Evinizi Başarıyla Finanse Etmek İçin En İyi 10 Mortgage İpucu

0
Advertisement

Mortgage kullanmak isteyenler için 10 ipucu. Mortgage kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken 10 konu hakkında genel bilgiler.

Evinizi Başarıyla Finanse Etmek İçin En İyi 10 Mortgage İpucu

Arka Plan Kaynak : pixabay.com

Bir ev sahibi olmak, önemli miktarda çaba gerektirir, ancak ödevinizi yaparken, çaba büyük bir şekilde karşılığını verir. Aylardır para biriktiriyorsun. Borçlarınız ödendi ve bir süredir belirli bir evi gözlüyorsunuz. Bir teklif yaptın ve kabul edildi! Artık kapatmak için sınırlı bir süreniz var.

Birçok kişi televizyonları karşılaştırırken mortgage seçeneklerinden daha fazla zaman harcadığını söylüyor. Birkaç kişi, uzun vadede iyi bir fikir olmayabilir bu tür detayları gözden geçirmek için kapanmadan önce haftalara kadar bekler.

Mevcut mortgage oranları caziptir ancak bazılarının farklı tipleri eklenmiş olabileceğinden, ilk kez alıcıların fazla ödeme yapmamak veya karşılayamayacakları bir şeyle sıkışıp kalmaktan kaçınmak için mortgage seçeneklerini öğrenmek için daha fazla zaman harcaması gerekir.

# 1 Erken hazırlanın

Çalışmak istediğiniz bankanız başlamanıza yardımcı olabilir. Size belirli bir miktar için ön onay verebilir, ancak işlem hazırlık amaçlıdır. Son 2 yıldaki vergiler, gelir bilgileri, ödenmemiş borç ve kredi puanınız gibi başvuru için önemli belgeler toplamanız gerekecektir.

Peşinat olarak kullanmayı planladığınız miktar da gerekli olacaktır. Unutmayın, anlaşmayı kapatmak için ev için mortgage ve tapu sigortası ve yasal ücretler gibi diğer şeylerle birlikte ek fonlara ihtiyacınız olacak. Hizmet depozitosu için fon gerekebilir ve eviniz bir apartman dairesi ise bakım ücreti talep edilebilir.

Advertisement

# 2 Ödevini yap ve bir strateji bul

Seçenekleriniz hakkında saygın bir mortgage komisyoncusu ile konuşun. Uygun bir mortgage edinmenize yardımcı olacak iyi bir strateji oluşturmak için gerekenlere dikkat edin. Bağımsız olarak ödev yapın ve diğer mortgage uzmanlarıyla görüşün.

Mortgage brokerleri genellikle banka tarafından ödenir; anlamı, bazıları size bilmesi gerekenleri söylemesi yerine kulağa hoş gelen her şeyi söyleyebilir. Sabit oranlı ve değişken oranlı mortgage oranlarındaki farklılıklar dahil olmak üzere mortgage temellerini öğrenin.

Bir ipoteğe diğerine yaslanmışsanız, terimleri daha ayrıntılı olarak araştırdığınızdan emin olun. Her ipoteğin sunduğu özellikleri öğrenin. Esnek mortgage kavramını duyarsanız, bunun ne anlama geldiğini ve nasıl yaratıldığını bilir misiniz?

# 3 Planlı veya planlanmamış değişiklikleri nasıl yapacağınızı öğrenin

Aileniz için en iyi seçenekleri düşünün. Dikkate alınması gereken unsurlardan biri, ipoteğinizi kırırsanız ne olacağıdır. Boşanma, hastalık, ölüm veya ipoteğinizi ve bunun nasıl ödeneceğini etkileyebilecek beklenmedik bir olay gibi durumlar vardır. İpoteğiniz erken biterse, acı çekeceğiniz cezalar olabilir.

Dikkate alınacak seçeneklerden biri, bir konut özkaynak kredisine sahip olmak. Bu borç yükümlülükleri veya ev tadilatları ile yardımcı olabilir. Bilgilendirilmiş kararlar almak için kendinizi eğitmek için zaman ayırın. Borç verenlerin sizi rahat hissetmediğiniz bir ipoteğe zorlamasına izin vermeyin. İhtiyacınız olandan daha fazla ödeme yapmadığınızdan emin olmak için ayrıntılı baskıdaki ayrıntılara çok dikkat edin.

# 4 Yerleşik bir finans kurumu ile çalışın

Bu ipucu ilki yankılanabilir, fakat kiminle çalışacağınızı daha çok vurgulayarak. İlk defa alıcıların kişisel bankalarından mortgage kredisi almaları yaygındır, ancak istemiyorsanız bu seçeneği seçmek zorunda değilsiniz. İpotek sürecini deneyimli bir borç veren ile tamamlamak önemlidir.

Advertisement

Verdiğiniz bilgileri alabilen ve ihtiyaçlarınızı temel alan bir ürün yaratabilen bir borç verenle birlikte çalışın. Bazıları bunu yapar ve bazıları yapmaz. Tanıdığınız kişilerden tavsiyeler alın. Geçmişi ve potansiyel borç verenlerin itibarını öğrenin.

Ev sahiplerinin en iyi mortgage için bir plan oluşturmalarına yardımcı olacak akılda finansal hedefleri olmalıdır. Bu, gelecekte kolej için ödeme, emeklilik için tasarruf, ev geliştirme vb. Gibi diğer hedefleri içerebilir. Bunları bilmek, ipoteğinize ne ödeyebileceğinize dair bir fikir verebilir.

# 5 İlk kez çalışanlar, tahmin ettiklerinden daha fazla avantaja sahipler

Rekabetçi bir mortgage piyasası yönünün sizi korkutmasına izin vermeyin. Birçok mortgage kredisi sizinle çalışmaya isteklidir ve az sayıda kişi ilk kez alıcıların çok değerli müşteriler olduğunu düşünmektedir. Borç verenler, konut satış hacminde bir düşüş meydana geldiğinden, fiyat teklifi verme baskısı altındadır. Bu, yeni iş aradıkları ve pazarlık yapmaya istekli oldukları anlamına gelir.

Mortgage krediniz önemlidir, çünkü borç verme riski, net değer ve finansal gelecek gibi başka şeyleri de belirler. Doğru ipoteği almak, binlerce kişiyi kurtarmanıza yardımcı olabilir. Faiz oranları arttığında, daha iyi bir fiyatla pazarlık edin. Tutarlı bir şekilde ödeme yapabilmenizi sağlayabilir.

# 6 Kredi puanınızı takip edin

İlk kez ev sahipleri, bir ev satın almaya hazırlanırken ilk defa kredi notlarını alabilirler. Tüketiciler, bir ev satın almaya karar vermeden önce bile kredi notlarını önceden gözden geçirmelidir.

Kredi raporunuz sizin geçmişinizdir ve istihdam, mevcut ve önceki adresler, ödeme ve kredi geçmişi ve daha fazlası dahil olmak üzere bilgilere sahiptir. Kredi puanınız borç veren tarafından incelenecektir ve başvuru veya kalifikasyondan önce belli bir puan almanız gerekebilir.

# 7 Nakit tasarrufunu arttırın

Ev mortgage kredisi alıcıların peşinat ödeme yapmasını gerektirebilir. Kişisel durumunuza ve borç verenin isteğine bağlı olarak daha fazla veya daha az ödeme yapmanız gerekebilir.

Bir borçlunun para yatırmadığı durumlarda bazı ev kredisi başvuruları reddedilmiştir. Çalışmayı seçtiğiniz borç verenin gereksinimlerini düzenli olarak değiştirdiği bilinir.

# 8 Sürekli istihdam sağlamak

Kısa bir süre için işi olduğu bilinen insanlar var; yeni bir işe girmiş olabilirler ve günler veya haftalar sonra ayrılmaya karar verirler. Sonra mortgage anlaşmasının geçmediğini öğrendiler. Bu süre zarfında çalışmak veya bir tür gelir elde etmek hayati önem taşır. Gelirinizde yapılan değişiklikler ipoteğinizi geciktirebilir.

Borç verenler, başvuruda verdiğiniz bilgilerle birlikte geri ödeme olanağınıza dayanarak ipoteğin onayını verir. Çalışma saatleriniz kesilirse veya serbest meslek sahibi olmanız durumunda hâlâ uygun olup olmadığınızı görmek için mali kaynaklarınızın yeniden değerlendirilmesi gerekebilir.

# 9 Borçtan kaçının ve ödeyin

Bir ev kredisine başvururken kredi kartlarında sıfır borç veya 0 dolar bakiyeniz olması gerekmez. Mortgage borç verenleri borçları koruyabildiğinizi görmeniz gerekir. Borcunuz varsa alacaklılarınız varsa, hesap iyi durumda olmalıdır. İpotek kredisi, bir kredi verirken size güvenebileceklerinden emin olmak istiyor.

Advertisement

Borç / gelir oranınız, geri ödeme yeteneğini engelleyebilecek fazla borcun bulunmadığından emin olmak için incelenecektir. Çok fazla borcunuz varsa, borç veren başvurunuzu reddedebilir. İpotek dahil borcunuz brüt gelirinizin yüzde 36’sını geçmemelidir. Daha az borç, daha düşük bir mortgage oranı almanıza yardımcı olabilir.

# 10 Mortgage ön onayını al

Potansiyel evlere baktığınızda, bu, teklif verme sürecine yardımcı olurken, bir evi sevme riskini azaltır. Ön onay sürecinin tamamlanması finansal uzmanlar tarafından önerilmektedir. Yeni alıcının finansal ve duygusal açıdan sorumlu olduğunu gösterir.

İşlem kolaydır ve birkaç adım içerir. Borç verenle iletişime geçtikten sonra, kendiniz ve finans hakkında bilgi vereceksiniz. Ayrıca, kredinin faiz oranını ne kadar ödeyebileceğinizi öğrenmenize ve kayıt tutma için ön onay mektubu almanıza yardımcı olur. Bir satıcı teklifinizi kabul ettiğinde, fonlara erişim kazanırsınız.

Daha fazla tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Yorumlarda sormaktan çekinmeyin ve mortgage başvurunuz reddedildikten sonra ne yapmanız gerektiğini kontrol edin ve mortgage kredinizi önceden ödemenin akıllıca olup olmadığını öğrenin.


Leave A Reply