S / Ş Harfi İle Başlayan Renkler – Baş Harfi S / Ş Olan Renkler Listesi ve Kodları

0

S / Ş harfiyle başlayan renk isimleri nelerdir? S / Ş harfi ile başlayan renkler, örnek resimleri ve heksadesimal, html renk kodları listesi.

S / Ş Harfi İle Başlayan Renkler

Advertisement

S İle Başlayan Renkler

Safran rengi

Safran rengi

Safran, baharat safranının türetildiği safran çiğdem ipliğinin ucunun rengine benzeyen turuncu bir renktir.

Budizm’de bu rengin bir önemi vardır; Theravada geleneğinin rahipleri tarafından giyilir. Ayrıca 1947’de bağımsızlıktan sonra Hindistan ulusal bayrağının üç renginden biri olarak seçildiği Hindistan’da önemli bir sembolik renktir.

Heksadesimal Kodu: #F4C430

Advertisement

Safir rengi

Safir rengi

Safir, aynı ismin mücevherine atıfta bulunan doygun bir mavi tonudur. Safir taşlar, birçok farklı renk olmasına rağmen, en yaygın olarak mavi tonlarda bulunur.

Heksadesimal Kodu: #082567

Sarımsı kahverengi

Sarımsı kahverengi

Heksadesimal Kodu: #D2B48C

Sarımsı pembe

Advertisement

Sarımsı pembe

Heksadesimal Kodu: #FF8C69

Sarı

Sarı

Heksadesimal Kodu: #FFFF00

Sarı, görünür ışık spektrumunda turuncu ve yeşil arasındaki renktir. Baskın dalga boyu kabaca 570-590 nm olan ışık tarafından uyarılır. Televizyon ve bilgisayar ekranlarında renk oluşturmak için kullanılan RGB renk modelinde sarı, kırmızı ve yeşilin eşit yoğunlukta birleştirilmesiyle yapılan ikincil bir renktir. Karotenoidler sonbahar yaprakları, mısır, kanarya, nergis ve limonun yanı sıra yumurta sarısı, düğünçiçekleri ve muzlara karakteristik sarı renk verir. Işık enerjisini emerler ve bitkileri foto hasardan korurlar.  Güneş ufka yakın olduğunda, daha kısa dalga boylarında (yeşil, mavi ve menekşe) saçılma nedeniyle güneş ışığının hafif sarımsı bir tonu vardır.

Siyah

Siyah

Heksadesimal Kodu: #000000

Siyah, görünür ışığın yokluğunun veya tamamen emilmesinin sonucudur. Beyaz ve gri gibi akromatik bir renk, tonsuz bir renktir. Genellikle karanlığı temsil etmek için sembolik veya mecazi olarak kullanılırken beyaz ışığı temsil eder. Siyah ve beyaz sıklıkla iyi ve kötü, Aydınlanma Çağına Karşı Karanlık Çağlar ve gündüze karşı gece gibi zıtlıkları tanımlamak için kullanılmıştır. Orta Çağ’dan beri siyah, ciddiyet ve otoritenin sembolik bir rengi olmuştur.

Siyahımsı koyu kahverengi

Siyahımsı koyu kahverengi

Heksadesimal Kodu: #704214

Soluk sarı

Soluk sarı

Heksadesimal Kodu: #F0DC82

Advertisement

Ş HARFİ

Şeftali rengi

Şeftali rengi

Heksadesimal Kodu: #FFE5B4

Şeftali, şeftali meyvesinin iç etinin soluk rengi için adlandırılan bir renktir. Bu ad “şeftali” yerine de kullanılabilir. Renk kayısı gibi, renk şeftali çoğu gerçek şeftali meyvesinden daha soluktur ve öncelikle iç tasarım için pastel bir renk paleti oluşturmak üzere formüle edilmiş (renk kayısı gibi) gibi görünmektedir.

Şeftali-turuncu

Şeftali-turuncu

Heksadesimal Kodu: #FFCC99

Şeftali-sarı

Şeftali-sarı

Heksadesimal Kodu: #FADFAD


Leave A Reply