Duygular İle İlgili Rüyalar ve Anlamları, İnsan Duyguları Konulu Rüya Yorumları

0
Advertisement

Rüyada üzülmek, sevinmek, korkmak, değişik duygular görmek ne anlama gelir? Duygular ile ilgili rüyalar, anlamları, açıklamaları.

Duygular

Duygular İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

Duygularımız davranışlarımızı yönlendiriyor, davranışlarımız da hayatımızı… Bu çok hayati alan, rüyalarımızda da sıkça karşımıza çıkıyor. Davranışlarımızın kökeninde hangi itkiler var, bizi yönlendiren ne? Rüyalarımız, davranışlarımızın gizemini çözüyor.

Ahlaksızlık: Rüyanızda- ahlaksızlık yapmayı destekliyorsanız, bu sizin adınızı lekeleyecek şekilde davranmak için şeytana izin vermek üzere olduğunuzu belirtmektedir. Eğer bu ahlaksızlık işine başkalarının da karıştığını görüyorsanız, arkadaşlık yaptığınız birisini ya da bir yakınınızı bunun içine çekebileceğiniz anlamına gelir.

Ağlamak: Rüyanızda ağlıyorsanız, size zevk verecek bir eylemden sonra pişmanlık duyacağınız, acı çekeceğiniz anlamına gelir. Başkalarının ağladığım görüyorsanız, beklemediğiniz bir kişi sizden yardım isteyecektir. Rüyadaki ağlamanın sonuçlan serin ve rahatlatan gözyaşlarıysa yaşamınızda var olan sıkıntıların çözümleneceği anlamına geliyor. Unutmayın ağlamak güzeldir!

Çıplaklık: Rüyada çıplaklık bir skandalın ya da akılsızca hareketlerin bir belirtisidir. Genç bir kadının rüyasında kendi çıplaklığını hayranlıkla seyrediyor olması, onun dürüst bir adamın saygısını geçici bir süreliğine kazanması demektir. Çıplak olarak berrak bir suda yüzdüğünü gören kadın güzel bir aşk yaşayacaktır, ancak kötü bir hastalık ya da bir kayıp bu aşkı takip edecektir.

Advertisement

Düşman: Düşmanların üstesinden geldiğinizi görüyorsanız, bu işinizdeki bütün zorluklan aşacağınızı ve bu kazancın keyfini çıkartacağınızın habercisi olacaktır. Düşmanlarınız tarafından adınızın kirlendiğini görüyorsanız, iş yerinizdeki başarısızlıklarınızdan dolayı gözdağı verilecektir ve elinizden gelen tüm gayreti göstermeniz konusunda uyarılacaksınız.

Gözyaşı: Gözlerinizi yaşlı görürseniz, çok yakında sizi büyük bir sıkıntının saracağının belirtisidir. Eğer başkasını gözyaşı dökerken görürseniz, sizin üzüntünüz başkalarının mutluluğunu etkileyecektir.

Gülmek: Rüyanızda gülüyor ya da zevk alıp eğleniyorsanız, başarılı ve iyi arkadaşlara sahip olduğunuz anlamına gelir. Acayip ve anlaşılmaz bir nesneye aşırı derecede gülüyorsanız, bu hayal kırıklığı ve etrafınızdaki düzenin kirlenmesini belirtir. Rüyada olan kişi çocukların neşeli gülüşlerini duyuyorsa, bunun anlamı eğlence ve sağlık anlamına gelir. Başkalarını rahatsız edecek şekilde gülüyorsanız, istemeden, kendi bencilliğinizden dolayı arkadaşınızı kırabileceğinizin belirtisidir. Alay edercesine gülüyorsanız, bu da hastalık ve hayal kırıklığı yaratan bir olay anlamına gelmektedir.

Hoş-Güzel: Rüyanızda, güzel, hoş şeyler gördüğünüzde, size bağlı herkesten iyilik göreceksiniz demektir. Erkekler için sevgililerini rüyalarında iyi ve hoş bir kişi olarak görmeleri, hızlı ve olumlu bir evliliğin belirtisidir.

Kahkaha: Kahkaha atmak iyi yorumlanmaz. Sıkıntı, kasvet anlamına gelebilir. Gözlerinden yaş gelinceye kadar kahkaha atılıyorsa, sıkıntıların ardından feraha çıkılacağı ve tüm bu sıkıntılardan arınacağı anlamına da gelir. Başka biri size bakarak kahkaha atıyorsa, kıskançlık var demektir. Gülenlerin sayısı fazla ise komşularla ilgili bir problemin işaretidir.

Kalabalık: Kalabalık rüyalar kötü haber olarak yorumlanır. Çevrenizdeki kişiler tarafından sinirlendirilmek, üzülmek anlamına da gelir. Kalabalıktan uzaklaşmak sıkıntılardan kurtulmak demektir. Kalabalıkta yalnız kalan insan gerçek hayatında büyük bir kaosun içinde yaşadığını düşünmekte ve insanlardan kötülük beklemektedir.

Advertisement

Kayıtsızlık: Rüyanızda kayıtsız olduğunuzu görüyorsanız, bu o dönemde hayatınızda hoş arkadaşlarınız olduğunu belirtir. Genç bir kadın rüyasında, sevgilisinin kendisine kayıtsız kaldığını görüyorsa, sevgilisinin duygularını uygun bir yolla anlatamamış olduğunun belirtisidir.

Korku: Herhangi bir nedenden dolayı, rüyanızda korku hissediyorsanız, gelecekle ilgili tasarılarınızda başarısız olacaksınız demektir. Böyle bir rüya genç bir kadın için, bir hayal kırıklığı ve şanssız bir aşk anlamına gelir.

Koşmak: Arkadaşlarınızla birlikte koştuğunuzu görüyorsanız, bu sizin bir eğlenceye katılacağınız anlamına gelir; eğer takılıp düşerseniz, kazancınızı ve hakkınızdaki iyi düşünceleri kaybedeceksiniz.

Mum: Mum ışığı beklentilerinizin sonunda gerçekleşeceğinin müjdecisidir. Yakın gelecekte erişmeyi arzuladığınız nesne veya kişilere ulaşabilirsiniz. Bu bir ev de olabilir, bir araba da, bir sevgili de… Ancak sönmüş mum sevdiğiniz bir yakınınızın hastalığının habercisidir. Işığını görmenin yanında kokusunu da duyarsanız kendi sağlığınızla ilgili sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir.

Tembellik: Rüyanızda tembel olduğunuzu ya da o şekilde hareket ettiğinizi görüyorsanız, girişimlerinizi gerçekleştirirken hata yapacaksınız ve derin hayal kırıklığından dolayı acı çekeceksiniz demektir. Genç bir kadın sevgilisinin tembel olduğunu düşünüyorsa, sevgilisini anlamakta ve doğru değerlendirmekte zorluk çekecek demektir. Kadının hareketleri evleneceği erkeğin cesaretini kıracaktır.

Uyku: Rüyanızda, temiz yeni bir yatakta yatıyorsanız, sevdiğiniz insanın size iyiliği dokunacak demektir. Doğal olmayan yerlerde uyuduğunuzu görüyorsanız, bu hastalığın ve ayrılığın belirtisidir. Küçük bir çocuğun yanında uyuduğunuzu görüyorsanız, bu aile içindeki mutluluğa ve karşılıklı sevgiye işaret eder. Eğer iğrenç bir kişiyle ya da bir nesneyle uyuduğunuzu görüyorsanız, sevgilinize karşı sevginizin azalacağı ve yaptığınız aptalca hareketlerden dolayı acı çekeceğinizin belirtisidir. Eğer genç bir kadın sevgilisinin yanında ya da etkileyici bir nesnenin yanında uyuduğunu görüyorsa, bu o kadın için sevgilisinin cazibesi karşısında gönüllü bir kurban olarak zayıf kaldığına dair bir uyarıdır.

Yalan: Rüyanızda, bir takım insanların yalancı olduğunu düşünüyorsanız, daha önceden ileri sürdüğünüz bir dalavere işinden güven kaybına uğrayacağınızın anlamını taşır. Bir kadın, sevgilisinin yalancı olduğunu düşünüyorsa, kendisinin yakışık olmayan hareket içinde olduğu ve büyük bir olasılıkla, o arkadaşını kaybedeceği anlamına gelmektedir.

Zıplamak: Herhangi bir nesne üzerinden zıpladığınızı görüyorsanız, her çalışmada başarılı olacaksınız, ama zıplayıp tekrar düşüyorsanız yaşadığınız anlaşmazlıklar hayatınızı çekilmez bir hale getirecektir. Duvardan aşağı atlıyorsanız, aşkta hayal kırıklığı yaşayacaksınız.


Leave A Reply