Moringa Bitkisinin Cilt İçin Faydaları, Kullanılışı, Moringa Cilt Maskesi Tarifi

0
Advertisement

Moringa bitkisi cilt sağlığı ve bakımında nasıl kullanılır? Moringa bitkisinin cilt için faydaları, yararları nelerdir? Moringa cilt maskesi tarifi.

moringa

Kaynak: pixabay.com

Moringa Bitkisinin Cilt İçin Faydaları

Uygun besin maddelerinin alınması sağlıklı bir cilt için hayati bir öneme sahiptir. Moringa, kalsiyum, vitamin A, B, C, D, E gibi besin maddeleriyle yüklüdür; bakır, demir, çinko, magnezyum, silika ve manganez gibi mineraller de içerir. Moringayı cilt bakım ürünlerinde aktif bir madde haline getiren, nemlendirme ve besleme özelliklerine ve mükemmel bir temizleme özelliğine sahiptir.

Moringanın anti-aging özelliklere sahip olduğu bulunmuştur. Serbest radikallerin insan derisine etkisi kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur ve cildi yaşlandırır ve çizgilere daha az dayanıklı kılar. Moringa, serbest radikallerin cilt hücrelerinden temizlenmesine ve canlılığın ve genç cildin geri kazanılmasına yardımcı olan mükemmel temizleme kabiliyetine sahiptir.

Moringa yaprakları sağlıklı bir cilde büyük katkıda bulunan yaklaşık 30 antioksidan içermektedir. Moringa yağı iyi emilebilir ve bu nedenle bu güçlü antioksidanların deri hücrelerine verilmesinde yardımcı oluyor.

Moringa Maskesi

moringa

Kaynak: pixabay.com

MORINGA MASKESİ YAPILIŞI
Malzemeler
Ezilmiş Moringa tohumları veya Moringa tozu – 2 çorba kaşığı
Ezilmiş muz / papaya – 3-4 dilim
Bal – 2 çorba kaşığı
Süt – 2 çay kaşığı
Yapılışı
Tüm bu malzemeleri karıştırın ve yumuşak bir macun oluşturun.
Yüzünüze eşit şekilde yayılın.
30 dakika boyunca muhafaza edin, akan su ile durulayın.
Bunu haftada iki kez deneyebilirsiniz.

Moringa yapraklarında kükürt bulunur. Bu mineral vücudun her bir hücresinde bulunur ve Kollajen ve keratin için en önemli bileşendir. Kollajen cildinize esneklik ve yumuşaklık kazandıran elastik bir maddedir ve keratin, cildin sağlamlığını sağlayan katı bir maddedir. Bu iki madde cilt dokusunun çoğunluğunu oluşturur ve kükürtten yapılmış proteinlerden oluşur.

Advertisement

Moringa bitkisinin tohum ekstraktı, tedavi edici özelliğinden dolayı, cilt bakım ürünlerinde, kozmetik endüstrisinde popülerdir. Cildin derinliklerine kadar uzanan yabancı maddeleri filtreleme yeteneği sayesinde inanılmaz bir detoks etkisi gösteren, canlandırıcı özelliklere sahiptir. Doğal cilt rengini ve tonunu dengeler. Moringa yapraklarından yapılmış bir macun, cildi güzelleştirir ve yüz maskesi olarak kullanılabilir.

Moringa tohumlarının yağı, bebeğin derisini yumuşatmak ve yatıştırmak için kullanılır.

Moringa tohum ekstraktları koruyucu kremlerde kullanılır ve sigara dumanına ve ağır metal kirliliğine karşı koruma sağlayar.

Güçlü bir temizleme ajanıdır ve moringa tohumu tozu temizleme kremleri ve losyonlarında etkin bir bileşen olarak kullanılır. Cildi yapışkan kirlilikten ve dumandan korur.


Leave A Reply