Ünlüler Arasında Yeni Bir Trend, Makyajsızlık Sendromu 5

0
Advertisement

Makyajsızlık Sendromu ünlüler arasında gerçekleşen yeni bir trend. İşte o çok sevdiğiniz ünlülerin makyajsız hallerinden oluşan serinin beşinci kısmı.

Hazal Kaya

Daha çok kısa süre önce ilk bebeğini kucağına alan Hazal Kaya anneliğin getirdiği parıldamayla göz kamaştırıyor. Güzellik, doğallık, makyaj gibi konuların yerini uyudu mu? gazı mı var? sorunsalları aldığı için şu günlerde bu konulardan da oldukça uzak olduğuna eminiz. Zaten bebeğinin de alerjik reaksiyon göstermesinden endişe edip kozmetik ürünleri kullanmamayı tercih ediyordur. E makyaj yapmasına zaten gerek yok. O mavi gözleri çevreleyen doğuştan siyah kirpikleri sayesinde göz makyajı yapmış gibi duruyor zaten. Cildiyse kremlere serumlara ihtiyaç duymayacak kadar pürüzsüz ve güzel. Makyaj yapması gereken zamanlarda simli farlar, elmacık kemiklerini vurgulayan kırmızı pembe tonlarında allıklar ve cart renkli rujları tercih eden bir dönemin Feriha’sına sevgilerimizi gönderiyoruz.

Ebru Gündeş

Güçlü sesiyle müzik piyasasına girdiği günden bugüne kadar Ebru Gündeş’in yaptığı her makyajı sıralamaya kalkışsak ansiklopedi ayarında veri paylaşmamız gerekebilir. Stil konusunda her zaman zarif olmayı beceren Ebru Gündeş’e makyajın her çeşidi çok yakışıyor. Artık bu konuda uzmanlaşmış olduğunu da o yüzünde yaptığı ışık oynamalarıyla görebiliyoruz. Burun biraz daha incelmiş, gözler biraz daha arşa ermiş, yanaklar tam pik noktasında renk veriyor. Peki bütün bunlar nasıl oluyor derseniz, evde denemeyin yapamazsınız diyoruz. Sizin makyaj ve saç için özel bir ekibiniz yok bir kere. Cildinizle dermatolojik olarak uyumlu özel formüllere de mümkün değil ulaşamazsınız. Ebru Gündeş makyaj çıktığında da kusursuz görünüyorsa işte bunlar hep kendine yaptığı yatırımdan.

Serel Yereli

Serel Yereli gerçekten de makyajla daha iyi duruyor demek zorundayız. Zira çok çok açık renk sarışın olduğu için, kirpikleri ve kaşları da açık sarı renkte. Bu da gözlerinin makyaj olmadığı zamanlarda etkisini yitirmesine neden oluyor maalesef. Gözlerinin çevresine kalem çektiği zamanlardaysa gözlerin açık rengiyle yaşanan kontrast sayesinde tüm dikkatleri üzerine çeken bir görünüme kavuşuyor. Cildinin tazeliği ve gerginliğini genç yaşına borçlu olan Serel Yereli’nin güzelliği için fazla çaba göstermesine gerek yok gibi. Ama sarışınlığın bir başka dezavantajının cilt yapısının çok ince olması olduğu için güneşin zararlı ışınlarına karşı şimdiden korumalı kremler kullanmaya başlamış bile.

Şevval Sam

Ba Bay Canım! Bugünlerde Yasak Elma dizisinde canlandırdığı karakterle özdeşleşen bu ikonlaşmış cümle hemen herkesin dilinde. Oynadığı rol zengin kötü kadın olunca, Şevval Sam saç ve makyaj olayını coşturmuş gidiyor. O Cleopatra tarzı sürmeli gözler, dudak kalemiyle konturları keskinleştirilmiş kötülük saçan dudaklar, aydınlatıcıyla kusursuzlaştırılmış göz altları ve inci porselen kıvamında bir çehre. Saç stilleriyle kıyafet seçimlerini de paket programa dahil edince ortaya Şevval Sam’ın en ama en güzel hali çıkıyor. Geçmişte çıplak ayakla sahnelere çıkmayı seven ve bohem tarzda görmeye alıştığımız Şevval Sam son zamanlarda dişi görünmeyi sevmeye başlamış. Bunu da yapay olmamaya özen göstererek yapmayı tercih ediyormuş. Doğal haliyse vitamin ve maske destekli olsa da yine çok güzel.

Defne Samyeli

Palandöken’de karların içinde daha yeni mayolu fotoğraflar çektiren Defne Samyeli’yi gördüğünüzde Benjamin Button etkisini hissetmemiş olmanız mümkün değil. Zamanı kendi lehine çevirmek için estetik mucizelerinden cömert bir destek aldığını da ekleyelim yani. Kusursuz görünüm konusunda eline su döktürmeyecek kadar başarılı olan Defne Samyeli bu kadar yatırımı nasıl mı koruyor? Güneşin kötü ışınlarına maruz kalmayarak, doğal yağlarla kirpiklerinden kaşlarına kadar yüzünün her noktasına ayrı özel bakımlar yaparak ve yaptırarak tabii ki. Makyaj yapmadığı zamanlarda da kusursuzluğunu sürdüren Defne Samyeli zaten doğuştan mükemmel bir fiziğe sahip olduğu için o konuda da pek bir şey yapmasına gerek yok. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de harika şarkı söylüyor diyelim, haksızlığın boyutlarını gösterelim.

Advertisement

Seyfi Dursunoğlu

Seyfi Dursunoğlu’nun kibar ve zarif tavırları, mükemmel telaffuz ettiği Türkçesi ve yumuşak ses tonunu biliyorsunuzdur. Kafasına sarı, kırmızı veya pembe renkte bir peruk geçirip, fırça gibi takma kirpikler takıp, kırmızı allığını, renkli farlarını ve parlak rujlarını sürüp, her birini kendi diktiği tuvaletleri giyip, ayağına da topuklu ayakkabılarını geçirdiğinde Huysuz Virjin’e hayat verdiğini de biliyorsunuzdur. O kibar adamdan nasıl huysuz, aksi, arsız ve dilinin kemiği olmayan bir tipleme çıkıyor yıllardır inanamıyoruz. Ama işte alın size makyajla gerçekten bambaşka birine dönüşme hikayesi. Doğal hali mi makyajlı hali mi diye seçim yapmak zorunda bırakmayacağız sizi, çünkü biliyoruz bizim gibi her ikisini de çok seviyorsunuz!

Ajda Pekkan

Ajda Pekkan deyince akan sular duruyor. Makyajı çok seviyor, çok iyi yapıyor ve estetiğin de neler yapabileceğini bize yıllardır güncellediği imajıyla sürekli kanıtlıyor. Sahne ışıklarından enerji almaya devam eden Superstarımız konserlerdeki muhteşem fit görünümü, ışıldayan makyajları ve ahenkli saçlarıyla yıldız olmanın sonsuza kadar parlamak olduğunu anlatıyor bize. Disiplinli bir şekilde kendine çok iyi bakan Ajda Pekkan’ın beklentimizi her zaman karşılamasına bayılıyoruz. Makyaj yapmadığı zamanlarda estetiğin bile çare olamadığı bazı noktalar dikkatimizi çekse de 74 yaşında ne bekliyorsunuz yahu demek zorundayız. Kedilere olan sevgisini bildiğimiz yufka yürekli sanatçımızın hem kendine çok iyi bakıp hem de can dostlarımıza sevgisini verecek vakti bulmasına da ayrı bir eriyoruz.

Adriana Lima

Neredeyse milli mankenimiz ilan edecek kadar içli-dışlı olduğumuz Adriana Lima tabii ki hem makyajlarına hem makyajsız doğal haline inanılmaz zaman ve para harcıyor. İşi gereği hep güzel görünmek zorunda. Mesleğinin zirvesinde olan ünlü manken orada kalmak için sabah uyandığı andan gece yattığı ana kadar her saniyesini kendine bakarak geçiriyor. Sadece bol su içmekle olmuyor o bakım. Suyun PH değerine kadar varıyor iş. Cildinin uçak seyahatlerinde kurumasını önlemek için, bizim kötü günler için yastık altı yaptığımız altını yüzüne sürüyor. Tamam biraz abarttık, altınlı serum kullanıyor ama siz ne anlatmak istediğimizi anladınız. Güzelliğinden kazandığını güzelliğine harcadığı bu kısır döngü bizi birazcık rahatlatıyor. Demek ki güzellik gerçekten de başa bela!

Kristen Stewart

Chanel’in yeni yüzü olan Kristen Stewart’ın makyajlı veya makyajsız güzelliği başka bir boyutta. Alışageldiğimiz güzellik kavramındaki gibi kocaman gözleri veya dolgun saçları yok mesela. Tam tersine incecik çizgi gibi dudakları, minnacık gözleri, cılız saçları var. Aslında ayrı ayrı bakıldığında bu özelliklerle güzel olmaması gerekirken garip bir şekilde tüm bunlar bir araya geldiğinde aşırı güzel görünüyor. Uzun kahverengi saçlarını kısacık kesip civciv sarısına boyadıktan sonra punk stilini tekrar hayatımıza sokan güzel yıldız, buhranlı bakışlarıyla tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Alacakaranlık film serisiyle ergen çağındaki çocukların sevgilisi olarak şöhrete kavuşan Kristen Stewart nasıl oldu da hop diye bir üst kulvara geçiverdi asla bilemeyeceğiz. Ama ne yapıyorsa çok doğru yaptığı kesin.


Serinin Dördüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Altıncı Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız


Leave A Reply