Albatros Hakkında Bilgi ve Albatros Resimleri

0

Albatros deniz kuşları hakkında bilgiler. Albatrosların türü tehlike altında mıdır? Bunun sebebi nedir? Albators deniz kuşunun özellikleri nelerdir?

albatros

albatros

Albatroslar biyolojik Diomedeidae biyolojik ailesine ait büyük deniz kuşlarıdır. Güney Okyanusu ve Kuzey Pasifik Okyanusu bölgesinde yaşıyorlar. Kuzey Atlantik bölgesinde bulunmazlar, ancak orada yaşadıklarını gösteren fosilleri bulunur. Dört ana albatros türü vardır: Büyük Albatroslar, Kuzey Pasifik Albatrosları, Mollymawks ve Kurumlu Albatroslar. Bunlar, Dünya Koruma Birliği (ICUN) tarafından belirlenen yirmi bir türe ayrılmaktadır.
albatros
Büyük Albatroslar uçan kuşların en büyüğü arasındadır. Tüm albatroslar uçuşlarında çok iyidir, yaşamlarının çoğunu havada geçirirler. Kalamar, balık ve krili yerler. Albatroslar, yuvalarını çoğunlukla adalarda ve genellikle diğer kuşların yuvalarının yakınında yapmak için karaya çıkarlar.
albatros
Yirmi bir albatros türünün 19’u tehlike altındadır. Bunun nedeni, fareler ve kediler gibi hayvanların yumurtalarına, civcivlerine ve bazen de yetişkin kuşlara saldırmasıdır. Plastik atık ve yağ dökülmesi gibi okyanusların kirlenmesi de albatrosları öldürür. Bazen fazla avlanma nedeniyle yemek için yeterli balık olmayabilir. Albatrosların nesli tükenme tehlikesinin temel nedeni, birçok albatrosun balık yakalamak için yemlenmiş kancalara takılmasına neden olan uzun avcılık balıkçılıktır. Bu, kuşların boğulmasına neden olur.

Albatros Resimleri

albatros

albatros

albatros

albatros

albatros

albatros

albatros

albatros


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?