Etki İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Etki ile ilgili cümleler. Etki kelimesi içeren “Etki” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

 1. *** Sert kışlar ve barınma koşullarının yetersizliği nedeniyle grip, zatürre ve verem geniş bir kesimi etkiler.
 2. *** Bu frekans odaklama amacıyla alman önlemleri ve parçacıklar hızlandıkça kütlelerinin artmasından doğan etkiyi dengeleyecek biçimde değiştirilir.
 3. *** Paris fayansları Rouen fayanslarından çok etkilenmiştir, ama desenleri onlar gibi kırmızı değil, koyu san renklidir.
 4. *** Sera etkisi, atmosferde karbondioksit gazının birikmesi sonucu oluşur.
 5. *** Gene de kuzeydeki dev komşunun etkisi tartışmaya açıktır.
 6. *** Bu tür kalkınma yardımları daha çok Mexico kenti gibi, bölgeyi geliştirici etkisi olan büyük kentlerde yoğunlaşmaktadır.
 7. *** Çağrışım dışında, etkileşim de gereklidir.
 8. *** Mnemonistlerin vurguladığı nokta, kullanılan imgelerin etkili olması için tuhaf olmaları gerektiğidir.
 9. *** İngiliz geç gotik üslubundan çok etkilendiği anlaşılan Parler karmaşık kaburgalı tonozlar inşa etti.
 10. *** Pasadena dağoluşumu, Büyük Okyanus Levhası ile Kuzey Amerika Levhasının karşılıklı etkileri sonucunda California’nın batısında gelişen bir dizi deformasyon sürecinden yalnızca birisidir.
 11. *** Farklı karakterleri ve geçmişleri olan emocanlar şu an etkili bir reklam kampanyası ile gündemde kalmayı başarıyor.
 12. *** Montaj yerinde uygulanması gereken çözümler de tüm deck fiyatlarını ve iroko deck fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir.
 13. *** Birebir alınan eğitimlerden daha etkili olan bu eğitimler öğrencinin istediği alanda olan dersini tekrar tekrar izleyebilmesini sağlıyor.
 14. *** Yılbaşı haftası içerisinde Akdeniz ikliminin etkisiyle havanın kış şartlarının üzerinde seyretmesi de gelenlerin rahatlıkla ülkenin tadını çıkarmasını sağlıyor.
 15. *** Son zamanlarda canlı yayınları ve youtube kanalı ile daha fazla dikkat çekmeyi başarmış, kitlesi ile en iyi etkileşimi yakalayan ülkemize değer katan, SEO alanında başarılı çalışmalar yapmaya devam eden değerli bir isimdir.
 16. *** İran’daki en önemli kabile başkanları arasında yer alan Bahtiyari önderleri, ülkenin siyasal yaşamında uzun süre etkili olmuştur.
 17. *** Çok okunan ve etkili bir ahlak kılavuzu olan el-Hidaye ilâ Feraidü’l-Kulûb adlı kitabını 1080 dolayında Arapça kaleme aldı.
 18. *** Yanlışları ile ünlü British Nauticaî Almanac’a (Britanya Denizcilik Yıllığı) karşı çıkarak yenilenmesinde etkili oldu.


Leave A Reply