Duygusal Sözler

0
Advertisement

Duygusal sözler. Duygu dolu aşk dolu romantizm dolu en duygusal sözlerden seçmelerin yer aldığı sayfamız. En güzel duygu dolu duygusal sözler.

Duygusal Mesajlar

Uykusuz gecelerimde gözyaslarımla yazdım adını kalbime, günessiz günlerimde kanımla suladım resimlerimizi, yeniden gelirsin diye!

Aglayan kalbime yoktur derman sensiz kaldım dinlemiyor gönül ferman adını aldıgımda agzıma sözlerim aglar o anda seviyorum seni bunu unutma!

İnsana en cok ne koyar bilir misin? Yan yana oturdugun halde, ona hicbir zaman ‘seni seviyorum.’ diyemeyecegini bilmek…

Advertisement

Özledin, agladın, güldün, sarkılar söyledin, siirler yazdın. Peki, o ne yaptı? deme. Herkes kendinden sorumludur askta.

İcimde yılgın rüzgârların ayak sesleri, sende daha yeni yeni kavak yelleri. Dogrusu yanlısı agrısı sancısı ne varsa yasanacak. Gözyası ayrılık pismanlık dargınlık hepsi benim olacak.

Bilirim gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yasanmıyor. Artık son bir dalga beklerim alıp beni de götürsün diye.

Yoluma dizildi anılarım. Nereye baksam senin adın var, gecirdigimiz güzel anıları hatırlarım, üzülürüm, efkârlanırım…

Advertisement

Eger bir gün aglaman gerekirse basını dik tut ki: gözyasların seni aglatan kisi kadar alcalmasın…

Aslında benim gözlerim kahverengi günese bakınca ela sana bakınca cok fena oluyor…

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular. Böyle bir sevmek görülmemistir. Hayır, sanmayın ki beni unuttular. Hala ara sıra mektupları gelir. Gercek degildiler birer umuttular. Eski bir sarkı belki bir siir.

Gözümde hasretin dinmez yagmuru kadere el acıp seni dilendim. Bitirdin bendeki bütün gururu yüz kızartıp senden seni dilendim.

Advertisement

Dünyanın ne kadar kücük oldugunu, “Seni dünyalar kadar seviyorum” deyip de gidenlerden ögrendim.

Ne ölmek nefessiz kalmaktır, nede yasamak nefes almaktır. Yasamak; sevmeyi, sevilmeyi hak eden birinin kalbinde olmaktır.

Seni sonbahar rüzgârlarına bırakıyorum yaktıgım canımı yeniden hayata hazırlıyorum sensiz yasamak hayata yeniden baslamak istiyorum.

Yalnızlık bir perde örtmüs üstüme. Ask denen tek hece; bilmezdim ne… Sonra sen geldin, icime dolup beni benden ettin. Senden baska, artık düsemem aska. O melek yüzün, benim güler yüzüm. simdi gecmisim hüzün, sensiz yasanmıs her bir gün… Senden baska, artık düsemem aska.

Advertisement

Nerede sözler, nerede yüregim. Ben de sevdim, sevmedim bilenim. Ver elini sonsuza, al beni dünyadan. Kalmadı sevenim!

Beni yakan askın kursun mu denizde yedigim vurgun mu? Ben âsık olmazdım ama senin askın bir baska.

“Üzgünüm” diye baslayan bir cümle duyarsanız sayet, hazır olun! Cümlenin sonunda üzgün olan tek kisi siz olacaksınız.

Bazen unutmakmıs sevmek… Dönüp arkana bakmamak ve sevdigin insanı bile bile baskasına ugurlamakmıs… Ne kadar canın yansa da bir o kadar baglanmakmıs. Senin olmayan bir seyi delicesine özlemekmis…

Advertisement

Öyle bir tutkuydu ki benimkisi, seni her gördügümde kalbim yerinden cıkacak gibi oluyordu. Öyle sevdim ki seni ne vazgecebildim ne de devam edebildim.

Ne kolumda kelepce, ne yanımda gardiyan, ne gönlümde zulüm, ne ensemde ölüm, o gün yalnızca sen olacaksın gülüm!

Uzak kaldım senden uzak, yaklasamıyorum yanına her yer tuzak, kalbine inanmıyorum, artık yalan gözlerine bakamıyorum eskisi gibi, her seyin bir tuzak olmus, hayat benim icin oyun olmus, sayende bunu da ögrendim.

Ne ölmek nefessiz kalmaktır ne de yasamak nefes almaktır. Yasamak; sevilmeyi hak eden birine yasamını harcamaktır.

Advertisement

Ne dil yeter seni anlatmaya, ne göz kıyar sana bakmaya, ne ellerim dayanır sana dokunmaya, ne kollarım uzanır sana sarılmaya, hic ömür yeter mi? Seninle beraber olmaya be gülüm!

Sevmek mi? Hic duymadım ki… Gülmek mi? coktan unuttum… Yasamak mı? Oda ne… Ask mı? Büyük bir yalan… Yalnızlık mı? İste o benim dünyam!

Hic bir seye degismem askla bakan gözlerini. En son anımda bile söylemeliyim sevdigimi. Hic bir seye degismem senle gecen günlerimi. En son anımda bile tutmalıyım ellerini.

Bir hayaldin öncesinde, adın konmus ask dilinde. Ben senin sadece imkânsızındım. Kelimeler tükendi de, sen bitmedin bak icimde.

Advertisement

Ben senin hasretinle yanmısım zaten yaralıyım. Sen bunun farkında mısın yar. Her günüm beklemekle geciyor dünde bugünümde. Bir mektup göndermez misin yar?

Bu ayrılık aksamında, gözyasıma boguldu dünya, sorma bana sensizligi, sorma bana gücün yoksa gelen aynı giden aynı, bırak beni yalnızlıgıma.

Hadi git gidebildigin kadar uzaklara, hadi at atabildigin en güzel yalanı bana, nefretim bulacak seni sonunda.

Askın mantıgı olmaz. Sakın ha! Dostum icme ask zehrini su diye ask pınarından, ya Ferhat gibi atlarsın kayalardan ya da Mecnun olur dolasırsın cöllerde kahrından.

Advertisement

Gel seninle Dünya’yı paylasalım; deniz senin olsun; kumsal benim. Ay senin olsun; yıldızlar benim. Ya da gel söyle yapalım; her sey senin olsun… Sen de benim.

Dikenli tellerden bir kelepce hazırlayın takın bileklerime kanasın, asın beni o yârin gözlerine cesedim gözyaslarıyla yıkansın.

Sen bir sey söylemeden gidersin degil mi? Hem de öyle bir gidersin ki; bırak yasamayı insanın nefes alması bile yarım kalır.

Ve benim, birdenbire yüzünü degil, gözünü degil, senin sesini göresim geldi…

Advertisement

Sırf o mutlu olsun diye her gece dua etmekmis. Sevmek hayatı 2 kisilik düsünmekmis. Umutlarının karanlıklarda yok olusunu sessizce kabullenmekmis ve bilmekmis artık onsuz hicbir seyin eskisi gibi olmayacagını…

Tek tesellim kadehler baska bir sey istemez sarhos etsin yeter ki rakı sarap fark etmez…

Gülmek icin mutlu olmayı bekleme, belki de mutluluk gülüsünde saklıdır. Sakın aglama gel ki bir yerlerde senin bir tek gülüsün icin yasayan biri vardır.

Düsün ki ben yagmur damlasıyım yere düstüm mü dagılırım düsünki ben bir kar tanesiyim günesi gördüm mü eririm düsünki sen benimsin gittin mi ölürüm.

Advertisement

Seni özlemek acı cekmekse o acıyı severek cekiyorum, seni sevmek günahsa hic cekinmeden günaha giriyorum, sana tutkun olmak ölmekse al sana canımı veriyorum.

Sensizligi dinlemek sessizligi dinlemekten zor ama en zoru sensizligin sessizligini dinlemek…

Hasretim senelere dönse de ne askına bedduam ne de sana kinim var, bin bir dert cektirsen de seni mahsere kadar sevmeye yeminim var.

Dokunabilir misin yüregime? Tutabilir misin dalgın bakıslarımı? Avuclarının icine ismimi kazıyabilir misin? Silinmemecesine. Sevgileri ilk günkü gibi yüreginde tasıyabilir misin? Her yıl dönümünde yüreginde sakladıgın sevgileri gösterebilir misin? Bana sunabilir misin bir cicek demetinde? Günes gözlerimin atesinde yanmayı göze alabilir misin? Ömrün yettigince. Cesaretin var mı? Varsa söyle. Eger sadık kalabileceksen Sözlerine, Ben hazırım yıllara karsı koymaya. Basını sallama öyle, Yolunu almıs bir aska…

Advertisement

Adına sarkılar yazmadım diye resmini yollara cizmedim diye sanma ki sevgilim seni sevmedim.

Denizde kalem kumdan kâgıtlar yaptım: her yere seni seviyorum yazdım: ama sen aptaldın inandın: ben seni sevmedim, sana taptım.

Ne zaman sagır ressam kristal bir zemin üzerine düsen yagmur damlasının sesini cizerse seni o zaman unutacagım.

Aslında sucum yok hâkim bey bende yakmak istemezdim bu sehri ama ne yapayım üsümesin sevdigimin elleri…

Advertisement

Bir gün bir cılgınlık edip, seni sevdigimi söylesem, alay edip güler misin? Yoksa sen de sever misin? Soranlara unuttum diyorum, adı neydi hatırlamıyorum, ben artık sevmiyorum, ama öyle demiyor icim, susmuyor susmuyor kalbim, hala deli divaneyim.

Senin alev gözlerin eritse su ruhumu buz olur kesilirim yanarken icim. Sesin bir ucurum cagırırsa beni kus olur ucarım yanarken icim. Sevdan bir ates oldu bende gönlüm bir deli costu sende.

Sar beni ben sana kendimi feda etmisim sev beni. Bu canı ugruna heba etmisim sevgilim her seyim. Gönlüme taht kuran dilberim.

Biliyor musun sevgili benden sonra benim gibi kimse bakamayacak gözlerine kimse tutamayacak ellerini benim gibi ve belki kalbi carpmayacak bütün askıyla.

Advertisement

Eger beni bu sokakta, bu semtte, bu sehirde bulamazsan sevgilim bil ki ben, gözlerinin daldıgı yerdeyim.

Son kibrit cöpüm gibi sakladım seni rüzgârsızdı hava tiryakiydim üstelik yakmadım seni ben yagmur yüklü bir bulutum kime carpsam aglarım.

Gülmek icin mutlu olmayı bekleme, belki de mutluluk gülüsünde saklıdır. Sakın aglama gel ki bir yerlerde senin bir tek gülüsün icin yasayan biri vardır.

Hasretim senelere dönse de ne askına bedduam ne de sana kinim var, bin bir dert cektirsen de seni mahsere kadar sevmeye yeminim var…

Advertisement

Daglarda cicek soldugu zaman, göklerde bulut oldugu zaman, yagmurlar sel gibi aktıgı zaman, anla ki bir tanem ben geliyorum!

Saclarına ak düssün istemem, gözlerine yas dolsun istemem, bir tek dilegim var rabbimden, mutluluklar senin olsun bir tanem!

Bu masalar bos kalmaz gidenin yeri dolar. Bu vazolara bir sey olmaz yalnız cicekler solar.

Gözünü acıyorsun “dogdu” diyorlar. Gözünü kapatıyorsun “öldü” diyorlar. İste bu göz kırpısa “ömür” diyorlar.

Advertisement

Leave A Reply