J Harfiyle Başlayan Ülkeler ve Başkentleri, Ülke İsimleri ve Başkentler

0

Dünyadaki baş harfi J olan, J harfi ile başlayan ülkeler hangileridir? J Harfiyle Başlayan Ülkeler ve başkentlerinin listesi.

j ülkeler

Kaynak: pixabay.com

ÜLKE ADIBAŞKENTİ
 JamaikaKingston
 JaponyaTokyo

Yukarıdaki tablo isim şehir hayvan oyunu için elverişli olacağı gibi, coğrafya bilgisini geliştirmek isteyenler için de faydalı olacaktır.

Advertisement

Kingston - Jamaika

Kingston

KİNGSTON, Jamaika’nın başkentidir. Jamaika Adası’nın güneydoğusunda Karaibler Denizi kıyısında yer alır.

1962’den bu yana İngiliz Uluslar Topluluğu’nun bağımsız bir üyesi olan Jamaika Adası ve Jamaika’ya bağlı öteki adaların en önemli limanı, kültürel, yönetim ticaret merkezidir. Kent limanının yoğun bir dış ticaret trafiği vardır. Liman, büyük gemilerin yanaşmasına elverişli genişlik ve derinlikte olup açık denize karşı uzun bir kum yığıntısıyla korunaklıdır.

Konfeksiyon, besin, ayakkabı ve petrol arıtımı başlıca endüstri etkinlikleridir. Turizm gelişmiş bir iş koludur. Turizme yönelik el sanatları, kent merkezinde pazarlanır. İnce kamış ve saplardan yapılan küçük hediyelik eşyaları ile ünlüdür. Müze, Antiller Üniversitesi (1946), Kraliyet Botanik Bahçesi (tropikal bitkilerden oluşan, özgün bitki kolleksiyonları içerir), önemli kültür kurumlarıdır.

Advertisement


Yorum yapılmamış

Leave A Reply