Pirinç Patlağı Kardan Adamlar

0
Advertisement

Yılbaşı gecesi, kış partileri için çok şirin kardan adam şeklinde hazırlanmış şekerlemeler. Pirinç patlağından parti için süslü tarifler.

Pirinç Patlağı Kardan Adamlar

Kardan adamlar için:
200g marşmelov
100g Pirinç patlağı
25g tereyağı

Dekorasyon için: Çeşitli tatlılar,
örneğin:
Gözler ve düğmeler için kırık çikolata veya çikolata parçaları
Havuç burunları için şeker
Kulaklıklar için bonbonlar, uzun şerit şekerler
20 gr beyaz çikolata

Yapılışı:

Öncelikle, marşmelovlar ve tereyağını büyükçe bir karıştırma kabına koyup mikrodalga fırına vererek eritmemiz gerekiyor. 15-20 saniyelik aralıklarla alıp karıştırın. Karışım sıcakken dikkatli olun.

Advertisement

Marşmelovlar ve tereyağı ile eriyip iyice karıştığında artık pirin patlaklarını ilave edebiliriz. Pirinç patlaklarının eşit bir şekilde dağılmasını sağlamak için hızlı hızlı karıştırın.

Bu tarifin bir sonraki aşaması, işlerin biraz yapışkan hale gelmesidir. Bununla birlikte, elinizi biraz sıvı yağ ile yağlarsanız daha kolay çalışabilirsiniz. Ellerinizi “yağladıktan” sonra bir avuç karışımdan alın ve dikkatlice ellerinizle bir top şeklini vererek servis tabağına yerleştirin. Bu kardan adamının bedeni olacak. Ardından, daha küçük boyutlu bir top yaparak kafayı yapabilirsiniz.

Başını, kardan adamınızın gövdesine yerleştirin ve hafifçe bastırın. Karışım çok yapışkan olduğundan kolayca yerleştirebilirsiniz.

Karışımınız tümüyle tükenene dek kardan adamları yapmaya devam edin. Şimdi kardan adamlarını süsleme zamanı …

Mikrodalgada az miktarda beyaz çikolatayı eritin ve şekerleri kardan adama yapıştırmak için erimiş beyaz çikolatayı kullanın. Çocuğunuzla birlikte şekerlerle kardan adamı süslemek çok eğlenceli bir hal alacaktır. Her kardan adamı farklı gösterebilir ve onlara kendi kişiliklerini verebilirsiniz. Bu kardan adamları derhal yiyebilir veya buzdolabında biraz daha sertleşmesi için bekletebilirsiniz.

Advertisement


Leave A Reply