alg.exe ve alcmtr.exe Nedir? Bu Dosya Ne İşe Yarar? Zararlı mıdır?

0
Advertisement

alg.exe, alcmtr.exe nedir? alg.exe ve alcmtr.exe dosyası hakkında ayrıntı bilgi. alg.exe, alcmtr.exe dosya virüs, trojan yada spyware midir? Zararlı mıdır? Silinmesi gereken bir dosya mı?

Bilgisayar Dosyası

Kaynak : Pixabay

alg.exe nedir?

alg.exe sisteminiz için kesinlikle bulunması gereken bir uygulamadır. RTSP, BitTorrent,SIP ve FTP gibi şstemci işlemlerinde UDP bağlantı noktaları ile iletişim kurmaya olanak sağlar. alg.exe dosyasının yokluğunda güvenlik protokolleri çalışmaz ve güvenlik duvarı üzerinde çok sayıda güvenlik açığı oluşturacak bağlantı noktası oluşacaktır.

Tavsiye : Kesinlikle silinmemesi gereken bir sistem dosyasıdır. Trojan ve ya spyware değildir. Ancak sistemizinde bir problem yaratıyorsa profesyonel destek almanız gerekebilir.

Yazılımcı : Microsoft Corp.
İsim : Application Layer Gateway Service
Konum :
Uygulama : Microsoft Windows Operating System
Risk : 0 / 5

alcmtr.exe nedir?

alcmtr.exe Realtek AC97 ses donanmı yanında yüklü olan ve izleme işlemini gerçekleştiren bir dosyadır. Sorun yaratılmadıkça kaldırılması anlamsızdır.

Tavsiye : alcmtr.exe bir trojan, spyware ve ya farklı tarz bir virüs ve ya zararlı bir dosya değildir. Sistem için çok da gerekli değildir ancak yine de kaldırılmaması tavsiye edilir.

Advertisement

Yazılımcı : Realtek
İsim : Realtek Event Monitor
Konum :
Uygulama : Realtek Multimedia

.Exe dosyalar nedir?

.exe, Microsoft Windows için yürütülebilir bir dosyayı (bir bilgisayar programının ana yürütme noktası) belirten yaygın bir dosya adı uzantısıdır.

.exe uzantılı bir dosya tarafından kullanılabilecek çok sayıda dosya biçimi vardır:

DOS

Ana madde: DOS MZ yürütülebilir dosyası
16-bit DOS MZ yürütülebilir dosyası
Orijinal DOS yürütülebilir dosya biçimi. Bu formatlar, ASCII’de dosyanın başındaki “MZ” harfleriyle tanımlanabilir. Sonraki tüm biçimlerde bir MZ DOS saplama başlığı bulunur.
16-bit Yeni Yürütülebilir Dosya
Çoklu görev MS-DOS 4.0 ile tanıtılan ve ayrıca 16-bit OS/2 ve Windows tarafından kullanılan NE, ASCII’de “NE” ile tanımlanabilir.

OS/2

32-bit Doğrusal Yürütülebilir Dosya
OS/2 2.0 ile tanıtılan bunlar, ASCII’deki “LX” ile tanımlanabilir. Bunlar yalnızca OS/2 2.0 ve üstü tarafından çalıştırılabilir. Ayrıca bazı DOS genişleticiler tarafından da kullanılırlar.
Karışık 16/32-bit Doğrusal Yürütülebilir Dosya
OS/2 2.0 ile tanıtılan bunlar, ASCII’deki “LE” ile tanımlanabilir. Bu biçim, Windows 3.x, OS/2 ve Windows 9x altında VxD sürücüleri için kullanılır; bazı DOS genişleticiler tarafından da kullanılır.

Advertisement


Leave A Reply