Kilo Verirken Nasıl İradeli Olunur? Kilo Vermek İçin Nasıl Heyecanlanırsınız?

0
Advertisement

Kilo vermek insanlar için oldukça zorlu bir dönemdir. Gerek güzellik için gerekse de sağlık için kilo verirken irademizi nasıl ayakta tutabilir ve heyecanımızı kaybetmeden devam edebiliriz?

Fazla kilolardan kurtulmak, kendiniz için yapacağınız en iyi şeylerden biridir. Sadece özsaygınızı ve güveninizi artırmakla kalmayacak, aynı zamanda diğer ciddi sağlık koşullarının yanı sıra diyabet ve kardiyovasküler hastalık risklerinizi azaltarak sağlığınızı da iyileştireceksiniz. Ancak kilo vermek — özellikle de kaybedecek çok kilonuz varsa — bir gecede olmaz; aslında, hedef kilonuza ulaşmanız aylar alabilir. Sonuçlarınızı tehlikeye atabilecek şekilde cesaretinizi kırmak yerine, görünümünüzü, sağlığınızı ve genel olarak yaşamınızı iyileştirmek için kendinizi geliştirin.

Kilo vermek istediğiniz tüm nedenleri ve hedef kilonuza ulaştığınızda elde etmeyi umduğunuz tüm faydaları bir günlükte listeleyin.

En önemli beş nedeninizi ve en önemli beş avantajınızı ayrı yapışkan notlara yazın ve evin her yerine, buzdolabının, banyo aynasının ve ön kapının arkasına kolayca görebileceğiniz yerlere yapıştırın. Bu notları her okuduğunuzda, neden kilo verme görevini üstlendiğinizi yeniden doğrulayacaksınız.

Bir kilo verme grubuna veya bir fitness mücadelesine katılın. İster çevrimiçi ister kendi topluluğunuzda, aynı zamanda kilo kaybı yoluyla sağlıklarını ve esenliklerini iyileştirmeye çalışan sizinle aynı fikirde olan bireyleri bulabilirsiniz. Bir grup ortamında destek vererek ve alarak veya internette bir ödül için yarışarak, kilo verirken motive olabilir ve eğlenebilirsiniz. Gruba katılma veya yarışmaya kaydolma eylemi, önünüzdeki yolculuk için daha fazla heyecanlanmanıza yardımcı olacaktır.

Kendiniz için ödüller planlayın. Amacınız 5 ayda 25 kilo vermekse, hedefinizi her ay 5 kilo kaybederseniz kendinizi ödüllendirmeyi planlayın. Kendinizi bir masajla, öğleden sonra sinema matinesiyle, yeni bir giysiyle, yeni bir kitapla veya öğleden sonra tatille şımartın. Bu şekilde, dört gözle bekleyeceğiniz ve heyecanlanacağınız bir şey var.

Advertisement

Gerilemeler bekleyin. Bir hafta 2 kilo kaybedebilir ve sonraki hafta yarım kilo alabilirsiniz. Ayrıca, vücudunuz yeni diyet ve egzersiz rutininize uyum sağladığından, ilk kilo verme döneminden sonra bir plato yaşayabilirsiniz. Bu noktada, sonuçları görmeye devam etmek için bazı ayarlamalar yapmanız gerekecek. Kilo verme programınıza girerken ne bekleyeceğinizi biliyorsanız, daha fazla motive olursunuz ve cesaretinizin kırılması daha az olasıdır.

meyve

Kaynak: pixabay.com

İhtiyacınız Olan Şeyler Neler?

Küçük bir günlük ve yapışkan notlar… Günlüğünüzde yaptığınız listeyi kontrol etmeye devam edin. Enerjinizin arttığını ve daha iyi odaklandığınızı mı hissediyorsunuz? Bu başarıları not edin. Tüm hedeflerinize ulaşamasanız bile, en azından bazılarına ulaşmak sizi motive etmeye yardımcı olacaktır.

Bir sonraki istediğiniz hedef ödülünüzün birkaç fotoğrafını yazdırın ve bunları düzenli olarak görebileceğiniz bir yere gönderin. Bu, aylık hedefinize ulaşırsanız yaklaşan tedavinizin ne olacağını size hatırlatacaktır.


Leave A Reply