Ünlülerin Makyajsız Halleri – Makyajlı mı Makyajsız Hallerimi – 2

0
Advertisement

Ünlülerin makyajsız halleri. Serinin ikinci sayfasında ülkemizdeki ünlü kadınların makyajlı mı yoksa makyajsız hallerini mi daha çok beğeneceksiniz.

Ezgi Mola

Evet, alın size makyajın gerçekten de olağanüstü değiştirdiği bir isim, Ezgi Mola. Bazı yüzler vardır, tam makyajlıktır. İşte Ezgi Mola’nın kocaman gözleri, geniş göz kapakları, ay gibi yanakları ve biçimli burnu tam makyaj markalarının aradığı kombinasyonu bir araya getiriyor. O gözlere her renk sürmeyi çekebilirsiniz, sırıtmaz. O ay yanaklara kat kat fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı ve allık sürebilirsiniz, hepsini kaldırır. O koca gözleri çevreleyen kirpiklere mavi rimel de sürebilirsiniz, yeşil de. Makyaj ürünleri markaları da bunu yıllardır bildiği için hep Ezgi Mola’yla çalışıyorlar. Peki makyaj yapmadığında görünümünü yadırgıyor muyuz? Evet, maalesef çok silik oluyor.

Tuba Büyüküstün

Türkiye’de güzelsen, güzelliğine de güveniyorsan, önce kendini uzun saçlı tanıtıp sonra hiç kimsenin beklemediği bir anda gidip o saçları kökünden keseceksin arkadaş. İşte o zaman güzelliğinden çok kendine güvenine hayran oluyor çünkü insanlar. Tuba Büyüküstün’ün saçlarını iki numara kestirmesinin arkasındaki neden bu değildi belki de ama yarattığı etki buydu. Doğuştan sürmeli gibi duran açık renk gözleri, bembeyaz cildi, kapkara kaşlarıyla makyaja ihtiyaç duymayan bir kadın Tuba Büyüküstün. Yurtdışında da büyük bir hayran kitlesi olan güzel sanatçı yılların cildi üzerinde oluşturacağı etkileri önlemek için şimdiden kolları sıvamış bile. Hücre yenileyici kürler ve serumlarla işi sağlama almış diye duyduk.

Ivana Sert

Hayır hep yapılan “bizimlasın” esprisini yapmayacağız. Onun yerine bu azimli kadının medyadaki yerini nasıl da sağlama aldığını anlatacağız. Sadece güzel değil aynı zamanda çok da akıllı bir kadın olan Ivana Sert, medyada onun gibi birine duyulan ihtiyacı çok iyi gözlemlemiş bizce. Evet çok güzel, evet çok zevkli ama bunu sadece sergilemesi yeterli değil. Onun yerine bir kompetan olarak neyin nasıl yapılması gerektiğini anlatarak herkesin saygısını kazandı. Makyajsız haline gelince, bizce çok güzel. Sizce herkese neyin yakışıp yakışmadığını söyleyen bir kadın makyajsız iyi görünmenin sırrını bilmiyor olabilir mi? Spor, bol su ve iyi uyku tabii ki.

Hande Erçel

Hande Erçel’in gençliğine kara kaşlarını ve kara gözlerini ekleyince, ortaya makyajsız bile çok güzel bir genç kız çıkıyor. Zaten bizim makyajsız halinden çok, Hande Erçel’in kilolu mu kilosuz mu halini konuşmamız gerekiyor bizce. “Güneş’in Kızları” adlı diziyle adından söz ettirmeye başladığında hafif balık etine kaçan görünümüyle herkesin beğenisini kazanmıştır Hande Erçel. Ancak ünlü bir markanın yüzü olup, özel bir gecede bir dans şov yaptığında hayatı değişti. O kadar çok alay ettiler ki kızcağızın fazla kilolarıyla, resmen hepsinin laflarını ağızlarına tıkamak için bir başladı zayıflamaya, durdurabilene aşk olsun. Fıstıktan da öte bir görünüme kavuşan Hande Erçel’in işin ucunu kaçırmadan zayıflamaya ara vermesini ümit ediyoruz.

Advertisement

Sinem Kobal

Sinem Kobal’ı tanıdığımız ilk yıldan beri hayatımızda neler değişti neler. Mevsimler değişti, trend olan ünlüler değişti, bazı ülkelerin sınırları bile değişti. Tüm bu değişimler içinde değişmeyen tek şey Sinem Kobal’ın görünümü oldu. Dümdüz saçlar, incecik vücut, koca yuvarlak gözler, pürüzsüz cilt. Saçlarını kısacık kestirenlere inat, Sinem Kobal güzel saçlarına hiç dokunmadı. Makyaj konusunda da asla abartıya kaçmayan güzel oyuncu Kenan İmirzalioğlu’yla evlendiğinden beri daha da güzelleştiğini düşünüyoruz. Ama dedik ya, hiç değişmeyen bir imajı var. Sadelikten yana olmayı tercih eden Sinem Kobal’ın makyajsız hali kimseyi şaşırtmıyor, yine güzel, hep güzel.

Hadise

Hadise adının anlamını dolu dolu yaşatan tam sansasyonel bir şarkıcı. Ne yapsa olay ne giyse olay olan Hadise’nin aradığı imajı bulamadığını düşünüyoruz. Görünümüyle o kadar çok oynuyor ki, makyajlı mı makyajsız mı diye sormadan önce, sarışın mı esmer mi daha iyi görünüyor diye sormamız gerekiyor mesela. Bazı kıyafet seçimleriyle olduğundan daha kilolu görünmesine de tepki veriyoruz: “senin belin ince değil, öyle puf puf balon etekler giymemelisin” demek istiyoruz. Makyajın her rengini, kaş kalınlığın her çeşidi denemiş olan Hadise’nin makyajsız halini tercih etmeye başlayabiliriz gibi. Zira doğal görünümü bazı makyaj seçimlerine oranla daha az ürkütücü görünüyor.

Jennifer Aniston

Bizim güzeller güzeli Rachel karakterimiz bu sene 50 yaşına girdi diye sakın moralinizi bozmayın. Zira Jennifer Aniston Holywood’da güzel ve genç kalmak için mevcut olan tüm nimetlerden yararlanıyor diyebiliriz. Tabii çocuk sahibi olmadığı için derdi tasası da yok, bu yüzden de sadece kendini sadece kendi güzelliğine adayabiliyor diyenler de çıkacaktır. Makyaj konusunda bugüne kadar asla aşırıya kaçmayan Jennifer Aniston her zaman doğal görünümlü makyajları tercih ettiği için, makyajı çıkardığında görünümünde çok bir şey değişmiyor. Ancak şu kalınlaştırdığı kaşları bizi çok rahatsız ediyor. Kim çıkardıysa şu “kalın ve koyu renk kaşlar daha genç gösteriyor” palavrasını, rica ediyoruz geri çekin bu söylemi. Nice güzel kadın sizin yüzünüzden korkunç kaşlara sahip.

Caitlyn Jenner

Kim Kardashian’ın üvey babası, Kendall Jenner’ın öz babası, eski olimpik atlet, 100 milyon dolarlık servetin sahibi. Eski adıyla Bruce Jenner yeni adıyla Caitlyn Jenner. Olaydan hiç haberiniz yoksa, kısa bir özet geçelim. Kardashian ailesinin hayatını televizyondan izleyenler 2015 yılında büyük bir şok yaşadılar. Ailenin babası hem ailesine hem de tüm dünyaya artık kadın olmak istediğini duyurdu. Sonra da gerekli ameliyatları oldu, gerekli resmi izinleri aldı ve mahkeme kararıyla adını da değiştirerek Bruce gitti, Caitlyn geldi. Bu dönüşümü de televizyon programıyla bölüm bölüm izletip servetine servet katmayı ihmal etmedi tabii. Caitlyn’in makyajsız halinin hala Bruce’tan izler taşıdığını görüyoruz ve aman Caitlyn ne olur kalıcı makyaj yaptır diyoruz.

Advertisement

SERİNİN İLK SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…

SERİNİN ÜÇÜNCÜ SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…


Leave A Reply