Öykü Serter Kimdir? Hayatı Biyografisi Televizyon Kariyeri Hakkında Bilgi

0
Advertisement

Öykü Serter hayatı, biyografisi ile ilgili bilgiler. Öykü Serter özgeçmişi ile ilgili bilgi veren yazımızda Öykü Serter hakkında ulaştığımız bilgileri paylaşıyoruz.

Öykü Serter

Kaynak: https://www.instagram.com/oykuserter/

Öykü Serter Kimdir

Öykü Serter Ankara Çankaya’da 25 Şubat 1975 tarihinde doğmuştur. Kendisi Balık burcu olup hayatını talk-show, yarışma sunuculuğu ve dizi oyunculuğu ile kazanmaktadır. Ankara’da TED kolejinden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. Ardından Latin Dili ve Edebiyatı da okuyan Öykü Serter ardından da Galatasaray Üniversitesinde Radyo-TV alanında yüksek lisans yapmıştır.

Öykü Serter’in CHP’li Nur Serter’in kızı olduğu bilgisi ise tamamen yanlıştır. Sadece isim benzerliğinden gelen bir yanlış anlama bazı medya organlarında kendisinin Nur Serter’in kızı şeklinde lanse edilmesine sebep olmuştur.

Öykü Serter’in yıldızı bir dönemin en popüler reality show ve yarışması olan Biri Bizi Gözetliyor ile parlamıştır. 2000’li yılların başında bu yarışma programının sunucularından birisi olan Öykü Serter’in o dönemde yıldızı parlamıştır. Aslında medya sektöründeki ilk işi Capitol Radyo’da yaptığı DJ’lik olan Öykü Serter çeşitli programları hazırlayıp sunduktan sonra BBG ile asıl şöhretini yakalamıştır. Daha sonraları ise Akademi Türkiye ile Anadolu Rüzgarı isimli yarışma programlarını da sunmuştur.

Halen bekar olan Öykü Serter uzunca bir süre eski Kargo grubunun solisti Koray Candemir ile birliktelik yaşamış daha sonra da Levent Altınay ile bir birliktelik yaşamıştır. Bugünlerde Bu Tarz Benim yarışmasındaki jüri üyelerinden Kemal Doğulu ile olduğu yönünde iddialar mevcuttur.

2006 yılında Bilimsel Uygulama merkezi (B.U.M) isimli bir yarışma programını Ragga Oktay il birlikte hazırladı.

Advertisement

Öykü Serter bir dönemde yaşamış olduğu Pitbul saldırısı ile gündem olmuştur. Yan komşusunun köpeği 14 Temmuz 2007 günü Öykü Serter’e saldırmış ve ciddi bir şekilde ayak bileği ile uyluk kemiğinden yaralamıştır.

2010 yılında sürpriz bir şekilde TRT ekranlarında Bank Asya 1.Lig Günlüğü isimli spor programınjı ve ardından da MasterChef isimli yarışma programını sunmuştur. Ardından da 2011 senesinde Star TV’nin Star Akademi isimli yarışma programında sunuculuk görevini yerine getirmiştir.

2014 yılında Bu Tarz Benim yarışma programı ile yeniden hayatımıza giren Öykü Serter bu yarışmada jüri üyeleri Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu ve moda tasarımcısı İvana Sert ile birlikte başarılı bir performans sergilemiştir. Daha sonra yarışma programı 2015 yılında kanal değiştirmiş ve jüri üyelerine Uğurkan Erez’in de dahil olması ile yarışma programı halen devam etmektedir.

Öykü Serter aynı zamanda kendi programlarının metinlerini de hazırlayan ve Osmanlıca’ya düşkün olduğu için Osmanlıca-Arapça kelimelerde konuşmalarına serpiştiren başarılı bir sunucudur.


Leave A Reply