Şeker Hamurundan Penguen Yapımı

0

Pastalarınızı süslemek için şeker hamuru ile yapabileceğiniz sevimli penguenler için malzemeler ve yapılışı.

Şeker Hamurundan Penguen Yapımı

Şeker Hamurundan Penguen YapımıKullanılacak Malzemeler:

Advertisement

500 gram şeker hamuru
Mavi, beyaz, siyah, kırmızı, sarı gıda boyası

Yapılışı:

Her penguen için şeker hamurundan 4 adet top şekli vermemiz gerekiyor. Bu şeker hamuru toplarının ikisi golf topu boyutunda, üçüncüsü onların yarısı kadar büyük, dördüncüsü de üçüncüsünğün yarısı büyüklüğünde olacak. Sonuç olarak 2 büyük bir daha küçük bir en küçük şeker hamuru topu yapacağız.

Siyah, mavi, kırmızı, beyaz ve sarı gıda boyası kullanıyoruz. Büyük toplardan birini mavi boya ile renklendireceğiz. Diğer büyük topu ise beyaz gıda boyası ile renklendireceğiz. Kırmızı ve sarı gıda boyasını birarada kullanarak orta büyüklükteki topu turuncu renge çevirin. En küçük top ise siyah gıda boyası ile renklendirecek.

Advertisement

Topların boyutlarını ve renklerini ayarladıktan sonra geriye el becerinizi göstermek kalıyor.Mavi toptan bir parça kopartın ve kafa şekli verin. Gaga şeklini vermek için bir tutam uzatmanız gerekiyor. Siyah toptan iki küçük parça koparın, yuvarlayın ve gözler şeklinde yapıştırın. Beyaz şeker hamuruyla gövdeyi şekillendiriyoruz. Turucu hamur ile ayakları şekillendiriyoruz. Mavi hamurun geri kalan kısmını ikiye ayırın ve kanatlar için şekillendirin.

Geriye penguenin parçalarını birbirine yapıştırmak kalıyor. Bunu yaparken şekillerinin bozulmaması için dikkatli hareket etmelisiniz. Kanatları penguenin arka tarafında boyun kısmında bastırarak yapıştırıp, sabitleyin. Hazırlanan şeker penguenler oda sıcaklığında kapalı bir kabın içinde iki hafta kadar saklanabilir.


Leave A Reply