Dora Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Çizgi Film Dora Boyama Etkinlikleri

0
Advertisement

Okul öncesi çocuklar için Kaşif Dora boyama sayfaları. Dora çizgi filmi sevenler için Dora boyama etkinlikleri.

Dora Boyama Sayfaları

Dora Boyama Sayfaları

Kaşif Dora, Chris Gifford, Valerie Walsh Valdes ve Eric Weiner tarafından yaratılan ve 14 Ağustos 2000’de Nickelodeon’da prömiyeri yapılan bir Amerikan animasyon televizyon dizisidir. Dizinin yapımcılığını Nickelodeon Animation Studio üstleniyor ve Nick Jr. bloğunda yayınlanan en uzun soluklu dizilerden biri.

Dora Boyama Sayfaları

Kaşif Dora, 7 yaşında, Latin kökenli bir kız. Dora, İspanyolca bilgisini arkadaşlarıyla iletişim kurmak, engelleri aşmak ve hedeflerine ulaşmak için kullanıyor.

Advertisement

Dora Boyama Sayfaları

Her bölümde Dora, izleyicilere İspanyolca bir kelime veya kelime öbeği öğretir ve ardından bir sorunu çözmeye yardımcı olmak için bunu kullanmalarını ister.

Dora Boyama Sayfaları

Dora’nın dünyası animasyonlu bir bilgisayar oyununa benziyor. Bir imleç oku, sorulara verilebilecek olası yanıtları gösterir ve doğru yanıt bir tıklama sesiyle duyurulur.

Advertisement

Dora Boyama Sayfaları

Dora, okul öncesi yaş grubundaki çocukların İspanyolca ve İngilizce olarak renkleri, saymayı ve kelimeleri öğrenmelerine yardımcı olur. Genç izleyiciler, kelimeleri haykırmak ve belirli görevlerin karakterlerini hatırlatmak gibi çeşitli yollardan katılmaya teşvik ediliyor.

Dora Boyama Sayfaları

Latin kültürü, ana karakter, İspanyol dili ve Latin müziği ile temsil edilir. Serinin prömiyerinden bu yana, 20’den fazla eğitim ve kültür danışmanı Kaşif Dora üzerinde çalıştı.

Advertisement

Dora Boyama Sayfaları

Kaşif Dora’da yaklaşık 300 kişi çalışıyor ve gösterinin tek bir bölümünü hazırlamak bir yıldan fazla sürüyor.

Dora ve arkadaşı Boots çocuklar için harika rol modeller. Bu arada Swiper, ilginç bir kötü karakter

Dora Boyama Sayfaları

Advertisement

Rosie Perez, John Leguizamo, Cheech Marin, Hector Elizondo, Chita Rivera, Esai Morales, Paul Rodriguez, Richard Kind, Susie Essman, Ricardo Montalban ve Howie Dorough, Kaşif Dora’nın bölümlerinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Dora Boyama Sayfaları

Maymun Boots, Dora’nın en iyi arkadaşıdır. Boots, maceralarının çoğunda Dora ile birlikte gider, ağaçlara tırmanarak ve ulaşamadığı şeylere ulaşarak yardım eder. Boots, şovdaki diğer karakterlerden daha çok bir okul öncesi çocuğa benziyor. Çocuklar, onlar gibi Boots’un da pek çok şeyi başaramayacak kadar küçük olduğu gerçeğiyle ilgilidir. Okuyamıyor ve çoğu görevi yerine getirmek için Dora’nın yardımına ihtiyacı var.

Dora Boyama Sayfaları

Advertisement

Orijinal hikaye fikirlerinde Boots, Dora’nın cebine sığan sevimli küçük bir fareydi. Onu dışarı çıkarır ve onunla oynardı. Ancak yaratıcılar kısa sürede Boots’un bir fare olarak kalması durumunda önemli bir unsurun eksik olacağını fark ettiler.


Leave A Reply