Ünlülerin Fiyatları ile ve Görünümleri ile Dudak Uçuklatan Arabaları 4

1
Advertisement

Ünlü sanatçı ya da iş insanlarının hem görünümleri, özellikleri hem de fiyatı ile dudak uçuklatan ve hayran bırakan arabaları serisinin dördüncü kısmı

Caner Erkin – Cadillac Escalade, Tahminen 1 milyon lira

Caner Erkin’in takımdan takıma top sekmesi gibi atlamasını takip etmek çoğu futbolsever için baş döndürücü bir serüven. Inter, Fenerbahçe derken en son Beşiktaş’ta oynayan Caner Erkin zaman zaman hiddetli çıkışlar yaparak gündeme oturuyor. Şükran Ovalı’yla evli olan Caner Erkin’in özel hayatında yaptığı lüks seçimler de dikkat çekiyor. Çeşme’de bir malikane, Miami’de bir rezidans derken harcadığı parayı hesaplamakta güçlük çeken takipçileri Caner Erkin’i farklı arabalarla görmeye de alışık. Bir gün Ferrari’siyle görüntülenen Caner başka bir gün Cadillac Escalade’la boy gösteriyor. Mercedes ise günlük arabası gibi nerdeyse. Bir de Dodge Challenger Str 8’i var.

Hülya Koçyiğit – 1959 Pontiac Catalina, Tahminen 55 bin TL

Hülya Koçyiğit’in oynadığı filmler dönemine göre çok değişiklik gösterdi. Yeşilçam yıllarında mahzun ve mağdur güzel kızları oynarken, 80’lerde Ömer Lütfi Akad’ın üçlemesi olan “Gelin”, “Düğün” ve “Diyet” filmlerinde o dönemin sosyo-kültürel problemlerine dikkat çekti. Daha sonra televizyon dizilerine geçiş yapan Hülya Koçyiğit çağı yakalamayı iyi bilenlerden. Tarihin yaprakları arasında silinip gitmektense değişime ayak uydurarak gelir kapısının kapanmasına izin vermeyen akıllı sanatçımızın servetine servet kattığını söylememize gerek yok herhalde. Yine de özel hayatıyla göze batmamayı başaran Hülya Koçyiğit’in şu sıralar televizyonda bir sohbet programı var. Araba seçimiyse kendisi gibi tam bir klasik: 1959 model bir Pontiac Catalina.

Ediz Hun – 1960 model Chevrolet Corvair Catalina, Tahminen 41 bin TL

Yeşilçam’ın jönü olmak demek o dönem için çok paralar kazanmak anlamına gelmiyordu. Şimdiki gibi her başrol oyuncusuna özel bir karavan kulis verilmiyordu. Stilistler ve kostümcüler de mevcut olmayan mesleklerdi. Ediz Hun mesela, oynadığı birçok filme kendi kıyafetlerini götürürdü. Neyse ki film sektörü sonraki senelerde büyük prodüksiyonlara imza atmaya başladı da usta oyuncular tatmin eden rakamlar kazanmaya başladı. Ediz Hun o yıllardan beri birçok filmde ve dizide rol alsa da mütevazi hayat tarzı hiç değişmedi. Kendisi için yaptığı tek lüks harcama, 1960 yapımı bir Chevrolet Corvair Catalina. Tam bir klasik olan arabasını da 1966 yılında almış.

Filiz Akın – 1963 Pontiac Bonville Catalina, Tahminen 75 bin TL

Yine bir Yeşilçam efsanesiyle karşınızdayız. Kalkık burnu, hafif şehla gözleri, başının tepesine tutuşturduğu hacim veren takma sarı saçlarıyla milyonların sevgilisi haline gelen Filiz Akın Türk sinemasının klasikleri arasındadır. Üstelik, döneminin birçok oyuncusu gibi o da klasik araba sevenlerden. Eski yıllara özlemini yansıtan arabasının yapım yılı 1963, markası Pontiac, modeli de Bonville Catalina. Kendisi gibi zarif bir şekilde yaş alan arabasına binip turlamayı çok sevdiğini birçok fırsatta dile getiren güzel oyuncu son yıllarda artan yoğun şehir trafiğinden de oldukça şikayetçi. Bu yüzden de çok değer verdiği arabasını sadece şehir dışındaki yollara çıkarmayı tercih ediyormuş.

İzzet Günay – 1963 model Mercedes 220S, Tahminen 90 bin TL

Kibar mı kibar, yakışıklı mı yakışıklı, karizmatik mi karizmatik oyuncu İzzet Günay da bize Yeşilçam’ın kazandırdığı nimetlerden. Oyunculuğu hafife almayan, hayat vereceği her karakter için çok iyi hazırlanmasıyla tanınan İzzet Günay’ın gösterdiği çaba göz ardı edilmedi. Bugüne kadar Altın Portakal En Başarılı Oyuncu ödülünün de aralarında olduğu pek çok ödüle layık görüldü. Sinema dünyasına katkılarının karşılığında geleceğini güvenceye alacak kadar kazanç sağlayan İzzet Günay’ın gizli tutkusu ise göz bebeği gibi baktığı arabası. Mercedes 220S otomobilinin yapım yılı ise 1963. Kişiliğindeki zarafeti arabasının hatlarında da görebildiğimiz İzzet Günay’ın dediği gibi, bazı şeylerin eski halleri daha güzel.

Advertisement

Zeynep Değirmencioğlu (Nam-ı diğer Ayşecik) – T958 modeli Bel Air tipi Chevrolet, Tahminen 40 bin TL

Zeynep Değirmencioğlu o kadar çok Ayşecik filminde oynadı ki, rol onun üzerine yapıştı kaldı. Türkiye onu yıllar sonra bile aynı karakterle anıyor. Sık sık hatırlattığımız gibi, Yeşilçam’da yüzlerce film çevirmiş olmak demek müthiş bir servet kazanmak anlamına gelmiyordu. O dönem reklam anlaşmaları da dudak uçuklatan paralar getirmiyordu. Zeynep Değirmencioğlu da önce çocuk Ayşecik filmleri sonra genç kız Ayşecik filmlerinde oynadıktan sonra film sektörünü bıraktı. Sonrasında emlak danışmanlığı şirketi açtı, bir de ailesiyle bir lokanta işletmeye başladılar. Hayatı boyunca sahip olmayı sevdiği tek araba sorulduğunda da hiç tereddüt etmeden Chevrolet Bel Air T958 diyor. 1962 de aldığı arabasını hala unutamamış.

Nebahat Çehre, 1962 model Mercury Meteor, Tahminen 50 bin TL

“Sen Bihter Ziyagil’sin, aptallık etme!” Zavallı kızı Bihter’i kendi hırslarının maşası yapmaya çalışan Firdevs Yöreoğlu karakteriyle Türk halkının bilinçaltına yerleşen ve oradan hala çıkmayan Nebahat Çehre’yi tanımayan kaldı mı? “Aşk-ı Memnu” dizisinde her giydiği kıyafetle zevkine hayran bıraktıran Nebahat Çehre’nin stili ve güzelliği öyle göz ardı edilebilir cinsten değil. 1960 Türkiye güzeli seçilen usta oyuncu o yılların saygılı üslubunun hala hayatta olan yegâne örneklerinden. Katıldığı açılışlar ve davetlerde fit görünümü ve kıyafet seçimleriyle başları döndüren Nebahat Çehre’nin 76 yaşında olduğuna inanmak imkânsız. Arabası mı? Tabii ki 1962 model klasik bir Mercury Meteor.

Fatma Girik – 1962 model MG MKII, Tahminen 45 bin TL

Eski filmlerin “Erkek Fatma”sı bir dönem kendini siyasete bile atmış olan Fatma Girik, yüzündeki keskin hatları sert kişiliğine de yansıyan güçlü bir karakter. Masmavi gözleri, bembeyaz cildi ve kapkara kaşlarıyla ekrandan fırlayacakmış gibi duran güzelliğiyle Yeşilçam’a damga vuran usta oyuncu, güzelliğinin meyvesini yemektense hayattaki duruşuyla fark yaratmayı tercih ederek büyük saygı kazandı. Toplumun zorladığı kalıplara girmektense halkı düşünmeye ve sorgulamaya teşvik eden filmlerde rol almayı tercih eden Fatma Girik’in gösteriş yapmayı hiç sevmemesi de en çok bilinen özelliklerinden. Araba konusunda ise 1962 model bir MG MKII tercih eden bu güzel insanı saygıyla selamlıyoruz.

Seda Üren – BMW 5.30, Tahminen 500 bin TL

2005 yılında Pablo Picasso’yu tanımamasıyla gündeme bomba gibi oturan Seda Üren’in ünlü ressamı hala hayatta zannetmesiyle çok alay edilmişti. Ama ne yapsın? Kimse ona öğretmemişse bu onun suçu mu? Yani sonuçta o çok güzel bir kadın, sesi de var. Şarkılar söyleyip klipler çekerek geçimini sağlayan masum bir kızı genel kültürle köşeye sıkıştırmak ne demek değil mi? Haydi o olay unutuldu diyelim, 2013’te klip çekiminde salıncakta sallanırken geçici olarak kurulan salıncak sistemi kafasına düşüp altında kalınca bu duruma gülmek ne demek? Hastaneye kaldırılan zavallı sanatçımızın başına bir sürü dikiş atıldı bu talihsiz olay yüzünden. Neyse sonra evlendi, iki çocuk yaptı ve hala taş gibi. Parası da gırla. BMW 5.30 kullanmasından belli zaten serveti.

Şahan Gökbakar – BMW İ3s, Tahminen 300 bin lira

Son zamanlarda verdiği kilolarla ve evde kendi yaptığı ekşi mayalı ekmeklerle gündeme gelen ünlü komedyen Şahan Gökbahar eşi Selin Ortaçlı ve çocuklarıyla mutlu bir ev hayatına sahip. Recep İvedik film serisiyle gişe hasılatlarında büyük bir kazanç sağlayan Şahan Gökbahar’ın kazandığı paranın önemli bir bölümünü oyuncaklarına harcadığını görüyoruz. Audi Q7 en sevdiği oyuncağı mesela. Ama yaz geldi mi Absolute Navetta teknesiyle oynamayı da çok seviyor. Teknolojinin gelişmesiyle oyuncak çeşitleri artınca merakını gidermek için en son BMW i3s alan ünlü komedyenin bu seçimin arkasında elektrikli araçların doğaya zarar vermemesi olduğunu düşünmek istiyoruz.


Serinin Üçüncü Kısmına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız!

Serinin Beşinci Kısmına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız!

Advertisement


1 Yorum

Leave A Reply