Durum İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Durum ile ilgili cümleler. Durum kelimesi içeren “Durum” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

 1. *** Bu duruma eşlik eden ağrı, yutkunmayı ve konuşmayı güçleştirir.
 2. *** Portrelerinde psikolojik durumları ve duyguları göstermeyi denemiştir.
 3. *** Hangi malzemeden yapılmış olurlarsa olsunlar tüm zemin kaplamaları için geçerli olan bu durum, iroko deck kaplamalar için de geçerlidir.
 4. *** Bu durumda ise su içinde yaşayan bir çok mikroorganizma ölür.
 5. *** Mahkeme süreci ile açacağınız davalarla hakkınızı kazanabileceğiniz gibi gerektiği gibi savunma yapılmaması durumunda kaybetme durumunuzda söz konusu olmaktadır.
 6. *** Her hangi bir sebepten dolayı ertelenen ya da gerçekleşmeyecek olan gezi ya da seyahatiniz durumunda ise rezervasyonu iptal etmenizde son derece kolaydır.
 7. *** Bu durumda, üreticileri yiyen birincil tüketicilerin ve bu tüketicilerle beslenen ikincil tüketicilerin sayıları azalacaktır.
 8. *** Bu durum normal olarak, deck uygulamasının ve deck fiyatlarının yükselmesine neden olacaktır.
 9. *** Bu durumda diğer mağazalardan getirilmesini beklemek zorunda kalırsınız.
 10. *** İleri ki zamanlarda yaşanabilecek can ve mal için tehdit eden durumlar ortadan kalkar.
 11. *** Kombi bakımı servis elemanların gecikmesi veya herhangi bir neden den ötürü gelememesi durumunda ya da acil durumlarda evde bulunan kişilerce öncelikli olarak yapılabilir.
 12. *** Herhangi bir ödeme durumunda ya da kampanyalar söz konusu olduğunda rahatlıkla ulaşılabilir olmalıdır.
 13. *** Tesettür elbise modelleri bu konuda sizlere sayısız alternatif sunuyor ve yeni dönem modasına uygun renkler de yine bu kıyafetlerde ve modellerdeki yerini almış durumda.
 14. *** Kadınların, kıyafetler konusunda ne denli hassas oldukları aşikar ve bu hassasiyete önem veren bir marka da kapılarını sizlere açmış durumda.
 15. *** Bu bakımdan içeriğin anlaşılması ve kolay bir şekilde yaşanan gelişmelerin öğrenebilmesi adına da yine haber sitesi durumu çok daha kolay hale getirmiş durumda.
 16. *** 1930’da Wulanhaote’ye ulaşan bir başka hattın açılmasıyla Moğolistan sınır bölgesinin ticaret merkezi durumuna geldi.
 17. *** 19. yüzyıl sonlarında bir ticaret merkezi durumuna gelen Baise’ye Kanton’dan (Guangzhou) gelen çok sayıda tüccar yerleşti.


Leave A Reply