Cilt Lekeleri İçin Yüz Maskesi

0

Cilt lekeleri için yüz maskesi. Sivilce türleri hakkında bilgiler. Cilt lekeleri için yapılan maskeler hakkında bilgiler.

Hemen hemen herkesin sorunu olan sivilceler ergenlik döneminde daha sık görülmektedir. Yanlış yok etme işlemleri sonucunda ciltlerde hasar kalabilmekte, kötü görüntüler yok edilememektedir. Vücudumuz derilerde meydana gelen hasarı önlemek için gerekenden fazla kolajen ürettiği zaman cilt yüzeyinde birikmeye yol açmaktadır. Bu izler de hızla meydana gelmektedir. İyileşme sürecinde vücudun kolajen miktarını ayarlaması önem taşımaktadır. Yumuşak yapıda, kırmızı ve pembe renkte şişlikler meydana gelmektedir. Küçük aynı zamanda derin çukur şeklinde ki izlere ise Icepick adı verilir. Kenarları dik olan, yuvarlak yapıdaki çöküntülere ise boxcar adı verilmiştir.

Cilt Bakımı

Sivilce Türleri Hakkında Bilgiler

Rolling oluşumu ise yüzde dalgalanma benzeri bir görüntü meydana getirir. Bunların dışında sivilcelerin yara izi olmayan, rahatsız edici görünen, renk değişimi ile kendini gösteren lekeli yapıları da mevcuttur. Koyu tenli kişilerde sivilce sonrasında bölgesel kararma, beyaz tenlilerde ise kızarık bir renklenme meydana gelebilir. Bu oluşan lekeler kalıcı sivilce izleri ile karıştırılmamalıdır. Geçici renk değişimleri cilt yapısına uygun maskelerle, özel yöntemlerle yok edilebilmektedir. Sadece cilt bozuklarında değil tüm rahatsızlıkların en iyi tedavisi sorunun oluşmasını önlemekten geçmektedir. Sivilce izleri ile yaşamınıza devam etmemek için doğru ve bilinçli ürünler kullanmanız gerekmektedir. Bunun içinde uzman bir kişiye başvurmanız gerekmektedir.

Parlak, canlı, orta kurulukta bir cilde sahip olabilirsiniz. Sivilce izlerini önlemek için hemen her akne türü kontrol altına alınıp tedavi edilebilmektedir. Etkili lezyonlarda bile sonsuz verim veren cilt maskeleri cilt yapınıza uygun olarak üretilmiştir. Sivilcelerin asla sıkılmaması, bu dürtünün kontrol altına alınması gerekmektedir. Aksi takdirde kontrolden çıkılabilmektedir. Sivilceleri sıkmak içerisinde bakteri ve sebum bulunan zengin iltihabı alt deriye geçirerek sivilcelerin derinleşmesine ve iyileşirken de iz bırakmasına neden olmaktadır. Sivilcelerin patlaması sonucunda içerisinde bakteriler ve sebum yayılacaktır. Sivilce çevresinde bulunan komşu gözenekler de bakterilerle dolacaktır. Bu sebeplerle sıkmak yerine doğru tedavi yöntemleri ve leke giderici kremler denenmelidir.  Yoğun bitki özleri ile birlikte üretilen cilt bakım kremleri, yüzde ve vücutta kullanılabilen cilt maskeleri tercih edilmesi gerekmektedir.

Sivilce Sonrası Lekelerin Giderilmesi

Doğum sonrasında vücutta, ergenlik döneminde belirtiler ve kalıntılar meydana gelmektedir. Lekelerin giderilmesi sürecinde hem karın bölgenizde sıkılaşmaya hem de yüz bölgenizde sarkmaları önlemeye yardımcı olan tamamen bitkisel özlerden tasarlanmış kremleri kullanmaya özen gösterin. Hem yüz hem de vücudunuzun tamamında kremi kullanarak etkili sonuç alabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz bölgelere ince tabakalar halinde yedirerek sürülmesi gereklidir.  Kuruması beklenildikten sonra bol su ile durulanmaları cilt yapısının hızla yenilenmesini sağlayacaktır. Sağlıklı bir cilt için maskelerin kullanılması oldukça faydalıdır.


Leave A Reply