Siyah Sabunun Faydaları Nelerdir?

0
Advertisement

Ülkemizde genel olarak siyah sabun kullanımına çok nadir rastlanmaktadır. Aslında, birçok insan siyah sabun hakkında yeterli bilgiye sahip değildir. Siyah sabun, kadınların sıklıkla kullanıldığı ve hatta tutkulu olduğu Avrupa’da bir temizlik ürünü olarak kullanılmaya devam ediyor. Yüze verdiği mucizevi güzelliğin yanı sıra, banyo sırasında vücuda verdiği inanılmaz huzur, tüm stres ve kötü enerjilerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmaktadır. İçeriğindeki zengin enzimler vücudun dinlenerek aynı zamanda nefes almasını sağlamaktadır. Türkiye’de çok fazla ismibilinmese dahi siyah sabun yurtdışında oldukça bilinen bir üründür. Siyah sabun yüksek satış rakamlarına sahip neredeyse yok satan bir kozmetik bakım kürü olarak bilinmektedir. Meksika’daki bir araştırmaya göre, Meksika bayanlarının cildinin güzelliği ve narinliği, siyah sabun mucizesinden geliyor. Diğer ülkelerde, siyah sabuna Ghassoul denir ve siyah sabunun içerisinde Shea yağı ve kayalardan elde edilen bol miktarda vitamin ve çamur vardır.
Siyah Sabun
Cilt saf ve temiz kısımlarından ziyade cildin tahriş olmuş, ölü hücrelerine büyük oranda katkıda bulunur ve hayat kazandırır. Yıkandıktan sonra ortaya çıkan kayganlık ve yumuşaklık, sabun tarafından verilen shea yağı bileşeninden gelir. Yüzünüze dokunursanız, kirden iyice yıkandığınızı fark edeceksiniz ve bu mucize ürünü sürekli kullanacaksınız. Peki, siyah sabun deride ne işe yarar? İşte siyah sabun kullanmanın güzelliği ve inanılmaz faydaları …

Siyah Sabunun Cilt ve Vücut Üzerindeki İnanılmaz Faydaları

Siyah sabun kullanılmaya başlar başlamaz cilt siyah sabuna alışmaya, uyum sağlamaya başlar ve cildin tahriş olmuş yerleri ile yağlı siyah lekelere karşı harekete geçer ve cilt iyice temizlenir. Özellikle ergenlik döneminde, ani deri döküntüleri ve yağlı sivilceler kişilerin mutsuz olmasına ve kötü görsel görünüşe neden olur. Bu sakıncaları gidermenin en alternatif yolu, kullanılan sabunun cilde uygunluğunu önceden analiz etmektir. Cildinizin kabul etmediği ürünleri mümkün olduğunca kullanmayın ve size en uygun sabunu kullanmaya özen gösterin. Birçok siyah sabun kullanıcısı olmasına rağmen bu konuda hiç bir şikayet gelmemiştir. Bu maddenin yağ ve nem dengeleyici özellikleri, kuru ve yağlı deride orta yol bulmasına yardımcı olur. Cildi bir yandan beslerken derinden bir temizlikte sağlar. Siyah sabunun yatıştırıcı etkisi sayesinde, gün içinde yaşadığınız negatif etkilerden de kısa sürede kurtulma şansına sahip olacaksınız. Cildin doğrudan nefes almasını sağlar. Saç ve kaşlarda gürleşmeler görülecektir. Kepekli saçları temizler. Saç kullanımı da faydalıdır ve tavsiye edilmektedir. Özellikle hızlı büyümeyen saçların daha hızlı büyümesine yardımcı olduğuna dair bilgiler mevcuttur.

Siyah sabunun aynı zamanda antioksidan özelliği bulunmaktadır. Vücuttaki toksinleri dışarı atarak ölü hücreleri canlandırmaya yardımcı olur. Cilt problemlerini ve cilt lekelerini gidermek için kullanılır. Sağlık açısından zengin olan bu sabun herhangi bir kimyasal içermez. Bu nedenle kanserojen madde üretmez ve rahatça kullanılır. Yağ bezelerine karşı etkilidir ve giderilmesinde de kullanılır. Siyah sabunun daha etkili olabilmesi için öncelikle siyah sabunun günlük olarak kullanılması gerekmektedir ve sabun ile yüz yıkama işlemi sırasında en az 10 dakika boyunca masajla iyice cilde yedirilmelidir.

Bu yöntem, derideki ölü tabakanın yok edilmesi için gereklidir. Kısa sürede sağlıklı ve güzel bir cilde tekrar kavuşabilmek siyah sabun ile hayal değil. Siyah sabun kullanarak cildinizi yenileyebilir ve yıllarca taze ve duru bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmamız gereken düzenli olarak yukarıda anlatıldığı gibi siyah sabunu kullanmaktadır.

Advertisement

Leave A Reply