Nicolas Lodeiro Kimdir?

0
Advertisement

Nicolas Lodeiro Kimdir? Bir dönem Beşiktaş ve Fenerbahçe’ninde radarına girmiş olan Uruguay’lı futbolcu hakkında bilgiler.

Genel olarak Nicolás Lodeiro olarak bilinen Marcelo Nicolás Lodeiro Benítez, MLS takımı Seattle Sounders ve Uruguay milli takımı için atak bir orta saha oyuncusu olarak oynayan bir Uruguaylı futbolcudur.

Lodeiro, Uruguay, Hollanda, Brezilya, Arjantin ve ABD’de profesyonel olarak oynadı, her iki mevsimde Ajax’ta Eredivisie’yi kazandı ve 2015’te Boca Juniors ile yerli çiftleri kazandı. Ayrıca Nacional ve Botafogo ile Seattle ile 2016 MLS Cup’ı kazandı.

Nicolas Lodeiro

Nicolas Lodeiro

2009’dan bu yana tam uluslararası, Lodeiro Uruguay için 50’den fazla kapak kazandı. Ulusal tarafla birlikte iki FIFA Dünya Kupasında, ayrıca Copa América’nın, 2012 Yaz Olimpiyatları’nın ve Uruguay’ın dördüncü sırada yer aldığı 2013 FIFA Konfederasyon Kupasının dört baskısında yer aldı. Ayrıca 2010 FIFA Dünya Kupası’nda dördüncü olan ve 2011 Copa América’yı kazanan takımların bir parçasıydı.

Oyun tarzı

Bir genç olarak ümit verici bir beklenti olarak kabul edilen stoklu bir yapıya sahip küçültücü, dinamik, yetenekli ve teknik yetenekli bir orta saha oyuncusu olan Lodeiro, hızını, sıkı kontrolünü ve top sürme becerisini kullanarak savunmacıları rahat geçme becerisiyle tanınıyor.

Bu, gençliğinde vatandaşı Enzo Francescoli ve “Uruguay’lı Messi” lakabıyla karşılaştırma yaptı. Ayrıca, diğer oyuncularla bağlantı kurmasına, takım arkadaşları için şans yaratmasına ve takımının saldırganlık oyunlarının oluşturulmasında rol oynamasına olanak tanıyan iyi bir vizyon, yaratıcılık ve geçme yeteneğine sahiptir. Çok yönlü bir oyun kurucu olan Lodeiro, saha ortasında serbest bir rol oynamaktadır. Genellikle saldıran bir orta saha oyuncusu olarak 10 numarada rol oynamaktadır. Bu pozisyonda, topu almak ve ardından orta sahadan geçerken oyununu dikte etmek için derin düşünme ve takım arkadaşına asist yapma görevi ona verilmiştir.

Advertisement

Bununla birlikte, ayrıca kanatları aşırı yüklemek için kanatlara doğru geniş hareket etmeyi sever ve aynı maç boyunca pistin her iki tarafında da olduğu gibi ortada da sıkça çalıştığı görülür; Bu nedenle, aynı zamanda başka birçok pozisyonda da oynama yeteneğine sahiptir ve vesilesiyle bir kanatçı olarak, hatta merkezi bir orta saha oyuncusu veya ikinci bir forvet oyuncusu olarak konuşlandırılmıştır.

Dahası, topa karşı savunmasız girişkenliği, uzun ömürlülük, taktik zeka ve rakiplerini işaretleme kabiliyeti ile tanınan çok enerjik bir oyuncu; sahadaki mükemmel hareketiyle birleştiğinde, rakip oyuncuları pozisyondan dışarı sürükleyerek alan yaratmasına veya arkadan rakip ceza alanına saldırarak koşmasına olanak tanıyor. Lodeiro, doğal olarak güçlü ayağıyla güçlü ve doğru vuruş kabiliyeti ile bilinir; Ancak, her iki ayağından da oynayabilir. Ayrıca, tehlikeli bir serbest vuruş oyuncusu olan ve aynı zamanda set parçalardan teslimatıyla da tanınıyor.


Leave A Reply