Akrep Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Akrep Hangi Burçlarla Anlaşır?

0

Akrep burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Akrep burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

AKREP İLE KOÇ

Bir ailede iki tane baş olmayacağı ne kadar doğru ise, bu beraberlik de o kadar zordur ve ideal bir beraberlik sayılmaz. Her iki burç da Mars gezegeni tarafından yönetilir. Mars gezegeni savaşı, gücü ve cesareti temsil eden bir gezegendir. Her iki taraf da savaşçı özellikler göstereceğinden horoskoplarında uygun görünümler olmadıkça aynı tutkular ve doğal itilimler aralarında sorunlar çıkartacaktır. Cinsellik bu ilişkide önemlidir. Kartlarını açık oynamayı seven Koç ile, duygularını ve mahremiyetini gizli tutmaktan hoşlanan Akrep bir süre sonra çatışabilir. Koç, Akrep’in gizli saklı işlere yöneldiğini düşünerek kıskançlıkla onu kısıtlamaya başlar. Akrep ise herkese karşı rahat ve girişken davranan Koç’u değiştirmek ve sadece onu sevmesi için manipüle etmeye çalışacaktır. Çalışmalar buradan kaynaklanır. Akrep Koç’a seks açısından hayranlık beslerse ve bu sürerse, aralarındaki beraberliğin devam etmemesi için bir neden yoktur ama bu gemiyi ilk terk etmek isteyen Koç olacaktır.

AKREP İLE BOĞA

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Her iki burç da sekse düşkündür ve tanıştıkları ilk anda o çekimi birbirlerinde hissederler. Boğa burcu aşkta ve cinsellikte daha dünyevi ve beş duyusuna hitap eden bir birliktelikten hoşlanır. Temas etmek, dokunmak ve tensel zevkin farkına varmak onun için önemlidir. Akrep ise, aşkta ve cinsellikte derine gitmek, ruhsal olarak bütünleşmek ve partneriyle bunu hissetmek isteyecektir. Akrep burcu, ilk başta harika bir cinsellikle Boğa burcuna istediğini verir ama bir süre sonra Boğa’nın kendisine göre yüzeysel olduğunu fark edip, kendini geri çekebilir. Bu da Boğa’nın kıskançlık yapmasına neden olacaktır. Her iki burç da oldukça yoğun duygulara sahiptir ve kıskançtır. Boğa, Akrep’in güvenini her zaman yüksek tutmak zorundadır. En ufak bir hatada Akrep’in zehirli iğnesi onun için hazırdır.

AKREP İLE İKİZLER

Bir hava ve su elementi ilişkisi hava grubu açısından kısıtlayıcı olabilir. Her zaman konulara mantıkla ve çözümcül bir şekilde yaklaşan Merkür insanı, Plüton insanının mahremiyeti bu kadar önemsemesini anlayamaz. İkizler insanı paylaşımcıdır, yaşadığı her tür olayı, her tür duyguyu paylaşmaktan yanadır. Pek paylaşmayı sevmeyen Akrep için bu durum çekilmez olabilir. Bir de cinsellik yönünden bakarsak, seks yönünden ikizler Akrep’in isteklerini gerçekleştirmekte çok sade ve mütevazı kalır, ikizler sekse akıl yönüyle yaklaşırken, Akrep olaya fiziksel açıdan bakar. Kıskanç ve mülkiyetçi Akrep mizacı sonunda İkizler’in serbestlik meyli karşısında çaresiz kalacaktır. Bazı ilişkiler yürürken bazıları bomba gibi patlayacaktır. Akrep’in istekleri, Merkür etkisindeki İkizler için oldukça aşırı olabilir. Bu ikilinin birbirlerinden öğrenecek çok şeyi vardır. Bu yüzden isterlerse ilişkilerini iyi bir noktaya taşıyabilirler.

AKREP İLE YENGEÇ

Her ikisi de su elementinde olan bu ikili çok iyi anlaşır. Bir taraf öncü, başlatmayı sever, diğer tarafsa o başlatılan şeyi korumak ve sabit bir hale getirmek için elinden geleni yapar. Her iki taraf için de mahremiyet ve gizem önemlidir. Buyurgan ve biraz da duygularını çok fazla hissederek yaşayan Akrep, ağzı sıkı ve evine düşkün Yengeç için iyi bir eş olabilir. Her iki taraf da kıskançtır ama Akrep’in cinselliğe aşırı düşkün olması, Yengeç’in ona olan güvensizliğini tetikleyebilir. Yine de Akrep Yengeç’in huysuzluğunu iyi idare edebilir. Sonuç olarak Yengeç ve Akrep beraberliğinden ideal bir ilişki ortaya çıkabilir. Bu ilişkide her şey duygulara hükmettiğinden, ayın hareketleri, iniş çıkışları Yengeç’in hareketlerini ve ilişkiye bakış açısını etkileyebilir. Bu ilişkiyi genelde bitiren taraf Yengeç olur. Yengeç burcu artık Akrep ile yapamayacağını anladığında, Akrep burcuna fırsat vermeden gidebilir. Bu yüzden Akrep arada Yengeç’in ilişkiye hangi noktadan baktığını kontrol etmelidir. Genelde bu ilişki iyi bir ilişkidir.

AKREP İLE ASLAN

Bu iki sabit nitelikteki beraberlik, değişkenliği az ve inatçılık kapasitesi yüksek bir beraberlik olabilir. Aslında iki taraf da tutkulu, iki taraf da duygularıyla hareket eden, iki taraf da duygu gösterişlerini seven burçlardır. Aslan kadını ve Akrep erkeği söz konusu ise uyum çoğalır. Aslan kadınının gösterişi, Akrep erkeğinin cinsel isteğini ateşler. Tam tersi durumda, Akrep kadını Aslan erkeğinden çok fazla şey bekleyecektir. En azından sadece ona ait olmasını, ilişkilerini daha mahrem yaşamaları gerektiğini düşünecektir. Yani çatışmalarının kökeninde kıskançlık başrolde olacaktır. Bu ikilideki sorun her iki tarafında kendi söylediğinde ısrar etmesi olabilir. Bir de Aslan burcu her şeyi açık yaşamayı sever, Akrep ise gizlilikten yanadır. Akrep burcu her şeyde olduğu gibi sevgiyi de sadece kendisine saklamak isteyebilir. Su ateşi söndürür, bu yüzden bu ilişkide Aslan burcu bazı karakter özelliklerinden vazgeçecektir, ister isteyerek, ister istemeyerek.

AKREP İLE BAŞAK

Bu toprak ve su ikilisi, en uyumlu ve en verimli beraberliklerdendir. Akrep burcu gizemli ve derin zekasıyla Başak burcunun dikkatini çekmeyi kolay başarır. Akrep erkeği verdiği bilgilerle, esrarengiz tavırlarla Başak kadınının beyninin içine kolay girer. Tam tersi durumdaysa Başak erkeği, Akrep’in bu güçlü kişiliğinden etkilenmiş olsa bile, ilişki içine girip girmemekte tereddüt edebilir. Zira bu kadını elinde tutacağına dair güveni düşüktür. Bu yüzden Akrep erkeği, Başak kadını olarak bu ilişki daha dengeli ve kusursuzdur. Bu ikili genellikle toplumun ortak hayranlığını çeker. Gururu yüksek olan Akrep burçları, Başak’ın eleştiri mekanizmasıyla derinden yaralanmadığı müddetçe bu ikili çok iyi bir şekilde anlaşırlar. Akrep’in sorun çözme yeteneği Başak’ın başını döndürür. Başak’ın pratikliği ve iş bilirliği de Akrep in işine yarar. Akrep burcu kıskançlık ve baskı uygulamazsa bu ilişki daha uzun soluklu olabilir.

AKREP İLE TERAZİ

Biri hava, diğeri su olan bu kombinasyon aslında biraz farklı ve değişik bir kombinasyondur. Yan yana olan burçlar aslında birbirleriyle anlaşamazlar ama bir yandan da iyi anlaşma potansiyeline sahiptirler. Bu iki burç arasında sempatik bir çekicilik mevcuttur. Akrep burcu, Terazi’nin güzelliği ve dürüstlüğü karşısında kolay etkilenebilir. Kendi değer yargılarını, Terazi burcunun davranışları ve inceliğiyle değiştirmek isteyebilir. Yine de bu ilişkide buyuran taraf, isteyen ve devamlı talep eden taraf Akrep burcu olacaktır. Terazi’nin yönlenebilmesi, bazı şeyleri tereddütsüz kabul etmesi, Akrep burcu için önemli bir artıdır. Terazi burcu da, Akrep’te hayran olduğu tüm meziyetleri bulur. Akrep’in cinselliğe olan düşkünlüğü, her iki tarafı güzel bir cinsellikle tanıştırabilir. Buradaki tek sorun, fazla havai ve sosyal olan Terazi’nin, Akrep’in taleplerinden ve kıskançlığından sıkılması olabilir. Akrep oldukça gururludur, Terazi burcu onu kırarsa, bir daha tamir olması kolay olmaz.

AKREP İLE AKREP

Bu ikili aslında birbirleriyle çok iyi anlaşır. Buyurgan, yapıcı ve kıskanç mizaçlarını birbirlerine karşı anlayışla kullanabilirler. Hangi durumlarda bozulduklarını ve ne hissettiklerini gayet güzel bir şekilde anlayabilirler. Her ikisi de doğa sevgisi ile doludur ve birbirlerinde, aradıkları her şeyi bulmuş sayılırlar. İçlerinden biri ötekinin mizacını anlamaz veya kıskançlığını körükleyecek olursa, gerçek fırtına o zaman kopar. Bu ikiliden müthiş bir beraberlik çıkabilir. Bu beraberlikte cinsellik çok önemlidir. Akrepler tensel temastan çok ruhsal temasa önem verirler. Bu ilişki de bu özelliği de keşfedebilirler. Buradaki tek sorun tüm aynı özellikteki ilişkilerde olduğu gibi birbirlerinden çabuk sıkılmak ve ilişkinin tekdüzeliğe doğru gitmesi olabilir, onun dışında bu beraberlik oldukça verimlidir.

AKREP İLE YAY

Bu su ve ateş ikilisi aslında birbirlerinden çok hoşlanır. Her zaman olduğu gibi ulaşamadığı zaman daha fazla arzulayan ve isteyen Akrep burcu, Yay’ın ele avuca gelmez, rahat tavırlarıyla ilk yüzleştiğinde onun tavrına ve tarzına bayılacaktır. Ama Akrep burcu bir yandan da hep izler, takip eder ve karşı taraf hakkında bilgi toplar. Buyurgan Akrep, Yay ortaklığını peşinden sürüklemekte sorunla karşılacaktır. Özgürlük aşığı Yay, Akrep karakterindeki tüm kötü tarafları muhakkak ortaya serdirtecektir. Kuşku ve güvensizlik havası derhal ortama yayılacaktır, bu da Yay için fazladır. Böyle bir durumda özgürlüğünü her şeyin üstünde tutan Yay burcu ona anlamsız gelen ilişkiden hemen uzaklaşmak isteyebilir. Cinsellikte iyi anlaşsalar bile, Akrep her defasında bu ilişkide Yay’dan daha fazla bir şey isteyebilir.

AKREP İLE OĞLAK

Bu su ve toprak kombinasyonu aslında faydalı ve keyifli bir beraberlik olabilir; tabii bir tarafın buna izin vermesi koşuluyla. Su, toprağı besler ve sulandırır. Oğlak’ın katılığını, Akrep burcunun derine giden, çözümcü yanlan bir şekilde yumuşatacaktır. Güçlü ve sağlam Akrep kişiliği, Oğlak’ın önemli bir karar alırken son sözü söylemek istemesi karşısında uyuşmazlığa düşecektir. Oğlak, değişik espri anlayışıyla, engellerle karşılaştığında anlaşılmaz olur ve Akrep, bunun sonucunda buyurganlığını daha da arttırabilir. İnat bu ilişkide tek çıkmaz olabilir. Bu ilişkide tek geçerli yol Akrep kadın, Oğlak erkek olduğunda geçerlidir. O zaman çok fazla müdahale etmek istemeyecek olan Akrep kadını, Oğlak’ın aile hayatları için alacağı kararları destekler. Aslında bu ikilinin hayat amaçları aynıysa birbirlerini çok iyi bir şekilde desteklerler. Akrep ihtiraslıdır, gözü yukarılardadır, Oğlak da çok çalışmayı sever ve sorumluluklardan kaçmaz ve o da her şeyin en iyisini ister. İşte bu noktada birbirlerine oldukça faydalı olabilir ve bir ömür bu amaçla birbirlerine saygıyla yaklaşabilirler.

AKREP İLE KOVA

Bir su ve hava ilişkisi gazlı içeceğe benzer. İçimi ilk başta keyiflidir ama sonradan gaz yapabilir, bünyeye ağır gelebilir. Kova burcu hümanist ve diğer insanlar için bir şeyler yapmak isteyen bir burçtur. İlk başlarda Kova burcunun bu insancıl yaklaşımları Akrep’in hoşuna gitse bile, Akrep sevdiği insanı başkalarıyla paylaşmak istemeyecek ve Kova’yı kısıtlamaya başlayacaktır. Kova’nın ev dışında, Akrep’in ayak uydurmasını gerektirecek çok çeşitli merakları vardır. Bu beraberlik sonunda bir sinir savaşıyla sona erebilir. Kova, katı Akrep karakteri için çok fazla sağı solu belli olmayan birisidir. Bir de her iki taraf sabittir. Akrep duyguları biriktirir, Kova bilgi biriktirir. Bilgiler her zaman duyguların önündedir ve bu Akrep burcunu Çıldırtabilir çünkü duyguları ve hissettikleri Akrep’in her şeyini belirler. Cinsellikte deneysel yaklaşımlarla değişik ve farklı tatlar alınsa da bu ilişki eninde sonunda bir yerlerden patlak verebilir. Değişim ve ayak uydurma bu ilişkiyi uzatabilir.

AKREP İLE BALIK

Bu iki su beraberliği ideal bir beraberlik sayılabilir. Bu beraberlikte aşk, tutku ve romantizm önemlidir. Akrep, zarif ve etkili Balık’tan çok etkilenir. Balık burcu da Akrep’in çözüm yeteneğine ve büyüleyici bakışlarına takılı kalacaktır. Balıklar’ın evinin dışındaki meraklarının su yüzeyine çıkması ve değişken olmasına kadar bu ilişki çok iyi gider. Bu noktadan itibaren Akrep irkilmeye başlar. Karşı tarafı yönlendirmeye niyetlenir. Baskın yönlerini kullanmak ister. Yönlendirilmeye müsait olan Balıklar, bunu ilk başlarda fark etmeyebilirler ama bir müddet sonra Balık pasif direnişle veya daha istekli olarak bu ilişkiye devam edebilir. Zayıf olan taraf ilgisini kaybedince ortaklık çatırdayacaktır. Bu ilişkide Akrep erkek taraf, Balık kadın taraf olursa ilişki daha mutlu ve huzurlu olabilir. Tam tersi durumda Balık erkeği, Akrep kadını için fazlasıyla havai ve yetersiz kalacaktır, özellikle yönetimi ele almak konusunda.


Leave A Reply