Siyah Işık Nedir? Kısaca

0
Advertisement

Siyah ışık nedir, siyah ışığın özellikleri nelerdir? Siyah ışık altında hangi maddeler parlar? Siyah ışık ile ilgili kısaca bilgi.

Siyah Işık Nedir? Kısaca

Hiç siyah ışığı duydunuz mu? Farklı siyah ışık türleri olduğunu biliyor muydunuz? İşte siyah ışıkların ne olduğuna ve siyah bir ışığı nasıl bulacağınıza ve kullanabileceğine bir bakış.

Siyah Işık Nedir?

Siyah ışık, ultraviyole ışık yayan bir lambadır. Siyah ışıklar ayrıca ultraviyole lambalar olarak bilinir.

Siyah Işığa Neden “Siyah” Denir?

Siyah ışıkların ışık yaymasına rağmen, ultraviyole ışınları insan gözüyle görülemez, dolayısıyla gözleriniz söz konusu olduğunda ışık ‘siyah’ olur. Ultraviyole ışık kapkaranlık bir odayı görünür yapacaktır. Birçok siyah ışık da mor ışık yayar. Bu, gözlerinize ve cildinize zarar verebilecek olan ışığın yandığını görmenize imkan verir ve ultraviyole ışığa aşırı maruz kalmaktan korunmamızı sağlar.

Örneğin; İdrar Siyah Işıkta Parlar

Vücut sıvılarını tespit etmek için siyah bir ışık kullanabilirsiniz. Aslında evcil hayvan idrarını aramak ya da bir banyo ya da otel odasının gerçekten temiz olduğundan emin olmak için iyi bir yoldur. Kedi idrarı özellikle ultraviyole ışık altında çok parlaktır.İdrar ayrıca siyah bir ışık altında parlayan kırık proteinler içerir.

Advertisement

Leave A Reply