Para Mutluluğu Satın Alır Mı? Konulu Kompozisyon Örneği, Yazı

0
Advertisement

Para mutluluğu satın alır mı, ne kadar önemlidir? sorularına cevap arayan kompozisyon, yazı örneği. Para ile ilgili kompozisyon.

Zengin

Para Mutluluğu Satın Alır Mı?

Para Mutluluğu satın alamaz. Hepimizin parayı sevdiğini inkar edemeyiz ama paranın tüm sorunlarını çözebileceğini ve tüm sefaletlerinden kurtarabileceğini düşünen bazı insanlar var. Elbette, birçok finansal yükümlülüğünüzü halledebilir, ancak bunun ötesinde, yapabileceği fazla bir şey yoktur.Konu mutluluk olunca paranın rol oynayamayacağı sayısız faktörden bahsedebiliriz.

Anlık Rahatlama:

Maaşınızın veya uzun vadeli bir ödemenin bankanızda işleme konulduğu haberini aldığınızda anlık olarak bir rahatlama yaşarsınız. Ama bu rahatlama hissi ve mutluluk kısa zamanda yok olacak ve mutluluğun devamı için başka faktörlere ihtiyacınız olacak. Tek başına para yeterli olmaz.

Paranın önemli ilişkilerde pek rolü yoktur:

İlişkilerinizde duygularınızın ve harcadığınız zamanın kalitesinin çok ilgisi vardır. Bu da gerçek ilişkilerin para ile ilgisi olmaması gerektiğini gösterir. Aksi taktirde o ilişki gerçek dostluk veya sevgi değildir. Paranız olmadığında sizden uzaklaşan insanlar uzun vadede alıkoymaya değmez.

Tüm Kötülüğün Temeli:

Çok eski zamanlardan beri, para dünya çapında bölünmelere neden olan faktör olmuştur. Paranın beraberinde getirdiği güç çoğu durumda zarar verici olmuştur. Güç onunla birlikte ego, yolsuzluk, açgözlülük getirir ve umutsuzluğun derinliklerine yol açar.

Advertisement
Para Zihinsel Sağlığı geri vermez:

Zihinsel kaygı, stres, depresyondan muzdarip insanlar, daha fazla paraları olsaydı dünyanın daha iyi bir yer olacağını düşünürler, ancak gerçek şu ki, daha fazla paraya erişmek yerine destek ve tedaviye ihtiyaç duyarlar.

Mutluluk ve Tüketim:

Para ile kısa vadede sizi mutlu edebilecek şeyler satın alabileceğiniz doğrudur, ancak devamlılığı yoktur. Her zaman daha fazla şey için özlem duyacaksınız. Emtia satın almanın getirdiği memnuniyet, sadece kısa vadededir ve son derece geçicidir.

Huzur:

Para asla huzuru garanti edemez. Dünyadaki en varlıklı insanların bazıları huzur arayışlarında parayı terk etti. Huzur içseldir, bunu kendi içinizde aramalı ve daha sonra, onu korumak için çok çalışmalısınız.

Bu anlatılanlar kesinlikle paranın önemli olmadı anlamına gelmez. Para karnımızı doyuran yemeği, sırtımıza giydiğimiz kıyafeti hatta başımızı soktuğumuz evi satın alır. Ancak tüm hayatımızı beklemeye almak ve her şeyi feda ederek daha fazla paranın peşinde koşmak asla sonuç vermeyecek nafile bir egzersizdir. İnsanın kazandığı ve memnun kaldığı şey için minnettar olması ve kendi içindeki mutluluğu açığa çıkarması gerekir.


Leave A Reply