Dünya Günü Resimleri

4
Advertisement

Her yıl 22 Nisan günü kutlanan ve dünyamızın geleceği için etkinlikler yapılan Dünya Günü ile ilgili resimler. Dünya günü ve dünya konseptine uygun resimler.

Orman

Dünya Günü İle İlgili Bilgiler

Her yıl 22 Nisan’da, dünyanın 192 ülkesinde Dünya Günü kutlamaları düzenlenmektedir. Dünya Günü, çevrenin korunması için destek göstermek amacıyla kutlanır. 1969’da yapılan bir UNESCO Konferansında, 21 Mart 1970’ü ilk Dünya Günü olarak seçildi. Amerika, her yıl 22 Nisan’da ayrı bir Dünya Günü kutlamayı seçti. Bu tarih, 1990’da uluslararası olarak tanınan Dünya Günü oldu. Ayrıca, Dünya Haftasını kutlayarak çevre sorunlarına dikkat çeken birçok topluluk vardır.
Dünya Günü Resimleri
ABD’de ilk Dünya Günü 22 Nisan 1970’de kutlandı.

ABD’deki ilk Dünya Günü kutlaması, çevre reformuna verdikleri desteği göstermek için barışçıl gösterilere katılan 20 milyon Amerikalıyla sonuçlandı.
Dünya Günü Resimleri
ABD’deki kutlamalara ilk gün, 10.000 ilk ve orta dereceli okulun yanı sıra 2.000 kolej ve üniversite katıldı.
New York’taki ilk Dünya Günü’nde belediye başkanı, Beşinci Cadde’yi kapattı ve Central Park’ta kutlanmasına izin verdi.

2009’da Birleşmiş Milletler, Dünya Gününü Uluslararası Dünya Ana Günü (Mother Earth Day) olarak değiştirdi.
Dünya Günü Resimleri
İnsanların Dünya Günü kutlamalarında, ağaç dikme, çöp toplama, mercan resiflerini temizleme, dilekçe imzalama ve daha iyi bir çevre ve daha iyi bir gezegen planlama çalışmaları yer almaktadır.

Bazı topluluklar ve okullar Dünya Günü yerine bu konuya daha fazla zaman ayırmak amacıyla Dünya Haftası kutlamayı seçerler.

Advertisement

Çin’de 2012 Dünya Gününde 100 binden fazla insan bisikletlerine bindiler. Bunu yakıt tasarrufu yapmak ve araçlardan gelen karbondioksit emisyonlarını azaltmak için yaptılar.
Dünya Günü Resimleri
2011 yılında Afganistan’da, Dünya Günü’nde 28 milyon ağaç dikti.

Panama‘da, Dünya Günü şerefine, nesli tükenme tehlikesi yaşayan 100 orkide cinsi, nesli tükenmesini önlemek için dikildi.

Dünya Günü, çevremiz üzerindeki etkisi ve bununla ilgili neler yapılabileceği konusunda farkındalık yaratmamıza yardımcı olması açısından önemlidir.

Earth Day’ın 40. yıldönümü olan 2010’a kadar 1 milyardan fazla insan Dünya Günü kutlamalarına katıldı. 180’den fazla ülke kutladı ve Facebook bu konuyu dünya çapında yayan popüler bir araç haline geldi.
Dünya Günü

Dünya Günü

Dünya Günü

Advertisement

dunya-gunu-3

Dünya Günü

Dünya

Dünya Günü

Nükleer Enerji Poster


4 yorum

    • 6 numaralı resimde tüm dünya ülkelerinin resmi yok. Sadece alt fon olarak ülke resimleri kullanılmış ve hangi ülkelerin resmi denk geldiyse o ülkelerin resmi resimde gözükmektedir. Zaten dünya Günü ülkelerden bağımsız bu dünyada yaşayan tüm canlılar içindir. Herhangi bir art niyet aramak kabul edilebilir mantıklı bir durum değildir.

Leave A Reply