Kaş Almanın Püf Noktaları Nelerdir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0
Advertisement

Kaş nasıl alınır? Kaş alırken dikkat etmemiz gereken noktalar, yüz şeklinde göre kaş tasarımı, kaşın başlangıç ve bitiş noktalarının belirlenmesi.

Kaş Alma

Kaynak : pixabay.com

Kaş alımına başlarken; Kaş alımına başlamadan önce ılık suyla ıslatılmış pedleri kaşların üzerine bırakmalı ve beklemeliyiz. Bu işlem gözeneklerin açılmasını sağlayacak ve kıl alımını kolaylaştıracaktır. Bu durum kaşı alınacak kişinin canının çok fazla yanmasını önler.

Kaş alımına başlamadan önce kaşları yukarıya doğru tarayarak kaş kesilmelidir. Kaşların ucu daha açık renk
olacağından direk kaş alımına başlarsak yanlış bir kaşı alıp şekli bozma ihtimalimiz artar.

Kaşın başlangıç ve bitiş noktalarının belirlenmesi: 

Kaşın başlangıç noktasının tesbiti için burnun bitimi ile göz pınarından düz bir hat çekilir. Bu noktadan kaş başlamalıdır. Kaşın bitiş noktası için de burun bitimi ile gözün bitiminden geçen çizgiden bir işaret konulur. Kaşın kavisinin olması gereken yer de burun bitimi ile göz bebeğinin bulunduğu noktadan bir düz çizgi çekerek tespit edilir. Bu noktalar belirlendikten sonra kaşın alımına başlangıç noktasının alt tarafından kaşın çıkış yönüne doğru başlanır. Kaşın üstünde de yoğun bir kıllanma varsa buraların da alınması gerekir.

Yüzümüze göre kaş şekli seçimi: 

Kaş tasarımı yüzün şekline göre değişir. Örneğin yuvarlak bir yüzde kaşlar üçgen yapılı tasarlanmalıdır. Oval bir tasarım yüzümüzün daha yuvarlak durmasına sebep olur. Kare bir yüz yapısına sahipsek köşeli bir kaş şekillendirilmelidir. Böylelikle yüzümüzün köşeli bölgelerinden dikkati uzaklaştırmış oluruz. Üçgen yüz şekli için düz yapılı çok uzun olamayan bir kaş tasarımı gerekir. Ters üçgen şeklinde bir yüz şekli varsa üçgen şekilli bir kaş yapmalıyız. Alttaki genişliğin daha azalmasını sağlayacaktır. Uzun bir yüz için düz hatlı bir kaş tasarlanmalıdır. Uzun bir yüz şeklinde kavisli bir kaş yüzün daha çok uzamasına sebep olacaktır.

Kaş alındıktan sonra: 

Kaş alımından sonra önce tonikleme işlemi yapılmalıdır. Tonik gözeneklerin sıkışmasını sağlayacak, iltihaplama ihtimalini yok edecektir. Sonrasında da yatıştırıcı bitkisel ürünler kullanılabilir.

Advertisement

Leave A Reply