Scooby Doo Karakterleri İsimleri ve Özellikleri, Hangisi Senin Favorin?

0
Advertisement

Sevilen çizgi film olan Scooby-Doo Karakterleri İsimleri ve Özellikleri ve Karakterlerin Yorumu – Senin Favorin Hangi Karakter

Scooby-Doo Karakterleri

Scooby-Doo

Scooby-Doo

Scooby-Doo

Scooby-Doo, Shaggy Rogers’ın köpeğidir. Aslında bir evcil köpekten çok onun kankası gibidir. Ayrıca onu normal evcil köpeklerden ayıran bir özelliği de konuşabilmesidir. Genellikle kelimelerin önüne “R” harfi koyarak konuşur. Scooby Doo, kahverengidir ve mavi bir tasma takar. Ayrıca bu tasmanın üzerinde “SD” harfleri yazılıdır. Scooby Doo, sahibi Shaggy Rogers gibiçok iştahlıdır. İkisinin de ortak özelliği yemek yemeği çok sevmesidir. Onlar için açık büfe adeta bir cenet gibidir. Bir diğer ortak özellikleri ikisininde canavarlardan, vampirlerden ve zombilerden korkmasıdır. İkisi de takım arkadaşlarına göre daha korkaktır.

Shaggy Rogers

Shaggy-Rogers

Shaggy-Rogers

Shaggy Rogers, tüm gizemleri çözen bir takımın üyesidir ve Scooby-Doo’nun sahibidir. Ona bol gelen yeşil bir tişört ve yin ebol gelen kahverengi bir pantalon giyer. Saçları sarıdır. Scooby-Doo’nun en iyi akadaşıdır. Yemek gördüğü anda dayanamaz. Korkaktır ve gizemdeki canavarlarla genellikle en yakın arkadaşı Scooby-Doo ile ilk onlar karşılaşırlar.

Fred Jones

Fred-Jones

Fred Jones

Freddie Jones, gizemleri çözen bir takımın üyesidir. Genellikle mavi yakalı bir gömlek, turuncu bir fular ve mavi ispanyol paça bir pantalon giyer. Ayakkabısı ise hardal rengindedir. Genellikle kötü adamları yakalamak için tuzak kurar. Bu tuzakları tüm ayrıntısına kadar düşünür. Fred genellikle gizemleri çözmede öncülük eder. İpucu ararken, Fred ve Daphne genellikle Velma ile birlikte ararlar.

Daphne Blake

Daphne-Blake

Daphne Blake

Diğer genç arkadaşları Fred Jones, Shaggy Rogers, Velma Dinkley ve Shaggy’nin evcil hayvanı Scooby-Doo ile birlikte Daphne çeşitli gizemleri çözmek için uğraşır. Daphne coşkulu, ama beceriksizdir.Bazen takımına güzelliği ile yardım eder ve zaman zaman kaçırılır, bağlanır, veya hapsedilir. Genellikle Scooby ve Shaggy onu kurtarmayı başarır . Daphne karakteri, takımdaki en fazla kendini geliştirmiş olanıdır. Başarılı bir gazeteci, usta bir modacı ve siyah kuşak dövüş ustasıdır. Her zaman mor bir elbise, pembe külotlu çorap, mor ayakkabılar ve yeşil bir fular takar. Velma kadar akıllı olmasa da Daphne sorunlarını her zaman farklı bir şekilde çözer. Bazen çetenin geri kalanının, çantasında, sırt çantasında veya rasgele bir çantada garip ama yararlı bazı aksesuarlar kullanarak kötü adamları yakalamakta takımına yardımcı eder.

Velma Dinkley

Velma-Dinkley

Velma Dinkley.

Velma, gizem çözen takımının kaptanıdır. Çok zekidir ve genellikle en son yakaladıkları adamın suçu neden işlediği ve nasıl işlediğini çözer ve polislere anlatır. Genellikle turuncu bir kazak, kırmızı bir etek giyer. Kısa ve kahküllü saçları vardır. Ayrıca siyah ve kare gözlük takar ve gözlüksüz göremez.

Advertisement

Scrappy-Doo

Scrappy-Doo

Scrappy Doo

Scrappy-Doo, çoşkulu, sevimli bir köpektir ve Scooby-Doo’nun küçük halidir. Scooby-Doo’nun akrabasıdır. Kahverengidir ve mavi bir tasma takar. Akrabası Scooby-Doo gibi o da konuşabilir. Ayrıca çok tatlıdır.


Leave A Reply