Grimm Kardeşlerin Masalları ve Resimleri

0
Advertisement

Alman Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşlerin toplamış oldukları hikaye / masallardan en bilinenleri. Grimm Kardeşlerin Masalları

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler:

Pamuk Prenses

Dünyada en fazla bilinen masallardan birisidir. Dünyalar güzeli Pamuk prensesin hikayesinde kötü kalpli cadı üvey annesinin türlü entrikalarından kaçan ve ormanda yaşayan 7 cücelere sığınması ve akabinde gerçekleşen olaylar anlatılır.

Rapunzel:

Rapunzel
Çooook uzun saçları olan ve bir kuleye bir cadı tarafından hapsedilen Rapunzel’in hikayesi.

Hansel İle Gretel:

Hansel ve Gretel
Kötü kalpli üvey annelerinin kışkırtması sonucu babaları tarafından ormanın içinde terk edilen iki sevimli akıllı çocuğun hikayesi. Masal’da ki en vurucu nokta ise çikolata ve şekerlemelerden yapılmış cadının evidir. Tabii ki mutlu sonla biten bu masal defalarca farklı şekillerde hem sinemaya hem de tiyatroya uyarlanmıştır.

Kırmızı Başlıklı Kız:

Kırmızı Başlıklı Kız
Büyükannesine yemek götüren kötü kalpli kurt ile karşılaşan bir kızın hikayesinin anlattıldığı masal. Defalarca sinemaya farklı şekillerde uyarlanmış dünyanın en popüler masallarından birisidir.

Advertisement

Sinderella:

Sinderella

Bütün küçük kızların hayaller kurarak dinlediği masalların balında gelir. Bu masalda da kötü kalpli üvey anne ve kızakrdeşler bulunur. Saat onikiyi vurduğunda balkabağına dönüşen araba prensin elinde kalan camdan Sindirella’ya ait ayakkabı bu masalın unutulmaz detaylarındandır.

Kurbağa Prens:

kurbağa prens

Kötü kalpli bir cadı tarafından kurbağaya dönüştürülmüş bir prens ile onu kurbağa olmaktan kurtaran bir prensesin hikayesi.


Leave A Reply