Üzere İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Üzere ile ilgili cümleler. Üzere kelimesi içeren “Üzere” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Üzere İle İlgili Cümleler

 1. *** Günümüzde araştırma, çıkarma, taşıma, işleme, pazarlama ve dağıtım da içinde olmak üzere petrol sektörünün bütün dallarında etkinlik gösterir.
 2. *** Kuzey Denizi, Nijerya ve Endonezya’da petrol ve doğal gaz alanında önemli varlıkları bulunan şirket, ürünlerini Phillips 66 adıyla başta Ortabatı’da olmak üzere ülke içinde ve dışında pazarlar.
 3. *** Zamanla ünlü bir okçu olarak tanınan Philoktetes, Troya Savaşı’na katılmak üzere yola çıkar.
 4. *** Gotlara ve Tuna boyundaki öbür kabilelere karşı sefer düzenledikten sonra 248’de kentin kuruluşunun 1000. yıldönümünü kutlamak üzere Roma’ya döndü.
 5. *** 1988’de, başta peynir ve öteki süt ürünleri olmak üzere gıda maddeleri üretimi ve pazarlamasında uzmanlaşmış Kraft Inc.’i de bünyesine kattı.
 6. *** 1527’de bütün manastır topraklarına el koydu ve yeni bir kilise örgütü kurmak üzere harekete geçti.
 7. *** Çin’le yürüttüğü ticarette üs olarak kullanmak üzere Vietnam’ın kuzeyini ele geçirmeyi amaçlayan Fransız tüccar Jean Dupuis, tam bu sırada Hanoi’ye saldırdı (1873).
 8. *** İlk Peugeot otomobili, ailenin iki ve dört tekerlekli velosipet üretmek üzere 1885’te kurdukları atölyede tasarlanmıştı.
 9. *** Hüsmen adında bir organizatör ve Sema adında bir mimarın çocukları olan Gökhan Tepe, 8 Şubat 1978 doğumlu ve hepinizin bildiği üzere kendisi müzisyen ve besteci.
 10. *** Perez Venezuela’nın ekonomik bağımsızlığını ve başta Latin Amerika ülkeleri olmak üzere Üçüncü Dünya’yla işbirliğini öne çıkaran bir dış politika izledi.
 11. *** Aşıklar düşlerinde genellikle pirleri Hızır Nebi, İlyas Nebi ve Kutub Nebi olmak üzere üç biçimde görürler.
 12. *** Sonuçta ülkedeki tüm yabancı petrol şirketleri ulusallaştırılarak petrol sanayisini yönlendirmek üzere Pemex kuruldu (1938).
 13. *** Daha da kurak alanlarda ya da dağlarda, yünlerinden yararlanılmak üzere koyun yetiştirilir.
 14. *** Valdez’de tankerlere yüklenen petrol, işlenmek üzere Batı ve Körfez kıyılarına gönderilir.
 15. *** Bazısı büyük boyutta olmak üzere pek çok Pâros biblosu üretilmiştir.
 16. *** Tesettür giyim modasında özellikle genç kesimin en çok tercih ettiği pantolonlar bol paça, dar paça, İspanyol paça olmak üzere farklı zevkte bayanların ihtiyacını karşılıyor.
 17. *** Ilıman iklimi ve zengin bitki örtüsüyle tanınan Baiae’de, Julius Caesar ile Neron’ unkiler de içinde olmak üzere birçok görkemli villa inşa edilmişti.
 18. *** Birçok yıldız katalogunu güncelleştiren Baily, Yer’in yoğunluğunu belirlemek üzere Henry Cavendish’in yapmış olduğu deneyleri tekrarladı, ayrıca Yer’in biçiminin elipsliğini ölçtü.


Leave A Reply