Sebze Çorbası Nasıl Yapılır? Lezzet ve Sağlık İçin Sebze Çorbası Tarifi

0

Sebze çorbası için gereken malzemeler nelerdir, nasıl yapılır? Lezzetli ve sağlıklı sebze çorbası tarifi, çorba tarifleri.

Sebze Çorbası

Advertisement

Sebze Çorbası

Bizim çorbamız aşağıdaki malzemelerden oluşuyor. Ancak sebze çorbasının adı üzerinde, mevsimine göre, evinizde bulunmasına göre istediğiniz sebzelerden oluşabilir. Bu konuda kendi zevkiniz devreye girecektir.
Sebze Çorbası Malzemeleri:
3 adet havuç
3 adet pırasa
3 adet patates
Tereyağı

Sebze Çorbası Tarifi:
Tüm sebzeleri güzelvce ve bol su ile yıkayınız. Daha sonra hem havuçları hem de pırasaları halka halka dilimleyiniz. Patatesleri ise küçük küçük küp küp doğrayınız.

Çorba tenceremize bir çorba kaşığı tereyağını atın ve havuçlarıda ekleyerek kısık ateşte bir güzel kavurun. Kavrulan havuçların üzerine yine pırasaları da ekleyelim. En son da patateslerimizi tencere içerisine katarak yine kısık ateşte kavurmaya devam edelim.

Sebzelerin renkleri değişmeye başladıktan sonra 6 bardak suyu tencereye ekleyin ve orta ateşe alarak kaynayana kadar bekleyin.

Advertisement

Daha sonra ateşin altını kısıp karışımı derince bir kaba alın. Belnder ile karışımı püre ahline getirin ve tekrar tenereye geri alın.

Kaşar peyniri, kırmızı toz biber v.s. ne ile isterseniz süsleyin ve sıcak sıcak servis yapın.

Afiyet olsun…


Leave A Reply