Zafer Bayramı Mesajları

0
Advertisement

30 Ağustos Zafer Bayramı için kullanabileceğiniz Zafer Bayramı mesajlarının yer aldığı sayfamız. En güzel Zafer Bayramı mesajları.

30 Ağustos Resimli Facebook Mesajları

30 Agustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer, sanlı milletimizin essiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıstır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliginde kazanılan ve Kurtulus Savasımızın basarıya ulasmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin istiklal ve hürriyet askı; kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlıgı vardır.

Türkiye Orduları bir devir kapatmıstır. simdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgecilmez bir receteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya icin özgürlük ve bagımsızlık sancagıdır. (Mahatma Ghandi)

Türk Neferi kacmaz, kacmak nedir bilmez. Eger Türk Neferinin kactıgını görmüsseniz, derhal kabul etmelidir ki onun basında bulunan en büyük kumandan kacmıstır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Advertisement

30 Agustos Zafer Bayramı, Zafer benimdir diyebilenindir. Basarı ise, Basaracagım diye baslayarak sonunda basardım diyebilenindir.

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Basarı ise, “Basaracagım” diye baslayarak sonunda “Basardım” diyebilenindir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliginde, Türk Milleti ve ordusuyla gerceklestirilen Büyük Taarruz aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldıgı zaferdir. Bugün, bagımsız bir devlet catısı altında yasayanlar olarak hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armagan edenlere cok sey borcluyuz. Bagımsızlıgımızı ve bir devlet olmamızı saglayan 30 Agustos Zafer’ini bize armagan eden Ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaslarına, Kahraman Ordumuza, sükranlarımızı sunuyor.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 88. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettigi zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Advertisement

Ulusumuzun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdigi Milli Mücadele sürecinin en büyük adımı Büyük Taarruz Zaferinin 88. yılını kutluyor, basta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadasları ile vatanı ugruna canlarını feda eden aziz sehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz”

Bu büyük zaferin 88. yıl dönümünde, basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadasları ile vatanı ugruna canlarını feda eden aziz sehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Dönemin sartları icerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karsısında kazanılan Baskomutanlık Savası ile milletimiz; birlik ve beraberliginden, hürriyet ve istiklalinden en zor kosullarda dahi vazgecmeyecegini adeta tüm dünyaya haykırmıstır.

Hakiki zafer, muharebe meydanlarından muvaffak olmak degil, asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin menabilni kuvvetlendirmek, milleti yükseltmektir.

Advertisement

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
Herkesin 30 Agustos zafer bayramı kutlu. Basta M.Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bagımsızlıgı icin savasıp can veren bütün sehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Ruhları sad mekânları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.

Gencler! Gelecege güvenimizi güclendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta oldugunuz egitimle, bilgi ile insanlıkta üstünlügün, yurt sevgisinin, düsünce özgürlügünün en degerli örnegi olacaksınız. Ey yükselen yeni kusak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yasatacak sizlersiniz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Memleketimizi esir etmek isteyen düsmanları behemehal maglûp edecegimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıstır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Milletimiz davranıslarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdigi icin basarılı olmustur. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Advertisement

Milletce sahip oldugumuz vatan sevgisi ve hürriyet askı, dün oldugu gibi bugün de Mehmetcigimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve suur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Ne biz ne de her kıtada yasamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki, kendileri icin hazırlanan tabutu yayılmacıların basına gecirmislerdir. simdi Dünyada baslarına tabutlar gecirilecek baskaları da benzer sonuclara hazırlanmalıdırlar. (M. Ali Cinnah)

Zaferlerle dolu Türk tarihinde, bu yıl 88. yıldönümünü kutladıgımız 30 Agustos 1922, “canakkale’den Sakarya’ya uzanan kahramanlık destanının Zaferle taclandırıldıgı tarihtir.

Ulusumuzun, 30 Agustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin 88. yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Ulu Önder Atatürk’ü, tüm sehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.”

Advertisement

Vatan topragımızın düsman isgalinden kurtulusunu ve ulusumuzun bagımsızlıgını müjdeleyen 30 Agustos Zaferi’nin 90. yıldönümünü milletce birlik ve beraberlik icerisinde; büyük bir gurur ve coskuyla kutluyoruz.

Tuna Nehri’nin serin kıyılarında aldıgı abdestin namazını, Afika’nın kızgın cöllerinde eda eden bir milletin cocukları olarak 30 Agustos Zafer Bayramınızı kutlarım.

Tanrı Dagı’ndan, Nur Dagı’na uzanan bu kutsal yolda mübarek kanlarıyla Bedir’den canakkale’ye kadar iman ve hürriyet askıyla yasayan milletimin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Anadolu zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet oldugunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Advertisement

Bence, bir millette serefin, haysiyetin, namusun ve insanlıgın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin hürriyet ve istiklâline sahip olmasıyla kaimdir.

Bizlere bagımsızlıgımızı armagan eden Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadasları sehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 Agustos Zafer Bayramı’nı en icten dileklerimle kutluyorum.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmus bir milletiz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Advertisement

Leave A Reply