Oğlak Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

0
Advertisement

Oğlak burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Oğlak burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

OĞLAK İLE KOÇ

Bu ilişkide çatışmalar kaçınılmazdır. Satürn Oğlak’ın yöneticisidir. Hareketli ve girişken Koç mizacı; soğuk, ciddi ve planlı Oğlak ile pek uyuşamaz. İlişkinin ilk zamanlarında da Koç burcu Oğlak’a karşı oldukça sabırsız ve hızlı davranmaya çalışır. Her şeyi gözden geçirmeyi seven ve mizaç olarak donuk olan Oğlak, Koç’un bu debelenmelerini ve aceleciliğini yanlış anlayabilir. Koç’un arzularına karşı geldikçe anlaşmazlık sınırları genişlemeye başlar. Koç’un sabırsızlığı Oğlak’ı sinir eder zira o sabrın gezegeni Satürn tarafından yönetilmektedir. Koç burcu Oğlak burcunun zekasından, iş bilirliğinden ve dürüstlüğünden etkilenir ve onu elde etmek için güçlü bir arzu duyar. İşte bu noktada her harekete geçtiğinde, Oğlak’ın o güçlü boynuzlarına toslayabilir. Biraz daha sabırlı olması, ani ve sert çıkışlardan uzak durması bu ilişkinin ilerlemesi ve devamı için önemlidir. Her iki taraf işinde gücünde insanlarsa birbirlerine iş konusunda fikir vermekten mutluluk duyacaklardır, aynı işte olmamak şartıyla.

OĞLAK İLE BOĞA

Advertisement

Her iki toprak grubu da güvenliğe ve istikrara önem verir. Oğlak burcu insanı işkoliktir ve duygusal konularda kendini açmakta zorlanır. Bu da ilişkiye başlarken veya ilişki içerisinde biraz daha uzak ve soğuk durmasına neden olur. Boğa burcuysa Oğlak’ın bu muhafazakar ve utangaç tavırlarını farklı ve güzel bulabilir. Her iki tarafın da sabrı bilmesiyle, birbirlerini hiçbir konuda aceleye getirmeyecekler ve her seferinde ilişkilerinden emin olarak ilerleyeceklerdir. Oğlak başlatmayı sever, disiplinli ve kararlıdır. Bu yönden de Boğa’nın harekete geçmesi gereken zamanlara ve durumlara müdahale etmesi ve onu hareketlendirmesi mümkündür. Burada tek problem Boğa burcunun sevgiyi hissetmek istemesinden kaynaklanabilir. Oğlak ise duygusal konularda hep bir adım geri duracaktır. Yine de Boğa’nın davranışları ve girişimleriyle Venüs’ün sıcaklığı Satürn’ün donukluğunu ve soğukluğunu yumuşatabilir. Birbirleriyle aynı istek ve amaçlara sahiplerse o zaman bu birliktelik onlara uzun vadede güzel şeyler sunacaktır.

OĞLAK İLE İKİZLER

Bu hava-toprak kombinasyonu zor bir etkileşimdir. Satürn, kontrol etmeyi, disiplini ve gelenekselliği öne çıkartır. Her zaman ileride bulunmayı seven bu akılcı Merkür insanı kontrol edilmeyi sevmediğinden zaman zaman problemler su üstüne çıkabilir. Sabretmek Oğlaklar’ın temelinde vardır ama bunu İkizler’de göremeyiz. Ayrıca Oğlaklar onların dediği yapılsın isterler, özellikle ilişkide üstün gelme durumları onları memnun eder. Karşı tarafın ne söylediğine, ne söylemediğine aldırmazlar. Bu da ikizler’in kabul edemeyeceği bir şey olabilir. Bu iki burç birbirini görmediğinden anlaşmak ancak bir tarafın taviz vermesiyle mümkündür. Ancak iki taraf da kendi yararlarını iyi kolluyorsa, durum değişebilir. Bu ilişkiden çok şey öğrenebilecek olan Oğlak bu ilişkiden bulduğu yararı kaçırmak istemeyecektir. Oğlak burcu İkizler’den çeşitliliği ve değişmeyi öğrenebilir, ikizler burcuysa, durmayı, dinlemeyi ve gerektiği yerde konsantre olmayı deneyimleyecektir. Olaylara mantıkla yaklaşmak her iki tarafın ortak buluşacağı nokta olabilir.

OĞLAK İLE YENGEÇ

Advertisement

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Yengeç ve Oğlak ikilisi geleneksel ve geçmişe yönelik insanlardır. Zamana, dostluğa, aileye ve büyüklere önem verirler. Birbirleriyle fazlasıyla ortak noktada buluşabilirler. Yengeç, Oğlak’ın anlaşılmaz şikayetlerine ve yakınmalarına sempati ve anlayışla yaklaşacaktır. Her ikisi de isteklerine kavuşmakta ağır ağır ve kararlı yürüyen karakter taşırlar. Acele etmezler. Oğlak burcu Yengeç’in rüyalarını gerçekleştirecek kabiliyete sahiptir. Bu durum da Oğlak’ın kendisini başarılı hissetmesine neden olacaktır. Buradaki tek sorun Oğlak burcunun duygularını hep geri plana itmesi olabilir. Yengeç ise aşırı duygusaldır ve karşı taraftan bu sevgi gösterisini her seferinde artan bir şiddetle görmek ister. Bir diğer sorun Yengeç’in kıskançlıkları olabilir. Oğlak kendisini, ayın yumuşak iniş çıkışlarına bırakırsa, işte o zaman bu ilişki en verimli ve en uzun ilişkilerden biri olacaktır.

OĞLAK İLE ASLAN

Ateş ve toprak elementleri bir araya geldiğinde bundan faydalanacak olan taraf genellikle Oğlak’tır. Ateş, toprağın üzerindeki gereksiz tüm ayrıntıyı yakarak, onun verimli hale gelmesine yardımcı olur. Gösterişi, sesli konuşmayı, dikkat çekmeyi ve şaşaayı seven Aslan burcu, ağır, gayretli ve sebatlı Oğlak burcu için biraz fazla kaçabilir. Oğlak burcu çok fazla dikkat çekmeyi sevmez, mütevazı ve biraz da nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. Aslan ise neşeli ve biraz da dikkatsiz yanlarıyla kolay pot kırabilir veya kendisini zor duruma düşürebilir. Aslan affeder ve unutur. Oğlak zor kızar ama nadiren unutur ve zor affeder. Bu aralarında sorun oluşturur. Oğlak, her şeye şüpheci yaklaşabilir. Aslan ise düşüncesiz ve alenidir. Şüphe etmek ve devamlı temkinle yaşamak ona göre değildir. Sonuç olarak, uzun beraberlikleri yakalamak için her iki tarafı birleştirici başka çekici özellikler olmalıdır.

OĞLAK İLE BAŞAK

Advertisement

Bu iki toprak grubu birbirleriyle çok iyi anlaşır. Her ikisinin de istediği tek şey güvenli bir ortam ve sağlam temelli bir ilişkidir. Oğlak erkeği, Başak kadınının pratik zekasından ve iş bitiriciliğinden kolaylıkla etkilenir. Başak kadını da Oğlak erkeğini zeki, nüktedan ve sorumluluk sahibi bulur. Başak kadını için sığınılacak bir liman, güvenilecek bir eş her şeyden daha önemlidir. Her ikisi de titiz ve hoşgörüsüzdür. Bu, anlaşmazlık noktalarının çoğunu ortadan kaldırır. Her ikisi de görünüşte soğuk, mesafeli ve kibirlidir. Birbirlerini aşk fısıltılarıyla bunaltmayacak, herkes üzerine düşeni kolaylıkla yapacaktır. Burada akılla, disiplin iş birliği gayet güzel çalışmaktadır. Buradaki tek sorun zaman geçtikçe, Başak burcunun daha fazla ilgi görmeyi istemesi olabilir. Her iki burç da ekonomik davranmayı sever ve boşu boşuna para harcamaktan hiç hoşlanmaz. Bu onları bir arada tutan bir başka nedendir.

OĞLAK İLE TERAZİ

Bu hava-toprak kombinasyonu biraz zor bir kombinasyon olmasına rağmen, olmayacak bir ilişki de değildir. İlk bakışta birbirlerine tam zıt gözüken bir beraberliktir. Oğlak burcu az konuşur ve olgun bir duruşu vardır. Bu durum topluluk içinde Terazi’nin hemen ilgisini çeker. Terazi burcu adım attıktan sonra karşı tarafın bu kadar ağırdan almasına ve tereddütte kalmasına anlam veremez. Bu Terazi’nin ilgisini daha da çok çeker. Bu ilişkide Terazi burcu Oğlak burcunu çok ciddi, sıkıcı ve tekdüze bulmazsa ilişki başarılı olabilir. Terazi burcu düzen insanı değildir, kafasına göre, içinden gelen keyfe göre davranmaya bayılır, işte bu noktada Oğlak burcuyla bazı sorunlar su üstüne çıkacaktır. Neredeyse hayatındaki her şeyi bir plana göre yapmak isteyen Oğlak, bu noktada Terazi burcunu çıldırtabilir. Bir de Oğlak Terazi’nin ‘hayır’ diyememesi ve kararsızlıklarını anlamakta çok zorlanacaktır. Bir diğer uyumsuzluk, giyinmeyi, renkleri, modayı ve sanatı seven Terazi ile biraz eli sıkı, ihtiyacı olmadığı zaman alışveriş etmeyen ekonomik Oğlak arasındaki anlaşmazlıklardır. Tüm bunlar konuşulur ve aşılırsa yine de bu ilişki için az da olsa bir şans vardır.

OĞLAK İLE AKREP

Advertisement

Bu su ve toprak kombinasyonu aslında faydalı ve keyifli bir beraberlik olabilir, tabii bir tarafın buna izin vermesi koşuluyla. Su, toprağı besler ve sulandırır. Oğlak’ın katılığını, Akrep burcunun derine giden, çözümcü yanlan gayet yerinde bir şekilde yumuşatacaktır. Güçlü ve sağlam Akrep kişiliği, Oğlak’ın önemli bir karar alırken son sözü söylemek istemesi karşısında uyuşmazlığa düşecektir. Oğlak, değişik espri anlayışıyla, engellerle karşılaştığında anlaşılmaz olur ve Akrep, bunun sonucunda buyurganlığını daha da arttırabilir. İnat bu ilişkideki tek çıkmaz olabilir. Bu ilişkideki tek geçerli yol Akrep kadın, Oğlak erkek olduğunda geçerli olacaktır. O zaman çok fazla müdahale etmek istemeyecek olan Akrep kadını, Oğlak’ın aile hayadan için alacağı kararları destekler. Aslında bu ikilinin hayat amaçları aynıysa birbirlerini çok iyi bir şekilde desteklerler. Akrep ihtiraslıdır, gözü yukarılardadır, Oğlak çok çalışmayı sever ve sorumluluklardan kaçmaz ve o da her şeyin en iyisini ister. İşte bu noktada birbirlerine oldukça faydalı olabilir ve bir ömür bu amaçla birbirlerine saygıyla yaklaşabilirler.

OĞLAK İLE YAY

Ateş ve toprak kombinasyonlarında o ilişkinin ömrü için her zaman bir tehlike vardır. Bu ikili birbirlerinden oldukça farklıdır. Biri iyimserdir, öteki karamsardır. Yay eğlenceli ve neşeli yapısıyla, Oğlak burcunun hayatını aydınlatabilir ama Oğlak burcu her zaman olumsuz bakan yapısıyla Yay burcu insanını çileden çıkarabilir. Bu beraberlikte Yay burcu çok mutsuz olur. Bir diğer yandan Yaylar özgürlüklerine düşkündürler, devamlı müdahale eden Oğlak burçları onları bir müddet sonra boğabilir. Oğlaklar için en önemli konu kendilerini güvende hissetmeleridir, bu yüzden de bu burcun insanları oldukça gelenekseldir, bilindik yollara başvururlar. Yay ise, daha farklı ve değişik olan ne varsa onu daha kolay kabullenir. Bu anlamda da aralarında anlaşmazlıklar oluşabilir. Yay burcu kendinden ödün verirse, bu ilişki yürüyebilir.

OĞLAK İLE OĞLAK

Advertisement

Bu toprak ilişkisi en verimli ilişkilerden biridir. İki Oğlak arasında pek çok uyum noktası bulunur. Birisi aynı hataları yaptığında, diğerini kusurlu görmeyecektir. Çünkü her şeye aynı noktalardan bakabilirler. Bu ikilinin oldukça tutucu ve fazlasıyla ekonomik bir ilişkileri olabilir. Birbirlerine gösterecekleri sevgide bile ekonomik ve ölçülü davranmayı başaracaklardır. Bu da düzgün bir ilişki için yeterli sayılabilir. Bu ilişki tutkulu mudur? Elbette hayır, hayat boyu güvenle devam edecek bir ilişki olarak iyi olabilir ama bir taraf azıcık macera ve heyecan düşkünü olursa o zaman ilişkide bazı sorunlar baş gösterebilir. Yine de birçok açıdan birbirlerini anlayacak ve aynı bakış açısına sahip olunabilecek bir ilişkidir. Tek yapmaları gereken biraz daha sıcak ve duygusal olarak açık yaklaşımlar geliştirmeleri olabilir.

OĞLAK İLE KOVA

Bu toprak ve hava ilişkisi birbirleriyle anlaşmakta zorlanır. Temkinli ve emin adımlarla ilerleyen Oğlak ile dünyayı yaşanacak en iyi yer yapmayı amaçlayan, idealist Kova’nın ortak noktaları çok azdır. Oğlak, Kova’nın başka insanlar ile ilgilenmesini anlayışla karşılayamaz. Onun için sevdiği insanın odak noktası kendisi ve ailesi olmalıdır, bu durumda Kova da kısıtlamaya tahammül edemez. Bu da anlaşmazlıklarını arttırır. Oğlak çalışkandır, eğer iki taraf da duygusallıktan çok, iş hayatına ve başarıya önem veriyorsa, bu ilişkide bir çıkar yol bulunabilir. Güvensiz ve lafını esirgemeyen Oğlak, hümanist ve rahat olan Kova’yı rahatsız edebilir. Bu durum ancak Kova erkeği ve Oğlak kadınıyla daha iyi bir sonuca varabilir. Kova erkeği, Oğlak kadınının soğukluğunu ve mesafesini aşmasına yardımcı olabilir. Aynı şekilde Oğlak kadını da, partnerinin birçok işini hallederek, toplum içinde onun istediği yere gelmesini sağlayabilir.

OĞLAK İLE BALIK

Advertisement

Bu toprak ve su ilişkisi en verimli ilişkilerdendir. Oğlak, Balık partnerinde kendinde eksik olan sempati ve anlayışı bulacaktır. Oğlaklar’ın kararlı karakteri de Balık için tam yerinde bir karardır zira Balık burcu kararsızlıklarıyla meşhurdur. Oğlak insanı Balık burcunun dağınık ve net olmayan hayatını da düzene sokabilir. Bu ikilinin seks ihtiyaçları da birbirine uyumludur. Hayatı boyunca hep çok ciddi ve gerçekçi olan Oğlak, hayalperest ve her şeyi geldiği gibi yaşayan Balık ile karşılaştığında kendisini hem çok mutlu hem de fazlasıyla tedirgin hissedebilir. Oğlak her şeyi kontrol etmek ister, Balık burcunu da kontrolü altına almaya çalışabilir, Bu da zaman zaman Balık burcunu zorlayacaktır. Yine de ilişki esnasında Oğlak, Balık’ın her geçen gün kendine daha bağlandığım hissederek ilişkiye kendisini daha fazla verebilir. Balık burcu sempatik ve sıcak tavırlarıyla, Oğlak burcunun Soğukluğunu ve mesafesini azaltabilir.


Leave A Reply