldı.

Handaki Doğaüstü Etkinlikler

Bildirilen paranormal aktivite türleri şunları içerir:

 • Sahibi John Humphries, hanı 1968’de satın aldı ve çocukların iskeletlerini keşfetti.
 • Yaşlı Humphries’e bakan bakıcılar, bir çocuğun kan dondurucu çığlıklarından korktuklarından handan kaçtılar ve geri dönmeyi reddettiler.
 • Bakıcılar, başka odalarda hareket eden şeyleri duyduklarını, soğuk hava akımları hissettiklerini ve kıyafetlerini çekiştirdiklerini bildirdi.
 • Humphries’in kızı çekmecelerin çıkartılıp merdivenlerden aşağı indirildiğine tanık olduğunu bildirdi.
 • Humphries, bir keresinde yatağından dışarı ayaklarından sürüklendiğini iddia ediyor.
 • Tanıklar, çocukları, at sırtında bir yüzbaşı gördüklerini ve bedensiz sesler ve çığlıklar duyduklarını bildirdiler.
 • On yıllar boyunca yirmi farklı ruh görüldü.

Dünyanın En Perili Ormanı – Hoia Baciu Ormanı (Cluj-Napoca, Romanya)

Hoia Baciu ormanı

Hoia Baciu Ormanı’nın gizemli paranormal fenomeni karmaşık ve kadimdir. Efsane, 55.000 yıl önce Dünya’ya gelen ilk Atlantisliler tarafından yaratıldığını iddia ediyor. Cluj-Napoca, yerel halk tarafından Atlantis’in merkezi olarak bilinir. Atlanta olarak bilinen varlık, Atlantislilerin gezegeni ile Dünya arasında kolay seyahat için bir portal olarak hizmet verecek ormanı yaratmasıyla tanınır. Ormanın, bir uzay gemisine ihtiyaç duymadan kişiyi Dünya dahil herhangi bir gezegendeki herhangi bir zaman dilimine götürebilen bir zaman yolculuğu portalı sağladığına inanılıyor.

Hoia Baciu Ormanı’nda Doğaüstü Etkinlik

1968’de Emil Barnea, ormandaki bir UFO’nun fotoğrafını çekti ve dünya çapında ün kazandı. O zamandan beri birçok UFO ve garip ışıklar rapor edildi. Araştırmacılar elektromanyetik parazit, radyoaktif emisyonlar, mikrodalga emisyonları, manyetik anormallikler ve normal aralıkların üzerinde olan kızılötesi emisyonları belgelediler. Yerliler ormana girmez.

 • Yüzyıllar boyunca ışıklı varlıkların, perilerin ve kötü ruhların hikayeleri anlatıldı.
 • Garip ışıklar görüldü ve fotoğraflandı.
 • Ziyaretçiler tarafından baş ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısının fiziksel semptomları bildirilmiştir.

Dünyadaki En Perili Tüneller – Paris Catacombs (Paris, Fransa)

Paris Catacombs

Advertisement

Fransa, Paris’in altından geçen Paris Yeraltı Mezarlarının uyandırdığı dehşeti, verdiği rahatsız edici duyguları aktarabilecek bir kelime bulmak çok zor. 2.000 yıldan fazla bir süredir taş ocakçılığı ve 200 yüz milden fazla tünelden sonra geriye kalan, altı milyonun üzerinde iskelet kalıntısı olan bir mezarlık alanıdır. Halk resmi turlara katılabilir. Kafatasları ve kemikler, bükülmüş bir sanat biçimi olarak kullanılmış ve mimari olarak gömülüdür. Bu ruhların dinlenmemesi şaşırtıcı değil ve haberlere göre, çoğu kızgın.

Yeraltı Mezarlarında Paranormal Etkinlik

Yeraltı mezarlarına girenlerin deneyimlediği birçok paranormal aktivite türü vardır.

 • Etkinlik gece yarısından sonra en fazladır.
 • Bedensiz sesler sıklıkla duyulur.
 • Ziyaretçiler, tünellerde daha uzağa gitmeye teşvik eden sesler olduğunu bildirdi.
 • Işık küreleri görüldü.
 • Ziyaretçiler izlenme ve hatta takip edilme hissine kapılır.
 • Fotoğraflarda ve filmlerde puslu görüntüler ortaya çıktı.

En Perili Kale – Bhangarh Kalesi (Rajasthan, Hindistan)

Bhangarh Kalesi

Hindistan’ın en perili kalesi olarak lanse edilen, tapınaklar, saraylar ve kapılardan oluşan Bhangarh Kalesi 1783 civarında terk edildi. Bhoot Bangla, Hayaletler Kalesi olarak da bilinen şehir, kasabanın nasıl lanetli olduğuna dair iki büyüleyici hikayeye sahip. . 1573 yılında inşa edilen kale, hükümdar tarafından oğlu için yaptırılmıştır.

Bir hikaye, kasabanın kötü kaderini, evinden daha yüksek herhangi bir yapının inşasını yasaklayan tantrik bir rahibi suçluyor. Bir bina evini gölgelediğinden dolayı, adam, kasabayı lanetler.

Diğer hikaye, aşık bir büyücünün Bhangarh Prensesi’ne nasıl aşk büyüsü yaptığını, ancak onun sihrinin üstesinden geldiğini anlatır. İntikam olarak, büyücü kasabayı lanetledi.

Kaledeki Doğaüstü Etkinlik

Bhangarh Kalesi’nin garip musallatlığıyla ilgili birçok hikaye var. Bunlardan bazıları şunları içerir:

 • Kalede dolaşan tek ruhlar hayaletler değil. Kasabada yaşayan korkunç hortlaklara dair raporlar var.
 • Turistler, açıklanamayan garip sesler duydular, görüntülere tanık oldular ve kale içinde müzik ve dans sesleri duydular.

Hükümet, gün batımı ile gün doğumu arasında kimsenin kaleye girmesine izin vermiyor. Sonuç olarak, çalışma saatlerinden sonra kaleye gizlice giren insanlar hakkında çok sayıda şehir efsanesi var. Bu insanlar ya bir daha asla haber alınamayacak şekilde ortadan kaybolurlar ya da kale duvarları içindeki gece maceralarının ardından zamansız bir ölüm ya da felaketle karşılaşırlar.

Dünyanın En Perili Gotik Kalesi – Corvin Kalesi (Hunedoara, Transylvania)

Corvin Kalesi

Gotik tarzdaki Corvin Kalesi, 15. yüzyılda antik bir Roma kampıyla aynı yerde inşa edilmiştir. Kale bugün bir müzedir ve zaman zaman özel kutlamalara ve özel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Kale, en çok hapse atılan ve işkence gören 3. Vlad “Impaler” Dracula ile tanınır. Birçoğu, daha sonra Kazıklı Voyvoda olmasının temel nedeni olarak bu muameleyi işaret ediyor. Kalede dolaşan ruhunun birçok görgü tanığı anlatımı var.

Kaledeki Doğaüstü Etkinlik

Kalede dolaştığı bilinen diğer ruhlar şunlardır:

Advertisement
 • Drakula’nın kazık sapladığı mahkumların ruhunun kaleye musallat olduğu söylenir.
 • Yataklarında öldürülen ikiz çocukların ruh halinde bulunduklarına inanılıyor.
 • Bir adam, zina yapan karısının kafatasını sivri uçu bir cisimle deler.
 • Fotoğraflarda açıklanamayan hayalet silüetler görünüyor.
 • Hayaletlerin koridorlarda dolaştığı ve geceleri odalarda göründüğü söyleniyor.

Ancient Origins’e göre, bir gece bir grup turist kaleye sızdı ve ertesi gün ortaya çıktıklarında dehşet halindeydiler. Turistler gün doğana kadar işkence gördüklerini söylediler. Vücutları çürükler ve işkence izleri ile doluydu.

Dünyanın En Perili Şehri – Yasak Şehir (Pekin, Çin)

Yasak Şehir Çin

Yasak Şehir, 980 bina ile 180 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. 20. yüzyılın başlarına kadar Çin İmparatoruna ev sahipliği yapmıştır. 1421’de kederli bir İmparator Yongle, bekleyen 3.000 hanımının öldürülmesini emretti. En sevdiği cariyenin zehirlendiğine ve intikam aldığına inanıyordu. İmparatorun hareminin bir kısmının hayatını bağışladığı söyleniyor. Ancak cenaze töreninde 16 fahişe ipek iple asıldı.

Yasak Şehirde Doğaüstü Etkinlik

Yasak Şehir’in duvarlarındaki tüm bu ve diğer ölümlerin, onu Çin’in en perili yerlerinden biri yaptığına inanılıyor. Bazı hayalet ve hayalet aktiviteleri şunları içerir:

 • Yüzü olmayan siyahlı bir kadın arazide yürürken görülüyor.
 • Beyazlı bir kadın sıklıkla görülür.
 • Kan birikintilerindeki ölü bedenler ortak manzaralardır.
 • Duyulan sesler arasında hıçkırmak, kılıç dövüşü ve çığlıklar var.

En Perili Savaş Alanı – Gettysburg Savaş Alanı (Gettysburg, Pensilvanya)

Gettysburg Savaş Alanı

1 – 3 Temmuz 1863 arasındaki İç Savaş savaşında yaralanan ya da öldürülen 51.000’den fazla Amerikalıyla, Gettysburg Savaş Alanı’nın dünyadaki en perili yerlerden biri olması şaşırtıcı değil. Gettysburg Savaş Alanı, İç Savaş’taki en kanlı savaştır ve Birliğin General Robert E Lee’nin Kuzeydeki ilerlemesinin yenilgisiyle kazanmasıyla dönüm noktası olduğunu kanıtladı. Derme çatma hastaneler, çevredeki binalar ve evler, orada ölenlerin huzursuz ruhları için sığınak haline geldi.

Gettysburg’da Doğaüstü Etkinlik

Çeşitli Gettysburg hayalet hikayeleri hakkında kitaplar yazılan pek çok paranormal aktivite örneği var. Bunlardan bazıları şunları içerir:

 • Askerler savaş alanında gezinirken görülüyor.
 • Silahların, topların, davulların ve kılıçların çarpıştığı sesler duyuldu.
 • Ziyaretçiler ve görevliler kendiliğinden kapanan ışıklara şahit olmuştur.
 • Bedensiz sesler genellikle ziyaretçiler tarafından duyulur.

En Perili İskoç Kalesi – Edinburgh Kalesi (Edinburgh, İskoçya)

Edinburgh Kalesi

Castle Rock’ın üzerine inşa edilen Edinburgh Kalesi, ilk olarak Bakirelerin Kalesi olarak biliniyordu. Efsane, ilk kalenin aslında Dokuz Bakire için bir türbe olduğunu iddia ediyor, genç kızlar Şabat günü dans etmenin cezası olarak taşa döndü. Kale stratejik bir askeri gereklilik olarak uzun süre tutulurken, günümüz kalesi 12. yüzyıla kadar inşa edilmemiştir. Kale, İngilizlerin İskoç Kraliçesi Mary’ye karşı iki yıllık kuşatmasından, I. Charles’ın infazından, Jacobite Risings’den ve birçok İngiliz savaşı sırasında bir hapishaneden kurtuldu.

Edinburgh Kalesi’nde Doğaüstü Etkinlik

Edinburgh Kalesi’nin neden İskoçya’daki perili kalelerden biri olarak kabul edildiğini anlamak kolaydır. Kale ve kale arazisinde görülen bazı ünlü hayaletler şunlardır:

 • Gölge figürler genellikle ziyaretçiler tarafından rapor edilir.
 • Başsız bir davulcu, hala davul çalıyor gibi görünüyor.
 • En ünlü hayalet, hayalet kavalcı hala kaval çalıyor.
 • Fransız mahkumlar (Yedi Yıl Savaşı) ve Sömürge mahkumları (Amerikan Devrim Savaşı), kalede dolaşan hayaletleri oluşturuyor.
 • Köpek mezarlığında görülen hayalet bir köpek bile var.

Advertisement


Leave A Reply