Tohum Bilimi ve Teknolojisi Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Tohum Bilimi ve Teknolojisi olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Tohum Bilimi ve Teknolojisi Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Tohum Bilimi ve Teknolojisi okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Tohum Bilimi Teknolojisi

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Tohum Bilimi ve Teknolojisi hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu) (Devlet) – Tohum Bilimi ve Teknolojisi (Örgün) – SAY – 16 – 222,83138 – 594.512

Advertisement
70%
70%
Awesome

Dünyada kullanılan tohumun 50 milyar doların üzerinde olması ve uluslararası tohum ticaretinin 9 milyar dolarlık bir değere ulaşması, bu sektörün dünyada endüstrileştiğinin göstergesidir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply