Rüyada Oruç Açmak Ne Anlama Gelir? İftar Sofrası Görmek Oruç Bozmak

6
Advertisement

Rüyada Oruç görmek tabiri, anlamı, yorumu. Rüyada Oruç tutmak, açmak, iftar sofrası ne anlama gelir, Oruç ile ilgili rüya yorumları

Rüyada Oruç Açmak

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Oruç Açmak Ne Demek?

Rüyada Oruç Açmak

Oruç kendi nefsine hakim olunarak yapılan bir ibadettir bu sebepten rüyasında oruç açtığını gören kimsenin orucunu açtığı zaman önemlidir. Eğer kimse orucunu iftar vakti, orucunu tamamladıktan sonra açtığını görürse bu rüya o kişinin hayatında yaptığı fedakarlıkların ve iyiliklerin karşılığını tez zamanda alacağı anlamına gelir. Ancak eğer oruç zamanında açılmaz yani bozulursa bu rüya da rüya sahibinin yaptığı yada yapacağı bir hataya, irade zayıflığına yahut bir günaha delalettir.

Rüyada Oruç Tuttuğunu Görmek

Oruç, rüyaları genelde dini inanç, sevap ile yorumlanan güzel rüyalardır. Rüyasında oruç tuttuğunu gören kimse sabırlı olmaya, başarı için çalışmaya ve mükafat almaya işaret eder. Rüyasında oruç tutmadığını ancak bundan dolayı huzursuz olduğunu gören kimse, yakın zamanda nefsini terbiye eder ve daha iyi bir insan olma yolunda ilerler. Zorla oruç tuttuğunu gören kimse bir başkasının yönetimi altına girer.

iftar

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Oruç Bozduğunu Görmek

Oruç bozmak ile ilgili görülen rüya, bir konuda hissedilen suçluluk duygusunun işaretidir. Bu suçluluk duygusu, yakın zamanda günah olduğunu düşündüğünüz bir şey yapmış olabilirsiniz. Bu durum sizi çok huzursuz ediyor. Tövbe etmek güzel bir seçenek olabilir. Bunun dışında yaptığınız şey günah olmasa da size suçluluk hissettiren bir durum olabilir. Eğer durum böyleyse, telafi etmeye çalışın. Çünkü bilinç altınız huzursuz.

Rüyada İftar Sofrası Görmek

Rüyasında iftar sofrası gören, iftar sofrasında oruç açan kimsenin hayatına ve sofrasına bolluk ve bereket gelir. Rızkı artar.

Advertisement

6 yorum

 1. Ceylan cayirooglu on

  Merhaba
  Bu sabah cok ilginc bir ruya gordum.
  Uzun zamandir esim ve ailesi ile sorun yasiyorum.
  Bizim maddi kazancimizi mahfettiler, onlari gormek bile istemiyorum artik.
  10 yillik evliligimiz var.
  Esime, kendisinide ailesinide istemedigimi soyluyordum. Yine konustuk tabiki, bu gece uyurken hic birseyde dusunmedim.
  Uykumda bir apartman kapisinin onunde esimin elinde yemek var ben isten gelmisim
  Kaynimla teyzem ayni binadalarmis
  Ben ust kata teyzeme gidicem iftara
  O beni zorla kaynima goturmek icin itiyor.
  Bagiriyorum orda ona gitmiyorum oraya
  Teyzemde, dedemler yemek yiyor
  Ezan okundumu ki diye soruyorum
  Evet diyorlar hava kararmisti gorunce
  Suyu karton bir bardakta
  Uc yudumda iciyorum
  Besmele cekerek.
  Bu kadar net olmasi beni hala kendi etkisinde birakiyor
  Yorumunuzu beklicem
  Tesekkurler.

  • Merhaba,

   Öncelikle rüyanız hayra çıksın inşallah. Rüyada su içmeniz özellikle de besleme ile içmeniz hayırlıdır. Ancak bu rüyada benim ilgimi çeken kaynınıza gitmemekte ısrarcı davranışınız çekti. Bu da bilinçaltınızın eşinizin ailesinden uzaklaşma çabası olarak yorumluyorum. Oruç açmak, rahatlamak, su içmek bunlar hep güzel şeyler. Çekilen sıkıntıdan sonra ulaşılan mükafattır. Siz rüyanızda bu mükafatı eşinizin ailesinden uzaklaşarak yaşıyorsunuz. Bana kalırsa fazla sıkılmışsınız ve biraz kendinize zaman ayırmaya ihtiyacınız var. Eşinizle olan sorunların üzerine fazla gitmeyin. Biraz kendinize zaman ayırıp kafanızı dinlendirin derim ben. Hayırlı rüyalar olsun.

 2. Mrb ben rüyamda çok büyük bir cukur gördüm arkam çukura donukmus geri giderken sağ ayağım boşluğa geliyor ama düşmeden kendimi kurtariyorum sonra yüksek bir düzlüğe çıkıyorum duzlugun aşağısında sağlı sollu uzun bir yol var bu yoldan hertürlü mahluk cinler melekler her ırktan insanlar geçiyo sonra bu yoldan kadın suretinde bi melek yükseliyor beni kalabalığın içinden alıp yükseklere uçuruyor uçarken deniz gol manzaralı çok güzel yerlerden geciyoruz .yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum tesekkurler

 3. Merhaba hayırlı ramazanlar;ikindiden sonra uykuya yattım tanıdığım orta yaşlarda bir aile dostumuzunun gelinini ve 10 yasindaki oğlumu gördüm rüyamda belediye otobüsünde oğlumla birlikte eve doğru yolculuk ediyoruz oğlum dahil herkes oruç daha sonra ezana 15 dakika kala ineceğimiz durağa iki durak kala yolu tamamen kapatmışlar bu sırada tanidik yaşlı bir hanımın otobüs şoförüne ineceği durak beklediğimiz durak olmasına rağmen durağın adını söyleyerek gelince söyleyeceksin değilmi şekilde sordugunu duydum yanına gittik oğlumla o duraktayız zaten sen niye burda iniyorsun bir durak sonra insene diyorum yol kapalı olduğu için koluna giriyorum oğlumla birlikte üçümüz iniyoruz sonra yaşlı kadının gelininde yanımızda olduğunu hatırlıyorum rüyanın için de dördümüz eve yakin olan bir sokağa giriyoruz sonra daha kısa olsun diye bir inşaatın içinden doğru geçerken halsizleşip yavaşlıyor yaşlı teyzenin gelini “anne biz önden gidelim sen sonra gelirsin yazık kızda iftara geç kalacak “diyor sonra ben onu öyle bırakıp gitmeye razı olmadım tanıdığım kişiler olduğu için oğlumu teyzenin gelini ile gönderdim ben yanında kaldım biraz durduk iyimisin yuruyebilecek durumdamısın dedim kadın çağır evet evet iyiyim benim yüzümden sende iftara geçkaldın diye söylenince bende ne olcak azıcık geç yapiveruriz iftarı birşey olmaz dedim kısa bir süre yaşlı kadın kolumda bayıldı durduğumuz inşaatın karşısında çocuklar yetişkinler olduğu kocaman yeşillikli olan Br binanın bahçesine seslendim bir genc erkege 112 yi aramasını babaannemin bayıldığını söyledim ve bir yaşlı adamda gelip adresi verip 112 ararken bende teyzeyi kucağıma aldım ve inşaatın dışına çıkararak yerde kucağıma yatirdim ama hala oruçluyum. ….. kadını kucağıma yatıriken ezan okundu bitti kadın ayıldı bu sırada inşaatın içinde iki küçük bardakta su vardı onu hadi bakalım orucunu bozmasın ezan okundu dedim suyu içerirkende besmele cekbakalim birda diyerek orucunu actirdim sonra ikinci bardağı içerken biraz kendine geldi etrafına bakıp iftar olup olmadığını kontrol edince tekrar daha istekli şekilde suyu elimden içmeye devam etti ama ben onun orucunu artırdığım için ben daha oruçluyum suyu bitmeden uyandım. …. bu bahsettiğim kadın akrabalık ilişkisi olan çok yakın bir aile dostumuzdur baba tarafından yakın olduğu için babaannem gibi gördüğüm bir insandır ramazan arifesinin bir gün öncesi ikindiden sonra gördüğüm rüyadırak rüyamda da ramazan ayının son günlerinde olduğumuzu gördüm hayırlı çıksın inşallah yorumlarınız mutlu olurum…. hayırlı bayramlar

  • Ne kadar bir güzel rüya… İftara geç kalmayı önemsemeyip kadına yardımda bulunuyorsunuz, ezan okunduktan sonra da kadın ayılıyor. Bu rüyayı yaptığınız yardımların ve iyi niyetli yaklaşımlarınızın takdir gördüğünü ve karşılıklarının ise tez zamanda sizi bulacağı şeklinde yorumluyorum. Suyu yaşlı kadına vermeniz önceliği tekrar ona tanımanız ve suyu daha bitmeden uyanmanız, işlerinizin su gibi akacağına yorumlanır. Rüyanız hayırlara vesile olsun. İyi bayramlar.

Leave A Reply