Yeni Yıl Pano Çalışmaları, Örnekleri, Yeni Yıl (Yılbaşı) Okul Pano Etkinlikleri

0
Advertisement

Yeni Yıl ile ilgili pano çalışması için kullanılabilecek görselleri, örnek pano çalışmaları. Yeni Yıl pano resimleri.

Yeni Yıl Pano Çalışmaları – Örnekleri

YENİ YIL GÜZELDİR

Aralık ayının ikinci yarısı bir hareketlilik, bir heyecan başlar şehirlerde. Alışveriş merkezleri yeni yıl ışıkları ile donanır, yılbaşı ağaçları süslenir, insanlar yeni yılda sevdiklerine alacakları hediyelerin telaşına düşerler. Peki nedir bu günleri özellikle 31 Aralık gecesini bu kadar özel kılan?

31 Aralık da aslında her gün gibi bir gündür. Akşam güneş batar ve ertesi gün 1 Ocakta tekrar doğar. Ama bu yeni doğan güneşin, yeni gelen sabahın bir özelliği vardır. 1 Ocak yılın ilk günüdür.

Advertisement

Güneşin etrafında bir tam turunu tamamlayan dünyamız tekrar başladığı noktada bulmuştur kendisini. 365 gün sonunda eskiyen yıl yerini yeni yıla bırakarak, takvimlerde yeni yıl yerini almıştır. İşte yeni başlangıçlar için güzel bir fırsat.

Yeni yıl için hepimiz yeni yeni kararlar veririz. Bu yıl daha çok çalışacağım, spora başlayacağım, daha iyi bir insan olacağım hatta rejime başlayacağım diyen birilerini mutlaka duymuşsunuzdur.

Aslında bu gibi kararlar almak için bir vesiledir yeni bir yıla başlamak. Üstelik yeni gelen yılla birlikte ümitlerimiz, beklentilerimiz de artar. Hayata bir mola verip, yeniden başlamak için güzel bir şans yakalarız.

31 Aralık akşamı saat tam 12 de yeni yıla merhaba derken insanların gözlerinde umut ışıkları belirir. Hediyeler, güzel sofralar ve eğlenmek, birbirimizi kutlayıp, hatırlamak için zaman ayırırız. Eski yılın yanlışları bir kenara bırakılır ve yeni yılda bunların olmaması umut edilir.

Advertisement

 Bana göre sırf bu duyguları yaşattığı, ümit verdiği için sevilmeyi hak eder ışıl ışıl yılbaşı geceleri. O yüzden özeldir, güzeldir. Dilerim ki bu yeni yılda da umutla dolsun yürekler ve hiç ağlamasın güzel gözler.

Yılbaşı Yıldız Kurabiyeleri

Kullanılacak Malzemeler:

  • 3 / 4 su bardağı tereyağı, yumuşatılmış
  • 1 su bardağı beyaz şeker
  • 2 yumurta
  • 1 çay kaşığı vanilya özü
  • 2,5 su bardağı un
  • Kabartma tozu
  • 1 / 4 çay kaşığı tuz
  • 6 yemek kaşığı çilek reçeli
  • 1 / 4 fincan yeşil dekoratör şeker (isteğe bağlı)

Büyük bir kasede tereyağı ve şekeri iyice çırpın. Yavaş yavaş yumurta ve vanilyayı ekleyin. İyice karıştırın. Un, kabartma tozu ve tuzu birlikte eleyin.

Tereyağı karışımı içine un karışımı iyice karışana kadar karıştırın. Hazırladığınız hamuru üç saat buzdolabında bekletin. Fırınınızı önceden 175 dereceye ısıtın. Fırın tepsinizi yağlayın.

Unlu bir yüzey üzerinde hamurunuzu yoğurun ve kurabiyelerin büyüklüğünde açın. Kurabiyeler için bir küçük bir de büyük boyda yıldız şeklinde kurabiye kalıbına ihtiyacımız olacak.

Advertisement

Büyük kalıplarda yıldız şeklinde kurabiyeleri kesin. Hazırladığınız yıldızların yarısını da ortadan ikinci yıldız kalıpları ile kesin ve içlerini yıldız şeklinde çıkartın. Ortası dolu olan kurabiyelerin üzerine boş olanları yerleştirin.

Önceden ısıtılmış fırında 6 -8 dakika kadar iki katlı kurabiyelerinizi pişirin.

Kurabiyeler fırından çıkınca ortalarında küçük yıldız boşluklara çay kaşığı çilek reçeli dökün. Kenarlarını da isteğe bağlı olarak şekerlerle dekore edebilirsiniz.


Leave A Reply