Kova Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0

Kova burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Kova burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Kova Burcu İçin Beslenme

Vücudunuzun sürekli C vitaminine ihtiyacı var. Yemek tarzınız yenilikçi. Bu nedenle değişik lezzetler tatmayı seviyorsunuz. Vücudunuz sofra tuzuna çok ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı sofra tuzundan değil, bu maddeyi barındıran besinlerden almanız en mantıklısıdır.

Çok fazla tuz aldığınızda zayıf bir kan dolaşımına, gereğinden fazla şişkin bir vücuda ve karaciğer rahatsızlıklarına açıksınız demektir. Deniz ürünleri, brokoli, havuç, turp, balkabağı, ıspanak, elma, şeftali, limon, portakal, greyfurt, nar ve ananas sizin için doğal tuz bakımından ideal besinlerdir.

Kova insanı genelde evde yemek hazırlamaktan pek hoşlanm22az. Bu yüzden dışarıdaki hazır yiyecekleri tercih eder. Özellikle sandviç çeşitleri onları cezbeder. Fakat bu yiyecekler sağlığa pek yararlı olmadığı gibi kilo da aldıracağını kovaların unutmaması gerekir.

Atıştırmalardan vazgeçmek düzenli beslenme açısından en iyi seçim olacaktır. Meyve ve sebzeyi bol tüketmeleri gerekmektedir. Bu yüzden buzdolabında sevdiğiniz meyve ve sebzeleri bulundurmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bu burçtakiler bol bol C ve E vitamini almalıdır. E vitamini özellikle cildinin gençliğini ve elastikliğini koruması açısından yararlıdır. Mineral için lahana, incir, balık, ıspanak, mercimek, kuşkonmaz gibi besinlerden yararlanabilirler.

Kova Burcu İçin 2 Günlük Diyet

1. GÜN:

Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak limonlu su, sandviç: Diyet sandviç ekmeğinin içine 1 dilim jambon, light mayonez, domates ve sivri biber. Şekersiz çay veya kahve.

Arada: 1 bardak portakal suyu.

Öğlen: 1 tane diyet ekmekle yapılmış dilli sandviç. 1 tabak limonlu havuç salatası.

Arada: 2 dilim karpuz.

Akşam: 3-4 kaşık yağsız mercimek yemeği. Bol yeşil salata.

Arada: 1 tane kivi.

2. GÜN:

Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak limonlu su, 1 kase çilek.

Arada: 1 tane incir.

Öğlen: Izgara tavuk. 1 tabak lahana salatası: Beyaz lahana ya da Brüksel lahanası hafif haşlanır, üzerine limon suyu, hardal, nane ve 1 diş sarımsak ile hazırlanan sos dökülür.

Arada: 1 tane elma.

Akşam: 1 tabak yağsız ıspanak yemeği, 1 kase diyet yoğurt.

Arada: 1 tane elma


Leave A Reply