İmalat Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

İmalat Mühendisliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre İmalat Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda İmalat Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. İmalat Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

İmalat Mühendisliği

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  İmalat Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile İmalat Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – İmalat Mühendisliği (Örgün) – SAY – 72 – 293,62386 – 270.902

Advertisement

İmalat Mühendisi Bölümü

85%
85%
Awesome

Makine mühendisliğinin alt bir bölümü olan imalat mühendisliği, temel ve mekanik alt yapı üzerine kurulu bir sistemde çalışmaktadırlar. İmalat yöntemleri, kontrol ve yönetim için alınacak önlemler, disiplinli çalışma sistemi ve otomasyon alanını kapsamaktadır.

  • İş İmkanları
    9
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply