Muğla’da Yapılabilecek Sporlar

0
Advertisement

Turizm illerimizden biri olan Muğla’da yapılabilecek spor faaliyetleri nelerdir? Muğla’da yapılan değişik spor aktiviteleri hakkında bilgi.

Muğla’da Yapılabilecek Sporlar

Kitesurf – Uçurtma Sörfü

3 km’liksığ ve kumluk sahili, 6 ay boyunca batıdan sahile doğru esen 3-6 bfr sabit rüzgârı ile Akyaka bu sporda dünya standartlarında koşullar sunmaktadır. Muğla’da bu spor dalı her geçen yıl daha fazla popüler olmaktadır.

Rafting

Ortaca-Dalaman doğal sınırı olan Dalaman Çayı, rafting için Türkiye’deki en uygun alanlardan birisidir. Yeterli debi ve rejim miktarına sahip Dalaman Çayı üzerinde, tatiliniz sırasındaki en eğlenceli aktivitelerden birini yaşayabilirsiniz.

Advertisement

Trekking

Tarihi Karya ve Likya yolları üzerinde trekking yapmak mümkündür. Bu yol sayesinde, Muğla’da bulunan birçok antik kentleri keşfedebilirsiniz. Ek olarak, ormanlarla kaplı olan güzergâhlarda eşsiz koyları izlemek ve tertemiz havayı solumak şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için benzersiz bir fırsattır.

Scuba Diving

Muğla, su altı turizmi açısından Türkiye’nin en önemli illerinden birisidir. Ayrıca, Muğla toplamda 1479 km’lik sahil uzunluğu ile Türkiye’de birinci sıradadır. Muğla’nın mavi bayraklı muhteşem koylarında, dalış sporu yaparak deniz canlılarını doğal ortamlarında izlemek eşsiz bir deneyimdir.

Cycling

Bisiklet sürmek, Muğla’da popülerdir, Büyükşehir belediyesinin toplu taşıma araçlarına yerleştirmiş olduğu bisiklet taşıma aparatları sayesinde bisikletçiler kolaylıkla bisikletleriyle birlikte Muğla’nın farklı yerlerini keşfedebilirler.

Advertisement

Yamaç Paraşütü

Muğla ilinin, Fethiye ilçesinde ki, 1700-1900 metre yüksekliğindeki Babadağ’dan yapılır. Günümüzde, bu lokasyon bütün paraşütçülerin göz bebeği olmuş ve dünyaca ünlü hale gelmiştir.


Leave A Reply