Rüyada Sürekli Aynı Kişiyi Görmek Ne Anlama Gelir? Yorumları

0

Aynı kişinin tekrarlayan rüyalarının ardındaki olası anlamları keşfedin. Rüyalarınızda neden sık sık aynı kişiyi gördüğünüze dair potansiyel yorumları ve içgörüleri keşfedin. Aynı kişiyi tekrar tekrar görmenin psikolojik, duygusal ve sembolik önemine dair daha derin bir anlayış kazanın.

Kaynak: pixabay.com

Bazen bir rüya takıntı haline gelir ve aynı kişi gece yolculuklarımızda bizi düzenli olarak ziyaret eder. Bu bir akraba, geçmişteki bir aşk, en sevdiğimiz filmden bir sinema oyuncusu olabilir….. Bu rüya genellikle narsisistik bir sorunu ortaya çıkarır. Bunu deşifre edebiliriz…

Ama bu rüya nasıl yorumlanır?

Bir baba, bir anne, bir arkadaş, bir film yıldızı ya da tamamen yabancı biri mi? Her kim olursa olsun, bu kişi düzenli olarak rüyalarınızda belirir ve uyandığınızda bu sizi rahatsız eder. Tekrarlayan soru: Neden onu tekrar rüyamda gördüm? Bu tür tekrarlayan rüyalarda bilinçaltınız size bir mesaj göndermeye çalışıyor. İşaretlere karşı uyanık olun…

S. Freud’a göre, düzenli olarak aynı kişi hakkında rüya görmek, kişinin kendisi hakkında rüya görmesiyle eşdeğerdir. Gerçekte kim olduğumuzu ve başkalarının bizi nasıl algıladığını başka bir kişinin prizmasından öğrenmeye çalışırız.

C.G. Jung’a göre bu rüya, rüya görene başka bir davranış biçimine, günlük yaşamında bir şeyler yapmaya, değişiklikler yapmaya ihtiyaç duyabileceğini gösterir. Dolayısıyla, rüyamızda gördüğümüz kişi bize takip etmemiz gereken bir yön gösterebilir ama aynı zamanda bize bir vahiy de getirebilir. Yorum, rüyanın bağlamına göre değişir.

Aynı kişi hakkında rüya görmek, takıntıya dönüşen bir rüya

Olağan senaryo

Rüyalarımızda tekrar tekrar görünen kişi birçok şekle bürünebilir, farklı şekillerde giyinebilir ve hatta birden fazla kimliğe bürünebilir, ama biz her zaman onun o olduğunu biliriz! Kendilerini basit ve mükemmel bir şekilde tanımlanabilir bir şekilde de sunabilirler. Aynı şekilde, sanki bilinçdışı, rüya görenin iletilmeye çalışılan şeyin anlamını nihayet anladığından emin olmak için ısrar ediyormuş gibi, her seferinde bir mesaj taşıyabilir ve iletebilir.

Bu rüyanın varyantları

Bu tür rüyalar sadece bir kişiyi tekrar tekrar görmekle sınırlı değildir, aynı zamanda aynı yer, aynı hayvan, aynı nesne, aynı film vb. hakkında rüya görürken de ortaya çıkar.

Rüyanın Anlamı

– Freudyen yorumlama

Freudyen rüya yorumlama yaklaşımına göre, hep aynı kişiyi rüyada görmek, kişinin kendisini rüyasında görmesi anlamına gelir. Bu tür rüyaların derin bir narsisistik işlevi vardır. Bu, kendimizi gördüğümüz anlamına gelmez, ancak bunu başka bir kişi aracılığıyla, kim olduğumuzu, başkalarının bizi nasıl gördüğünü ve hepsinden önemlisi, kendimizin ve başkalarının arzusunun nasıl düzenlendiğini anlamaya çalışmak için yaptığımız anlamına gelir. Bu, çocuğun ebeveynin bakışını nasıl üstlendiği ve sorguladığıyla ilgili arkaik bir sorudur.

– Jungcu yorumlama

Jungians’a göre, aynı kişinin göründüğü tekrarlayan rüyalar, bilinçdışının iletmeye çalıştığı bir mesajla bağlantılıdır. Rüya görenin rüya evrenine tekrar tekrar dönen kişi ya arketipsel bir boyuta sahip olabilir ve başka bir öz-bilinç biçimine geçişi müjdeleyebilir ya da rüya görene davranış biçimini değiştirmesi gerektiğini veya kendisiyle ilgili mutlaka dikkate alınması gereken bir şeyi değiştirmesi gerektiğini gösterebilir.

Bilinçdışından bilince doğru olan bu sinyalin, tekrar eden karakterin bir insan veya konuşan bir hayvan olabildiği bazı masallarda veya efsanelerde (örneğin “Alice Harikalar Diyarında “daki tavşan) bulunduğu unutulmamalıdır. Genel olarak, bu karakter izlenecek bir yönü gösterir, bir mesaj iletir veya bir test uygular. Her durumda, erkek kahraman ya da kadın kahraman yüksek bir öz farkındalıkla ortaya çıkar.


Leave A Reply