Kuruluş İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Kuruluş ile ilgili cümleler. Kuruluş kelimesi içeren “Kuruluş” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Kuruluş İle İlgili Cümleler

  1. *** Elektrik, gaz, itfaiye, telefon ve kolluk hizmetleri merkezî hükümete bağlı kuruluşlar aracılığıyla yürütülür.
  2. *** Bin kişiye bir doktorun düştüğü Bahamalar’ da doktorların ve sağlık kuruluşlarının çoğu başkent Nassau çevresindedir.
  3. *** Devlet denetiminde olan radyo ve televizyon yayınlarını özel kuruluşlar yürütür.
  4. *** Paramount Communications’in sahibi olduğu belli başlı kuruluşlar arasında Paramount Pictures Corporation, Madison Square Garden ve Simon and Schuster, Inc. vardır.
  5. *** Kuruluşun Paris’teki binasında bugün Uluslararası Zaman Dairesi bulunmaktadır.
  6. *** Fransız ihracat şirketleriyle, Fransa’dan ithalat yapan yabancı şirketlere kredi sağlayan banka uluslararası bankacılık hizmetlerinin büyük bölümünü yabancı bankalar ve bağlı kuruluşlar aracılığıyla yürütür.
  7. *** American Motors’un geçmişi otomobil üretiminin öncülerinden olan iki kuruluşa uzanır.
  8. *** Üstelik bunlardan çoğunun anayurdu olan Avrupa’da, tarım ve sanayi devrimleri sırasında, özellikle sanayi kentlerinin kuruluşu ile birlikte doğal kaynaklara giderek artan bir akın olmuştu.
  9. *** Ağır sanayinin yerini, giderek bilgisayar ve elektroniğe dayalı sanayi kuruluşları almaya başladı.
  10. *** Hem sayısal, hem de metin halindeki verileri işleyebilen bir dil olan PASCAL, bugün akademik kuruluşlarda, iş yaşamında ve sanayide, özellikle mikro bilgisayarlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır.


Leave A Reply