24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon

0
Advertisement

4 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile yazılmış öğretmenler üzerine güzel bir yazı / kompozisyon. En güzel öğretmenler günü yazısı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon

24 Kasım Öğretmenler Günü Hakkında Kompozisyon

Bugün gerçekten inanılmaz heyecanlıyım. Kalbim kıpır kıpır yerinde duramıyor resmen… Sabah oldukça erkenden kalkıp gidip aldığım çiçekler ellerimde ve bu dünyada en çok sevdiğim kişilerden birine bu güzel çiçekleri vermek üzereyim…

Onun o hep şefkatli güler yüzünü, o beni hep sakinleştiren ve dikkatimi ona vermemi sağlayan sesi… Onu ilk gördüğüm günden beridir ki o hep öyle ve sanırım hep öyle kalacak. Bizler için her seferinde doğruları düşünen bize doğruları gösteren, bizi aklın ve bilimin yoluna sokmak için seslenen o güzel sesi hep kulaklarımda. O kim mi…Tabi ki benim bir tanecik canım öğretmenim. Benim için dünyanın en fedakar insanlarından birisi. Onu o kadar çok seviyorum ki inanılmaz.

Bana okumayı yazmayı öğreterek insanoğlunun binlerce yılda biriktirdiği bilgi dağarcığına ulaşmamı sağlayan, benim kişiliğimin oturmasını sağlayan, beni bir birey haline getiren canım öğretmenim seni o kadar çok seviyorum ki… Düşünüyorum da sen olmasaydın halim ne olurdu. Aynı binlerce yıllık insanlık tarihinde olduğu gibi insanlar onlara yol gösteren ve öğreten kişiler olmasaydı neler olurdu. Sadece içgüdüleri ile hareket eden basit birer canlıdan öteye geçebilir miydik acaba? Düşünmek ve düşünmenin sonunda icraata geçmek bir şeyler başarmayı öğretmenler olmasaydı nasıl başarabilecektik. istisnai bir kaç bilim insanı haricinde hangi mucit, kaşif, ressam, sanatçı bir öğretemenin elinden geçmemiş ki?

Advertisement

Şimdi ona gidiyorum. Atatürk’ün bizler için çizdiği yoldan gitmemi sağlayan, kendimi bir birey olarak hissetmemi sağlayan, toplumu eğiten o özel kişiyi çok seviyorum. Ona sadece çiçekler vermek, ellerini öpmek ise yetmiyor. Onun istediği gibi bir insan olmak en büyük hayalim. Sadece ülkeme değil tüm insanlığa hizmet edecek bir şeyler yapmak için yanıp tutuşuyorum.

Seni çok seviyorum öğretmenim. Öğretmenler günün kutlu olsun.


Leave A Reply