Yaz İçin Evde Kolay Detoks Suyu Tarifleri

0
Advertisement

Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karaciğer ve böbrekleriniz için faydalı detoks sularının tarifleri, detoks suyu hazırlama.

Yaz İçin Evde Kolay Detoks Suyu Tarifleri

Neden mağazada gördüğünüz ucuz “vitamin suları” nı satın alalım ki? Bu yaz detoks suyunuzu kolayca evde yapabilirsiniz. Ev yapımı detoks suları hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı, üstelik yapımı çok kolay.

Evde hazırlayacağınız detoks suları, karaciğeri temizlemeye ve böbreklerde stresi hafifletmeye yardımcı olan yararlı vitaminler ve minerallerle doludur. Bu sular ayrıca vücudu alkalize etmeye, toksinleri dışarı atmaya, cilt kalitesini artırmaya ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Suyunuzu meyve, salatalık ve otlarla karıştırmak, aynı zamanda daha fazla su içmenizi teşvik etmenin harika bir yoludur, bu da sağlığınızı iyileştirir ve vücudunuzun hücrelerini nemlendirmenize yardımcı olur.

Her zaman içeriğinizin organik ve böcek ilacı içermediğinden emin olun! Vücudunuzdaki daha az toksin, karaciğer ve böbreklerin bunları filtrelemek için daha az çalışması anlamına gelir. Çok fazla toksin tükettiğimizde, karaciğer ve böbrekler boğulur ve bu cilt sorunları, baş ağrıları, kan hastalıkları ve daha fazlası olarak ortaya çıkabilir.

Advertisement

Detoks Suları İçin Malzemeler:

Çilekli ve Naneli Detoks:

1/2 bardak doğranmış çilek
İnce dilimlenmiş 1 portakal
2-4 dal Nane

Salatalık Limon Ahududu Detoksu:

1/2 bardak ince dilimlenmiş salatalık (yarım ay şeklinde)
Yarım ay şeklinde dilimlenmiş 1 adet mümkünse misket limonu
1/2 bardak taze ahududu

Greyfurt salatalık ile göbek eritme:

1/2 bardak ince dilimlenmiş salatalık (yarım ay şekli)
Yarım ay şeklinde dilimlenmiş yarım greyfurt

Advertisement

Yabanmersini Narenciye Antioksidanı:

1/2 bardak taze yaban mersini
İnce dilimlenmiş 1 portakal

Yapılışları:

Yukarıdaki her kombinasyon için, malzemeleri 1 litre suya suya koyun ve her birini 30 dakika, 1 saat kadar bekletin. Alternatif olarak, bu karışımlar bir gece önce yapılabilir ve bir sonraki güne daha iyi lezzet elde edilmiş olur.


Leave A Reply