Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Kürt Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Kürt Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Kürt Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Kürt Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Kürt Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Kürt Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Kürt Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Mardin Artuklu Üniversitesi (Mardin) (Devlet) – Kürt Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 26 – 295,66153 – 235.019
  • Bingöl Üniversitesi (Bingöl) (Devlet) – Kürt Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 31 – Dolmadı
  • Muş Alparslan Üniversitesi (Muş) (Devlet) – Kürt Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 36 – Dolmadı

Advertisement

Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümü

55%
55%
Awesome

Kürtçe dil olarak geniş bir coğrafyada kullanılmakta olup bu dilde yazıp okuyan insanlara olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Lisans düzeyinde eğitim alan Kürt Dili ve Edebiyatı mezunları pedagojik formasyon aldıklarında Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilir.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    6

Leave A Reply