Düşük Kalorili Karides Güveç Tarifi

0

Düşük Kalorili Karides Güveç Tarifi, Düşük Kalorili Karides Güveç nasıl yapılır, Düşük Kalorili Karides Güveç ve tüm balık yemeklerinin yapılışları

Düşük Kalorili Karides Güveç Tarifi

Advertisement

Düşük Kalorili Karides Güveç Tarifi

Malzeme:
35 adet karides
3 adet iri domates
4 adet yeşil biber
Yarım fincan süt
150 gram rendelenmiş kaşar peyniri
Karabiber
Tuz
Tereyağı

Yapılışı:

Biberlerimizin çekirdeklerini ayıklayıp halka şeklinde doğrayın. Domatesleri ise kuşbaşı olacak şekilde doğrayın. Domates ve biberleri tuzlayıp karıştırın. Güveçlerinizin içerisine (1 porsiyonluk güveçleri kullanmanız tavsiye edilir) yarısını dolduracak kadar karışımdan koyun. Tek porsiyonluk güveçlerin içerisine en fazla 7 adet gelecek şekilde karidesleri yerleştirin. Kalan domates biber karışımı ile karideslerin üstü örtülür. Güveçlerin üzerine karabiber serpildikten sonra her kaseye bir çorba kaşığı olacak şekilde süt ve bir parça tereayğı konur.

Önceden 200 dereceye kadar ısıtılmış olan fırında 30 ila 35 dakika arasında pişirilmeye bırakılır. Pişmiş şekildeki güveçlerin üzerine rendelenmiş kaşar peynir serpilir ve kaşar peynirin eriyip güveçlerin üzerini tam olarak örtmesi sağlandıktan sonra güveçler tekrar fırından çıkartılır ve sıcak sıcak servis edilir.

Advertisement

Eğer kalori alma probleminiz yok ise tereyağ ve süt yerine beşamel sosda kullanabilirsiniz. Beşamel sos ile yapıldığından da muazzam bir lezzet sizleri beklemektedir. Ayrıca bu yemeği büyük güveç kasesinde yaparsanız küçük güveçlerde aldığınız tadı alamayabilirsiniz bizden uyarması.


Leave A Reply