Turizm İçin Neler Yapılmalı?

4
Advertisement

Turizmin gelişmesi, ülkemizin turizmden daha fazla gelir elde etmesi için neler yapılabilir, üzerimize düşen görevler nelerdir?

TurizmTurizm etkinliğinden yararlanmak için, turistin neler istediğini bilmek gerekir. Söz gelimi turist temizlik ister. Lokantalar, konaklama yerleri, tarihsel ve doğal güzellikler, denizler ve kumsallar, yollar temiz olmalıdır. Her şeyimiz düzenli bulunmalıdır.

Turistler, güler yüz ve incelik beklerler. Onlar ülkelerinden veya yörelerinden uzaktırlar, bizim konuklarımızdır. Onları üzecek davranışlardan kaçınmalıyız. Güler yüz turizmin anahtarıdır. Turisti aldatırsak, bir süre sonra farkına varacaktır. Gittiği yerlerde bunu anlatacaktır, zararı yine kendimize olacaktır. Bu nedenle dürüst davranmalıyız. turistleri aldatmaktan kaçınmalıyız.

Turistler gittikleri her yerde can ve mal güvenliği isterler. Yurdumuzun herhangi bir yerinde turistin rahatsız edilmesi, başkalarının gelmesini engeller.

Ülkemizden mutlu ayrılan turist, gittiği yerlerde ülkemizi tanıtır, bizim gönüllü elçimiz olur. Yurdumuzda turistlerin aradığı herşey vardır: tarihsel yapılar, dağlar, ormanlar, güneş, deniz ve kum, kaplıcalar, mağaralar, kuş cennetleri, müzeler, savaş alanları … Bunları iyi korur, ülkemizi iyi tanıtırsak, temiz tutarsak hem turistler çok gelir, döviz bırakır hem de gelecek kuşaklara daha güzel, daha iyi bir yurt bırakmış oluruz.

Advertisement

4 yorum

  1. ayyyyyyy çooook yardımcı olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Allah sizden razı gele 🙂 hfghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Leave A Reply