Komik Ramazan Mesajları: Güldürürken Ruha Huzur Katın! Komik Mesajlar ve Ramazan Mizahı

0
Advertisement

Bu yazımızda sizler için seçtiğimiz en komik Ramazan mesajlarına yer verdik. Hem gülmek hem de ruhunuzu huzurla doldurmak istiyorsanız, mutlaka okumalısınız!

Komik Ramazan Mesajları

Ramazan ayı, ibadetlerin arttığı, maneviyatın yükseldiği bir aydır. Ancak bu süreçte insanların moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak da önemlidir. Bu nedenle, Ramazan ayında sevdiklerimize Komik Ramazan Mesajları göndermek, onların gününü daha da güzelleştirebilir. İşte neden Komik Ramazan Mesajları göndermemiz gerektiğine dair bazı sebepler:

 1. Moralleri yükseltmek: Komik Ramazan Mesajları, sevdiklerimizin moralini yükseltir ve onların gününü daha da renklendirir.
 2. Gülümsemelerini sağlamak: Komik Ramazan Mesajları, sevdiklerimizi gülümsetir ve hayata daha pozitif bakmalarına yardımcı olur.
 3. Stresi azaltmak: Ramazan ayında oruç tutmak ve diğer ibadetleri yerine getirmek, insanların stresini artırabilir. Komik Ramazan Mesajları, stresi azaltır ve sevdiklerimizin rahatlamasına yardımcı olur.Komik Ramazan Mesajları
 4. Birlik ve beraberliği pekiştirmek: Komik Ramazan Mesajları, sevdiklerimizle aramızdaki bağı güçlendirir ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirir.
 5. İyi niyetimizi göstermek: Komik Ramazan Mesajları, sevdiklerimize iyi niyetimizi göstermenin güzel bir yoludur. Bu mesajlarla onları mutlu ettiğimizi ve onların yanında olduğumuzu hissettirebiliriz.

Bu nedenlerden dolayı, Ramazan ayında sevdiklerimizle gülerek karşılamak ve oruç tutarken biraz da eğlenebilmek amacıyla sizler için komik ramazan mesajlarını derledik. Ramazan boyunca gülümsemenizin eksilmemesi dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar…

Komik Ramazan Mesajları

ŞİMDİ MESAJLAR:

Ramazan ayı boyunca birçok komik söz ve espri duyulabilir. İşte bazı örnekler:

Advertisement

“Ramazan ayı geldi, iftar sofraları kuruldu. Ben de gözümü tıpkı iftarda olduğu gibi çorbada açtım.”

Komik Ramazan Mesajları

“Ramazan ayı, diyetimin en zorlu ayıdır. Çünkü sadece bir öğün yemek yemem gerekiyor ve ben yemeyi çok seviyorum.”

“Ramazan ayında insanlar oruç tutarken ben de kendimi Facebook’ta gezinmekten tutamıyorum. İnşallah bu yıl bir başarısızlık yaşamam.”

“Ramazan ayında televizyonda sadece yemek programları ve reklamlar var. İnsanların acıkmalarını mı sağlamaya çalışıyorlar?”

Komik Ramazan Mesajları

Advertisement

“Ramazan ayında iftar sofralarına gelen misafirlerin yemek yeme hızları, Formül 1 yarışlarından bile daha hızlı.”

“Ramazan ayında ağzımız kuruduğu için su içmek yasak, ama dondurma yemek serbest. Nasıl bir mantık bu?”

İşte bazı komik Ramazan sözleri ve esprileri:

 1. “Ramazan’ın ilk günü oruç tutmadım. Dişlerimle orucumu açtım.”
 2. “Ramazan ayında gündüzleri insanlar oruçlu olduğu için sokakta yürümek, açık büfe vitrinlerine bakmak gibi tehlikeli aktivitelerden kaçınmak gerekir.”
 3. “Ramazan ayında iftar sofralarında birbirimize “afiyet olsun” yerine “yaşasın açlık” diye haykırmalıyız.”
 4. “Ramazan ayı, her yıl açlığın ve susuzluğun bir ay boyunca sınanmasıdır. Ama bir de bakarsınız ki bayram geldiğinde en çok yemek yiyenler, en çok su içenler bizleriz.”
 5. “Ramazan ayı boyunca insanlar oruçlu oldukları için trafikte daha yavaş giderler. Sanki araba değil de develerle seyahat ediyorlar gibi.”Komik Ramazan Mesajları
 6. “Ramazan ayında insanlar oruç tutarken, farklı zaman dilimleri nedeniyle dünya çapında bir uyku sorunu yaşanmaktadır. Buna Ramazan jet lagı da denir.”
 7. “Ramazan ayında yemek yemek yerine gün boyu susuz kalmak daha kolaydır. Çünkü insanlar suyu, her şeyi düşünerek içemezler ama yemeği düşünmeden yiyebilirler.”
 8. “Ramazan ayında, oruçlu olan insanların daha az enerjik olduğu söylenir. Bu doğru olabilir, ancak herkesin bildiği gibi, bir tane mide yoktur ama birçok koltuk var.”Komik Ramazan Mesajları
 9. “Ramazan ayında sahurda kalkmak için 10 alarm kurmanıza rağmen, yine de uyanamazsınız.”
 10. “Ramazan ayında herkes birbirine yardım etmeye çalışır. Ama yine de, birinin elinde hurma yoksa, diğerleri de oruçlu olsalar bile iftar yapmaya başlayabilirler.”

Umarım bu espriler ve sözler sizi gülümsetmiştir!

Komik Ramazan Mesajları

Sadece Ramazan Ayını Kutlamak İçin Mesajlar

işte sadece Ramazan ayını kutlamak için mesajlar:

Ramazan ayının tüm insanlığa huzur, sağlık ve mutluluk getirmesi dileğiyle… Hoş geldin Ramazan!

Rabbimizin rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan, tüm insanlığın kalplerine huzur getirsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Komik Ramazan Mesajları

Ramazan ayı boyunca manevi değerlerimizin artması ve hoşgörüsünün çoğalması dileğiyle… Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ayı, birlik, beraberlik ve dayanışma ayıdır. Bu özel ayda tüm insanların yürekleri sevgi ve saygıyla dolup taşsın. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Advertisement

Yüce Allah’ın lütfuyla yeniden geldi Ramazan. Bu mübarek ayın bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ayı boyunca dualarımızın kabul olması, hatalarımızın affedilmesi dileğiyle… Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ayı bize oruçla birlikte sabrı, paylaşmayı, yardımlaşmayı öğretir. Bu özel ayda tüm insanların yürekleri birleşsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Komik Ramazan Mesajları

Ramazan ayı, kalplerimize bir ferahlık ve huzur verir. Umarım bu özel ay, hepimizin hayatında bir dönüm noktası olur. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ayının manevi gücü, tüm insanların hayatına bereket ve mutluluk getirsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ayı, hoşgörü, sabır ve sevgiyle dolu bir aydır. Bu özel ayda tüm insanların yürekleri sevgiyle dolup taşsın. Ramazan ayınız mübarek olsun.


Leave A Reply