Avokado Nasıl Yenir ve Avokado Faydaları

0

Armut görünümlü tropikal bir meyve olan Avokado nasıl tüketilir nasıl yenir ayrıca avokado meyvesinin faydaları yararları hakkında bilgi.

Avakado Nasıl Yenir ve Avakado Faydaları

Avokado Nasıl Yenir ve Avokado Faydaları

Avokadonun ülkemizde bilinilirliği ve marketlerde yaygın olarak satışının geçmişi çok uzun değildir. Öncelikle avokadolar tek tek satılır ve marketlerden alacağınız avokadoları eve getirdiğinizde hemen yememenizi tavsiye ederiz. Biraz bekletin bir miktar daha bekleyerek avokadolar olgunlaşsınlar.

Olgunlaşan avokadolar yumuşarlar. Yumuşamış olan avokadoyu diklemesine bir bıçak yardımı ile ikiye bölün. Avokadonun kabuğunu sakın yemeyin bir kaşık yardımı ile içini oyarak yiyebilir ya da elma dilimler gibi dilimleyip yine sadece içini yiyerek sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Avokadonun Faydaları

Avokadonun enerji değeri oldukça yüksektir. Özellikle diyet yapanların bu meyveyi yerken dikkatli olmaları gerekmektedir. Ayrıca avokado yağ ve protein açısından muazzam bir şekilde zengindir.

Avokadoda en fazla E vitamini ve A vitamini yer almaktadır. B grubuna dahilolan vitaminlerden de içerisinde bulunur. Ayrıca zengin bir potasyum minerali kaynağıdır.

Avokadonun belki de en güzel özelliği cildi yenilemesidir. Ayrıca yaraların hızlı iyileşmesi ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği de bilinmektedir.

Avokadonun kansere karşı koruyucu olan meyveler içerisinde bulunudğu ve özellikle dama sağlığımız açısından yararları pek bir fazladır. Kabızlık şikayeti çekenlere de yardımcı olan avokado aynı zamanda kolestrolün yükselmesini de önleyen bir gıdadır.

Son olarak avokadonun anti-aging özelliği bulunmaktadır. Yani yaşlılığa yol açabilecek zararlı maddeleri yok ederek vücuttan atar.


Leave A Reply